Heiztechnik - Producent kotłów

Podłączenie HT Tronic Rooms do sterownika pieca.

8 miesiąc 1 tydzień temu - 8 miesiąc 1 tydzień temu #12521 przez Dżorcz
Treść

Szofer33 napisał: Mam pytanie do Serwisu.
HT Rooms podłaczony i ustawiony na sterowanie Zoworem1 oraz wybrana opcja utrzymywania stałej tem. 18c. W domu tylko grzejniki aluminiowe, bez głowic termostatycznych, bez podłogówki. Kocioł ma wybrany tryb "normalny grzejnikowy". Na Zaworze1 wybrana tem. 45C. Nie wybrałem zadnej z opcji obnizenia tem. od termostatu czy wyłaczenia pompy od termostatu.
Właczyłem kocioł i nie widze w ogóle aby działał Rooms. Kocioł grzeje grzejniki do 45C, temp w domu juz 22C na Roomsie i nic nie wskazuje na to ze Rooms czym steruje?? Ja myslałem ze jak jest Rooms to zobaczy ze w domu jest osiagnietaz zadana to zamknie Zawor1 czy go przydławi a tu nic. Kocioł grzeje do 70 i wtedy sie wyłaczy na 0.5 godz i znowu rozpala pomimo tego ze w domu tem. zadana na Roomsie 18C juz dawno osiagnieta??
Czy musze coś właczyć np. wyłaczenie pompy od termostatu lub obnizenie temp. na zaworze od termostatu by zaczał działać Rooms a jesli tak to ktora opcje wybrać i jaka tem. ustawić na Zaworze1?

Zawór zostanie przymknięty jeśli ustawisz obniżenie temp. bez zadanego obniżenia temp zawór dąży do zadanej temp na zaworze jeśli masz ust 45 stopni to on zawsze będzie utrzymywał te 45. W przypadku gdy masz brak wyłączenia pompy od termostatu oraz brak obniżenia to twój rooms nie pełni funkcji termostatu.

Musisz wybrać która opcja Ci odpowiada czy odłączenie pompy po zadanej temp pomieszczenia czy obniżenie temp, jeśli masz dużą instalacje to odłączenie pompy może nie mieć sensu ponieważ po kilku godz postoju rozgrzać ponownie dużą ilość wody potrwa i będzie się wiązało z pracą kotła na większych mocach a co za tym idzie większym spalaniem.

Również czekam na odpowiedź SERWIS.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 1 tydzień temu #12525 przez SERWIS1
Treść
Witam

Musisz określić w sterowniku kotła czym ma sterować Rooms. Termostat po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniach może wyłączyć pompę lub zmniejszyć nastawę zaworu. Spróbuj na początek ustawić obniżenie na zaworze 10 stopni C (grzejniki nie wystygną, a jednocześnie unikniesz przegrzewania pomieszczeń).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

8 miesiąc 1 tydzień temu #12526 przez Szofer33
Treść
Ok, spróbuję wobec tego ustawić na 45 na zaworze i dać obniżenie do 35C. Zobaczę jak to się zachowuje.
Bardzo dziękuję Panom za pomoc i wyjaśnienie sprawy sterowania Roomsem.

8 miesiąc 1 tydzień temu #12530 przez Markus
Treść

SERWIS1 napisał: Musisz określić w sterowniku kotła czym ma sterować Rooms. Termostat po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniach może wyłączyć pompę lub zmniejszyć nastawę zaworu. Spróbuj na początek ustawić obniżenie na zaworze 10 stopni C (grzejniki nie wystygną, a jednocześnie unikniesz przegrzewania pomieszczeń).

Witam,
pytanie do SERWIS1, czy w przypadku gdy będę miał za niską temperaturę w pomieszczeniu HT Tronic może podbić temperaturę wody na zaworze1 (mieszaczu) lub zmienić krzywą grzewczą.
Czy też tylko przekazuje do sterownika suchą informacje (0 /1): w pomieszczeniu jest zadana temperatura lub nie. I wtedy w zależności od ustawień regulator obniża temperaturę mieszacza lub zatrzymuje pompę.

Pozdrawiam
Markus

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

8 miesiąc 1 tydzień temu #12531 przez Szofer33
Treść
Obniżyłem na zaworze 10C. i z moich krotkich obserwacji wynika, że faktycznie po uzyskaniu temp. zadanej na Roomsie to obniża na zaworze o 10C ale tez nigdy nie przekracza zadanej na zoworze czyli akurat u mnie 45C.

8 miesiąc 1 tydzień temu #12535 przez Markus
Treść

Szofer33 napisał: Obniżyłem na zaworze 10C. i z moich krótkich obserwacji wynika, że faktycznie po uzyskaniu temp. zadanej na Roomsie to obniża na zaworze o 10C ale tez nigdy nie przekracza zadanej na zaworze czyli akurat u mnie 45C.

Witam

Ja wiem ze to chodzi, bo od dwóch lat mam podłączonego Auratona 2005 , który po osiągnięciu zadanej temperatury wysyła sygnał (otwiera/zwiera) bramkę i na to regulator podejmuje zaprogramowane działanie obniżenie temperatury mieszacza lub wyłączenie pompy.
Myślałem, że taki dedykowany do danego regulatora termostat pokojowy, z całym bogactwem dostępnych opcji, będzie bardziej inteligentny, na przykład przez korektę krzywych grzewczych (w nowszych regulatorach punktów +10C i -10C). Albo, że w ekstremalnych sytuacjach niedogrzania pomieszczenia podbije temperaturę. A tu tylko może obniżać.

No to zostanę chyba przy swoim Auratonie .

Pozdrawiam

Markus

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

8 miesiąc 1 tydzień temu #12537 przez SERWIS1
Treść
Witam

Rooms w przypadku spadku temperatury poniżej zadanej w pomieszczeniu nie ingeruje w pracę zaworu mieszającego - jeżeli masz ustawione 45 stopni C to tego się trzyma. W przypadku wzrostu temperatury powyżej zadanej obniża nastawę na zaworze.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

7 miesiąc 3 tygodni temu #12776 przez Szofer33
Treść
Witam. Mam pytanie do Serwisu. Rooms nie ma aktywnej funkcji rozpalania kotła. To samo u mego znajomego ktory kupił tez ten sterownik. Gdzie jest problem że jak kocioł jest na STOP i widze to w Roomsie to nie mogę go właczyć ( nie sprawdzałem czy można go wyłączyć). W instrukcji pisze że przy kotłach pelletowych ta funkcja jest aktywna a tu klops.
Prosze o pomoc gdzie leży problem.

7 miesiąc 3 tygodni temu #12782 przez SERWIS1
Treść
Witam

Problem jest z oprogramowaniem Roomsa - trzeba go zaktualizować.
Wyślij zgłoszenie reklamacyjne na serwis Heiztechnik. Producent sterownika przyśle kuriera po sterownik, zaktualizuje go i odeśle.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

7 miesiąc 3 tygodni temu #12783 przez Szofer33
Treść
Miesiąc temu był Rooms u Bragera bo nie chciał się połączyć z kotłem ( niewłaściwe wersja oprogramowania) teraz znowu zła wersja oprogramowania bo nie można kotła włączyć/wyłączyć.
Trochę kiepsko powiem szczerze, chyba ktoś nad tym nie panuje no ale zrobię tak jak doradziłeś.
Pozdrawiam.