Heiztechnik - Producent kotłów

Hitpellet 20KW jak najkorzystniej go ustawić i palić

8 miesiąc 4 tygodni temu #13572 przez Markus
Treść

volf_66 napisał: dzięki za odpowiedz, nie mam podłogówki, stara instalacja około 300l w zładzie, wydaje mi się ze ekonomiczniej będzie, gdy pompa będzie się wyłączać,

Witam,

Też mam starą instalację z co najmniej 300 litrami w zładzie. Z moich obserwacji doszedłem do takich wniosków, że dla mnie najlepsze będzie stała praca pompy, natomiast, w przypadku sygnału od termostatu o nagrzaniu pomieszczenia, regulator kotła obniża temperaturę mieszacza (zaworu) o 2 stopnie. Obniżenie na mieszaczu wydłuża postój, ale jednocześnie cały czas mam w obiegu wodę i zachowany jest komfort cieplny. Przy wyłączeniu pompy będziesz miał rzeczywiście długi postój kotła, ale cały zład wystudzi się i potem kocioł będzie musiał to wszystko z powrotem nagrzać. W pomieszczeniach będzie można zaobserwować skoki temperatury. Ale oczywiście wszystko najlepiej sprawdzić w praniu, gdyż każdy budynek ma swoją specyfikę.

Pozdrawiam
Markus

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 2 tygodni temu - 8 miesiąc 2 tygodni temu #13668 przez volf_66
Treść
imgur.com/WgEQ4Jr

koledzy pellet mam od firmy Dankros, posiada wszelkie atesty, czy to co widać (spalanie) na zdjęciu jest normalne, popiołu jest naprawdę nie wiele, jeżeli to z palnika spadnie do wiaderka to rozsypuje się w popiół,

imgur.com/OhpMWdo

imgur.com/5Blq32D

8 miesiąc 2 tygodni temu #13669 przez Szofer33
Treść
Ja też palę Dankrosem ale mam bardziej czarny popiół. U ciebie to jakoś lepiej wygląda choć też nie mam spieków i nigdy nie miałem problemów z tym pelletem. Nie wiem poza tym jaki powinien być popiół po spaleniu pelletu.

8 miesiąc 2 tygodni temu #13670 przez Patrol
Treść
z ilu rozpalen sa to pozostalosci? generalnie jak na czyszczenie samym nadmuchem to ok, widac niedopalone drobiny, wiec mozesz potestowac z delikatnym obnizeniem czasu podawania. Wrzuc jeszcze fotki jak wyglada wnetrze kotla

8 miesiąc 2 tygodni temu - 8 miesiąc 2 tygodni temu #13671 przez volf_66
Treść
imgur.com/wmmLLdh

więcej jak będę w domu po pracy, coś wrzucę

to co widać w palniku to z 3-4 dni palenia, teraz zauważyłem ze mam 10, 11 rozpaleń w ciągu doby

8 miesiąc 2 tygodni temu #13672 przez MateuszZurek
Treść

volf_66 napisał: imgur.com/WgEQ4Jr

koledzy pellet mam od firmy Dankros, posiada wszelkie atesty, czy to co widać (spalanie) na zdjęciu jest normalne, popiołu jest naprawdę nie wiele, jeżeli to z palnika spadnie do wiaderka to rozsypuje się w popiół,

imgur.com/OhpMWdo

imgur.com/5Blq32D

Cześć,
U mnie jest bardzo podobny popiół.
Dowrze wypalony, nie ma spiekow I na palniku czysto.
Nie ma co szukać dziury w całym. Jest super.

Pozdrawiam

6 miesiąc 3 dni temu #14001 przez volf_66
Treść
koledzy czy nasze kotły z dotacji (mój Hit pellet 20kW) ma jakiś zgarniacz popiołu, spieków w palniku, jakieś samo czyszczenie??
bo czytam na innych forach ze jest ale że to nie porozumienie,
w moim kotle jak jest to chyba tylko nadmuch, bo jak widać na zdjęciach z palnikiem nic mechanicznego tam nie ma.
Pojawia mi się spiek, taki jęzor, w sumie 2 razy w tygodniu, czasami raz czyszczę palnik, na końcu odkurzaczem do popiołu,
wrzucę później zdjęcia tego jęzora, popiołu jest na prawdę nie dużo,

6 miesiąc 3 dni temu #14002 przez Szofer33
Treść
Jest zgarniacz, który się wysuwa podczas czyszczenie. Zrób test wyjść i zobacz jak to działa w rzeczywistości.
Jak spieki to coś ze spalaniem nie tak lub pelletem.

6 miesiąc 3 dni temu - 6 miesiąc 3 dni temu #14003 przez volf_66
Treść
można to zrobić przy otwartym palniku?

czy ktoś ma może dokładną instrukcję schemat budowy palnika, aby wiedzieć jak go wyczyścić, nie tylko od strony kotła, spalania.

6 miesiąc 3 dni temu #14005 przez Szofer33
Treść
Tylko zobaczysz na otwartym palniku, wyłącz kocioł, włącz test wyjść, odszukaj test zgarniacza lub coś podobnego tam pisze i włącz. Nic się nie stanie a zobaczysz jak to działa gdy wysuwa się do przodu taki kawałek metalu. Nie jest to za najlepsze rozwiązanie co prawda ale jest i jak nie ma spieków i jest spalanie OK to działa prawidłowo.

Co do samego palnika jaki masz to instrukcja jest tu ale nie wiele na ten temat tam znajdziesz:
www.heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE_PALNIKI/HT_PellHard.pdf