Heiztechnik - Producent kotłów

Hitpellet 20KW jak najkorzystniej go ustawić i palić

2 miesiąc 1 tydzień temu #14007 przez Patrol
Treść
tu masz fotkę z wysuniętym zgarniaczem - po śladach wygląda na to, że działa, a przynajmniej działał (bo może być przyblokowany)
st-lento.pl/adpics/large/06_2019/21/b779...tem-slim-zdjecia.jpg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 1 tydzień temu #14008 przez volf_66
Treść
dzięki widzę teraz na moim zdjęciu z posta #13668, ze jest tam coś takiego,
pytanie czy ten język wysuwa się do końca palnika?? jak daleko?

2 miesiąc 1 tydzień temu #14009 przez SERWIS
Treść
Nie, nie wysuwa się do końca palnika. Pracuje on na długości około 6 cm.
Ma on za zadanie odsunięcie szlaki i zrobienie miejsca na koleją partię paliwa, Natomiast jeżeli szlaka jest w miarę zbita, to ładnie wyjeżdża na zewnątrz palnika popychana przez nowe jej porcje.

2 miesiąc 1 tydzień temu #14010 przez volf_66
Treść
ok, dziękuje za wyjaśnienie.

3 tygodni 4 dni temu #14080 przez volf_66
Treść
Koledzy powiedzcie w którym wejściu w zasobniku CWU macie włożony czujnik temperatury aby było najekonomiczniej.
Bo ja miałem takie schody, na początku firma która mi montowała spięła wodę tylko do górnej wężownicy, czujnik był w górnym gnieździe, gdy to zauważyłem zgłosiłem i połączyli mi obie wężownice i przełożyli czujnik do dolnego gniazda,
teraz jest więcej cieplej wody, ale kocioł często się włącza bo na dole zasobnika CWU szybko temperatura spada.
Zastanawiam się czy nie lepiej teraz dać czujnik do górnego gniazda, że bezwład włączania się kotła do ogrzania CWU będzie większy i ilość rozpaleń będzie mniejsza, a tym samym zużycie pelletu będzie mniejsze.
Co o tym myślicie, jak jest u was,??
pozdrawiam WW

3 tygodni 1 dzień temu #14081 przez MateuszZurek
Treść

volf_66 napisał: Koledzy powiedzcie w którym wejściu w zasobniku CWU macie włożony czujnik temperatury aby było najekonomiczniej.
Bo ja miałem takie schody, na początku firma która mi montowała spięła wodę tylko do górnej wężownicy, czujnik był w górnym gnieździe, gdy to zauważyłem zgłosiłem i połączyli mi obie wężownice i przełożyli czujnik do dolnego gniazda,
teraz jest więcej cieplej wody, ale kocioł często się włącza bo na dole zasobnika CWU szybko temperatura spada.
Zastanawiam się czy nie lepiej teraz dać czujnik do górnego gniazda, że bezwład włączania się kotła do ogrzania CWU będzie większy i ilość rozpaleń będzie mniejsza, a tym samym zużycie pelletu będzie mniejsze.
Co o tym myślicie, jak jest u was,??
pozdrawiam WW

Cześć,
Też miałem czujnik na dole.
Przerzuciłem do góry i nie mam problemu.
Woda w zasobniku CWU jest rozwarstwiona. Ciepła w górnej warstwie nie chce się mieszać z zimną w dolnej więc jak pobierasz wodę to na dole możesz mieć 15 stopni a niewiele ponad czujnikiem 40 stopni.

Nie zastanawiaj się tylko przerzuć czujnik w górne gniazdo.

3 tygodni 1 dzień temu #14082 przez volf_66
Treść
dzięki za odpowiedz, tak właśnie zrobiłem