Heiztechnik - Producent kotłów

ustawienie pieca Qeko GL15 15 KW

6 miesiąc 1 tydzień temu #13243 przez Markus
Treść

Alteas napisał: Mam też pytanie inne, w tej chwili mamy ustawione tak że co 10 min na 10 sek pompa puszcza wodę na kaloryfery, czy da się zrobić tak, żeby puszczała częściej? chodzi o to żeby układ się nie schładzał za bardzo.

Czy nie chodzi tu o parametr, który funkcjonuje, gdy pompa CO jest wyłączona przez termostat pokojowy, ze względu na osiągnięcie temperatury zadanej w pomieszczeniu?

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 1 tydzień temu #13245 przez Alteas
Treść
jak temperatura zadana na termostacie jest już osiągnięta, piec śpi to co 10 min na 10 sek puszcza wodę w obieg, do tego doszliśmy sami jak to zrobić bo wcześniej tego nie robił, ale chcieliśmy żeby robił to częściej żeby układ się tak nie wychładzał. zrobiliśmy to obniżając temperaturę graniczną na piecu, która fabrycznie była chyba ok 80C albo 90C i wtedy pompa nie puszczała. daliśmy na 75C i zaczęła puszczać o to nam chodziło, ale przydało by się częściej. Na razie wojujemy z tym płomieniem, zobaczymy co wywojujemy

6 miesiąc 1 tydzień temu #13246 przez Markus
Treść
Czy termostat pokojowy zatrzymuje pompę czy wyłącza kocioł?

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

6 miesiąc 1 tydzień temu #13248 przez SERWIS
Treść
powinien być taki parametr ja czas odłączenia pompy co.
Jeśli go nie znajdziesz, to zadzwoń na naszą infolinię.

Co do parametrów, to przywróć ustawienia fabryczne i wszystko powinno być w porządku.
Przysłona na dmuchawie niech jest ustawiona tak, aby powstała szczelina około 2 cm

6 miesiąc 1 tydzień temu #13249 przez Alteas
Treść
tu wszystko działa jak trzeba, termostat wyłącza pompę i piec zasypia albo grzeje co tam mu trzeba, czyli ochronę powroty, czy wodę

6 miesiąc 1 tydzień temu #13250 przez Alteas
Treść
znalazłam taki parametr, już wcześniej, jestem dociekliwa więc znalazłam to, ale zmiana nic nie dała. stałam ze stoperem w ręce i nadal puszczał co 10 min. mogę spróbować jeszcze raz

6 miesiąc 1 tydzień temu #13251 przez Alteas
Treść
ok, przestawiłam żeby częściej puszczał wodę, :) teraz zostało najgorsze, mega płomień, aha i jeszcze jedno, jak jest dopuszczalna - bezpieczna temperatura podajnika, bo teraz jak piec pracuje to dochodzi do 40C

6 miesiąc 1 tydzień temu #13255 przez SERWIS
Treść
Przepraszam, widzę że jesteś koleżanką a nie kolegą .....

Co do płomienia, to jak długo kocioł nagrzewa się od rozpalenia do uzyskania temperatury zadanej.
Jeszcze jedno, czy w Twoim sterowniku masz możliwość przejścia na tryb sterowania HT Logic?

6 miesiąc 1 tydzień temu - 6 miesiąc 1 tydzień temu #13257 przez Alteas
Treść
Nic nie szkodzi :)

Dzisiaj rano trafiłam akurat jak piec puszczał na kaloryfery więc temp. na piecu spadła. I tak od 50 do 57 stopni nagrzał się w ok. 45 min (z jednoczesnym puszczaniem na kaloryfery no bo na termostacie nie było jeszcze zadanej temp). Przy 50C na piecu płomień nie wychodzi, natomiast przy 57 już wyłazi. Wentylator jest na 8% podawanie co 60, klapka na wentylatorze ok 2 cm. Ktoś napisał że może to groszek, dlatego dzisiaj sypniemy droższego innego i zobaczymy.
Mam funkcję HT Logic

6 miesiąc 1 tydzień temu #13258 przez SERWIS1
Treść
Witam

W przypadku, gdy masz dostęp do parametrów wydajności wentylatora i przerwy podawania paliwa to ewidentnie jest ustawiony Tryb Pracy jako Standardowy - w trybie HT Logic masz tylko możliwość zmiany korekty nadmuchu (korekta +5% -30%).
Wejdź proszę w Tryb Pracy palnika i ustaw HT Logic ponownie zatwierdzając. Po zatwierdzeniu wejdź ponownie w ten parametr i sprawdź czy jest zmieniony (możliwe, że poprzednia zmiana nie została zatwierdzona).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik