Heiztechnik - Producent kotłów

HT das pell 20 kW, problem z rozpalaniem

4 tygodni 16 godzin temu #14223 przez biper
posiadam kocioł jak w temacie HT daspell 20 kW z palnikiem Xmini. Kocioł przez 6 lat pracował bez zarzutu, jednak uszkodzeniu uległa płyta sterownika , która została wymieniona na nową. Po wymianie pojawił się problem z  rozpalaniem kotła, zdarza się że nie rozpali się przy pierwszej próbie, zdarzyło się nawet 2 razy , że podczas rozpalania palnik przekroczył bezpieczną temperaturę- co wcześniej nigdy się nie zdarzało przy starym sterowniku.
Zamieszczam nastawy poniżej w ustawieniach serwisowych- ROZPALANIE:
- czas testu zapłonu 90 sek.
- czas podawania 40 sek.
- detekcja płomienia 20%
- nadmuch rozpalania 30%
- czas rozpalania 6 min.
- nadmuch po rozpaleniu 35%
- czas nadmuchu po rozpaleniu 35 sek.
- czas rozgrzewania zapalarki 90 sek.
- czas pracy z mocą minimalną 2 min.

Wersja oprogramowania v. 01.15.07.A2
Co można zmienić w ustawieniach by kocioł rozpalał się jak dawniej przy pierwszej próbie i by nie dochodziło do przegrzania palnika podczas rozpalania??
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 tygodni 13 godzin temu - 4 tygodni 12 godzin temu #14225 przez Markus
Treść
Witam
Nie wiem jaką masz grzałkę, ale 90 sek czas rozgrzewania zapalarki,  to dość dużo. Moja grzałka rozpoczęła 5 sezon grzania i rzeczywiście ten parametr zwiększam, ale ma obecnie 44 s. Przy nowej miałem 20- 25 sekund. W czasie rozgrzewania, wentylator nie pracuje i może to ma jakiś związek z przegrzewaniem.  Spróbuj posterować tym parametrem.
Pozdrawiam
Markus

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

4 tygodni 3 godzin temu #14227 przez SERWIS1
Treść
Witam

Zrób zdjęcie paleniska po zasypaniu dawki paliwa do rozpalania - będziemy mogli określić co jest przyczyną nieudanej próby rozpalania.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

3 tygodni 5 dni temu #14232 przez biper
Treść
przesyłam zdjęcie paleniska
Załączniki:

3 tygodni 3 dni temu #14241 przez SERWIS1
Treść
Witam

Dawka do rozpalania jest bardzo duża. Zmniejsz dawkę do 30s.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik