Heiztechnik - Producent kotłów

HT DasPell GL 20 kw

1 miesiąc 1 tydzień temu #14358 przez Tomcioo1993
Treść
Może mam ustawiona temp. w nocy na 21.5 stopnia plus histerez 0.5 stopnia a żeby spadło do 21 stopni w domu to ciężko z tym u mnie czy to za mało? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 1 tydzień temu #14359 przez MateuszZurek
Treść

Tomcioo1993 napisał: Już pierwszej nocy zauważyłem że temperatura w domu niczym się nie zmieniła od poprzedniej po mimo ciągłego chodzenia pompy C.O
 Myślałem że jak bd chodziła non stop to dom bd chodź troszkę bardziej nagrzany w czym istnieje problem?
Mam 45 stopni przy plus 10 na dworze i obniżenie o 15 stopni czy coś koło 30 stopni w nocy na moje grzejniki to za mało? 

Cześć,
A nie miałeś ustawić obniżenia temperatury na mieszaczu od termostatu a nie obniżenia nocnego?
Dopiero jak termostat poda sygnał, to wtedy obniżyć temperaturę w obiegu CO.

Może mam ustawiona temp. w nocy na 21.5 stopnia plus histerez 0.5 stopnia a żeby spadło do 21 stopni w domu to ciężko z tym u mnie czy to za mało? 

Tu dużo zależy od specyfiki twojego domu, umiejscowienia termostatu i temperatury zewnętrznej.

1 miesiąc 1 tydzień temu #14363 przez Tomcioo1993
Treść
No mam ustawione że w nocy dokładnie od godziny 21 do 4 mam  21, 5 stopnia i a w resztę dnia mam 23 stopnie a jak osiągnie ta temperaturę w pomieszczeniu gdzie mam czujnik to na zaworze oni a się o 15 stopni. 

1 miesiąc 1 tydzień temu #14364 przez Tomcioo1993
Treść
Jeśli nie ma ruchu w domu to w nocy ciężko mi jest nagrzać na 23 stopnie w tym pomieszczeniu co jest czujnik tak miałem na początku gdy nie miałem czujnika pokojowego. 

1 miesiąc 1 tydzień temu #14376 przez MateuszZurek
Treść
Może inaczej.
Po paru dniach takiej ciągłej pracy pompy jakie masz odczucie ciepła w domu?
Nie patrz na termostat pokojowy bo on mierzy temperature w tym jednym miejscu i może pokazywać 23 a tobie będzie zimno.

Pamiętaj, że masz termostaty na kaloryferach, które ograniczą temperaturę w pomieszczeniach więc jedyne co możesz odczuć to stabilną temperaturę w całym domu a nie skokowe ciepło jak było przy paleniu węglem/drewnem.

Inna sprawa to to obniżenie.
30 stopni w kaloryferach może nie być wystarczające aby podnosić temperaturę a tylko utrzymywać na bieżącym poziomie lub lekkim spadku.
Tu musisz poeksperymentować ale rub to w interwałach nie krótszych niż parę dni lub nawet tydzień.
Zbyt gwałtowne ruchy z twojej strony zaburzać będą pomiary, a efekt może być zauważalny po paru dniach.

Niestety nikt nie poda ci konkretnego rozwiązania i musisz potraktować kotłownię i dom jak laboratorium.