Heiztechnik - Producent kotłów

HT DasPell GL 20 kw

3 tygodni 11 godzin temu #14487 przez MateuszZurek
Treść

Tomcioo1993 napisał: Podtrzymania wgl nie używam. 
Czasami zdarza mi się tak że jest rozpalania z rozpalania przechodzi w pracę i po jakimś czasie znowu przechodzi w rozpalanie i później już się rozpala i pracuje normalnie. 

To może być spowodowane wielkością dawki do rozpalania lub mocą nadmuchu. Piec stwierdza, że paliwo zostało wypalone i należy ponownie rozpalić. 
Na początek zwiększyłbym dawkę do 110%. Nie wiem gdzie w twoim sterowniku to się przestawia. 

Może to być też spowodowane zmiana w wydajności podajnika, ale chyba pisałem, że robiłeś przeważenie. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 11 godzin temu #14488 przez Tomcioo1993
Treść
Pelet przewazalem wczoraj i wyszło 8,4. Zwiakeszam dawkę paliwa na 110% a dmuchawę mama na 25% i czas pracy z mocą minimalna jest 3 min. 

3 tygodni 11 godzin temu #14489 przez Tomcioo1993
Treść
A jeszcze pytanie, podczas pracy na pełnej mocy ogień z palnika po jakimś czasie maleje to tak wygląda jak by było mało paliwa bo po kilku dokładkach z podajnika płomień wydłuża się i dotyka tylnej ściany. Czy to normalne? 

3 tygodni 9 godzin temu #14493 przez MateuszZurek
Treść

Tomcioo1993 napisał: A jeszcze pytanie, podczas pracy na pełnej mocy ogień z palnika po jakimś czasie maleje to tak wygląda jak by było mało paliwa bo po kilku dokładkach z podajnika płomień wydłuża się i dotyka tylnej ściany. Czy to normalne? 

To może być powodowane podaniem dawki paliwa, która lekko tłumi ogień zanim się rozpali. 
Ewentualnie podajnik raz na jakiś czas nie poda paliwa.