Heiztechnik - Producent kotłów

Zetka a inne sposoby

3 tygodni 2 dni temu #14808 przez MateuszZurek
Treść

Robson1916 napisał: Własnie najbardziej chodzi o ten fundament, bo mógłbym wywiercić dziurę koło pieca i zetkę wrzucić no ale troszkę strach bo tam już jest wywalona dziura do komina wiec już cos przy fundamencie działane nie? Stary komin stoi po środku domu.

Ja w takiej sytuacji zrobił bym dziurę z innej strony, tak aby naruszenie fundamentu nie było duże w jednym miejscu. 
Najlepiej by było skontaktować się z jakimś budowlańcem, tylko takom co się naprawdę zna. 

Inna opcja to to okno. 
Pisałeś, że jest używane ale do czego? Wrzucasz przez nie paliwo do kotłowni? 
Jeżeli tak to opcja z jakąś zaślepka nadal jest realna, tylko musi być łatwo demontował a albo odchylana na bok. 

Albo otworzyć okno, wstawić rurę fi 160, przymknąć i zablokować i obłożyć steropianem tak aby dało się to łatwo zdemontować. 
Do lata wytrzyma a wtedy powinno się udać coś ztalego zmontować. 

Wiem, uparłem się na to okno. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 20 godzin temu #14813 przez SERWIS
Treść
Na pewno wentylator w kominie nie jest najlepszym pomysłem. Można to porównać z płynięciem łódką pod prąd.
Co do zetki to jej zaletą jest to, że normalnie jak kocioł nie pracuje, to tylko niewielka ilość powietrza przez nią przepływa, tylko tyle ile wyciąga kanał wentylacyjny. No i zetka działa o wiele lepiej niż zwykła dziura na przelot w ścianie.
Otwarte okno natomiast jest jednocześnie wyciągiem i nawiewem i cyrkulacja powietrza w oknie powoduje, że pomieszczenie szybko się wychładza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.