Heiztechnik - Producent kotłów

Ciemna komora spalania

1 tydzień 4 dni temu #14822 przez MateuszZurek
Treść

Dominik24 napisał: Ale tak jak pisałem wyżej, u mnie jest chyba problem z nadmuchem , muszę stłumić dmuchawe bo mam spory ciąg A na razie brak RCK

Cześć, 
Masz spory ciąg w danym monencie bo są sprzyjające warunki pogodowe, ale w innym zaczyna ci go brakować. 

Ciąg komina zależy od wielu czynników jak różnica temperatury zewnętrznej i tej w kotłowni. 
I'm większą różnica tym ciąg będzie się wzmagał.
Także temperatura komina ma znaczenie. 

RCK pozwoli Ci ustawić wyżej nadmuchy tak aby przy niekorzystnym ciągu piec pracował poprawnie. 
Przy korzystnym/nadmiarowym ciągu RCK powinno zniwelować nadmiar wpuszczając lewe powietrze do komina. 

RCK to nie wielka inwestycja i można go wstawić do wytrzyszczki. 

Najlepsze efekty widać w czasie orkanu.
U mnie, bez RCK, piec przy dodatnich temperaturach pracował 48 z przerwa na czyszczenie. Tak wiało, że mi paliwo na palniku wypalało. 
Po wstawieniu RCK zaczął normalnie pracować. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 tydzień 4 dni temu #14823 przez Dominik24
Treść
W tym sezonie myślę że jeszcze uda mi się wstawić RCK, duzo o tym czytałem.

1 tydzień 3 dni temu #14828 przez SERWIS1
Treść
Witam

Pomimo pozostałych zaleceń w miarę możliwości zweryfikuj pracę wentylatora na mocy minimalnej (czy obraca się na ustawionych u Ciebie 10%). 

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 tydzień 3 dni temu #14830 przez SERWIS
Treść
Oprócz tego zalecałbym rozebrać palnik i wyczyścić go, łącznie z czyszczeniem dmuchawy i być może wymianą kondensatora.

1 tydzień 2 dni temu #14835 przez Dominik24
Treść
Dobra, chyba mamy winowajce tego jak wyglada moja komora.
Rozebralem obudowe palnika, odnalazłem w końcu tą regulacje przysłony dmuchawy i byłem w szoku.
Oczywiście dmuchawa otwarta na 100%, włączyłem kocioł, rozpalił się i zacząłem bawić się nastawą przysłony.
Gdy była ustawiona w pozycji wyjściowej na 100% płomień na mocy minimalnej i posredniej nie wystawał nawet z palnika a żar aż leciał (podobny efekt do dorzucenia do ogniska polana drzewa), przymknąłem przysłonę zostawiając około 1cm szpary i moim oczom ukazał się ładny, spokojny długi płomień. Sam nie mogłem w to uwierzyć , że taka błachostka przez 3 lata była moim utrapieniem i nie mogłem dojść co jest nie tak. Poustawiałem na każdej mocy nadmuchy w sterowniku tak aby płomień nie był poszarpany i czerwony tylko spokojny i pomarańczowy. Na mocy maksymalnej 10-12 kw - płomień mało nie wyskakuje z komory spalania :)) Kocioł palił się ok godziny, max 1,5h a w załączniku wrzucam efekt po tym czasie - Ścianki zrobiły się siwe, brak "skroplin" (sam nie wiem jak nazwać te kawałki smoły na wymienniku), a z palnika zero wypadającego pelletu. Mam wrażenie , że ilość popiołu też teraz będzie znikoma bo palnik wypala praktycznie pellet do 0, ilość iskier które teraz wylatują z palnika w porównianiu z pracą wcześniejszą zredukowała się na oko nawet śmiem napisać, że o 80%.

Wstawie jeszcze za 2-3 dni zdjęcia jak to wszystko będzie wyglądało.
Załączniki:

1 tydzień 2 dni temu #14836 przez Dominik24
Treść
Czesc wszystkim, byłem teraz sprawdzić jak to wygląda, mam wrażenie , że komora w środkowych drzwiczkach wygląda wzorowo, zaś sama komora spalania troche sadzy sie osadziło, proszę o ocenę.
Załączniki:

1 tydzień 2 dni temu #14837 przez Dominik24
Treść
Czesc wszystkim, byłem teraz sprawdzić jak to wygląda, mam wrażenie , że komora w środkowych drzwiczkach wygląda wzorowo, zaś sama komora spalania troche sadzy sie osadziło, proszę o ocenę.

1 tydzień 1 dzień temu #14839 przez Patrol
Treść
skoro temp. powrotu jest ok to zobacz co się dzieje w komorze podczas wygaszania - czy nie masz w tym momencie kłębów dymu/ wędzarni

1 tydzień 1 dzień temu #14842 przez SERWIS
Treść
Piszesz że zrobiłeś szczelinę na około 1 cm, może to być trochę za mało. Zrób na około dwa centymetry lub trochę więcej.

1 tydzień 14 godzin temu #14845 przez Dominik24
Treść
Chyba mamy to. Przesłona ustawiona na połowę (ok 2-2,5cm), nadmuchy skorygowane.
Czy tak wygląda prawidłowa komora spalania ? Po zrobienku zdjec zrobilem jeszcze korekte w podawaniu paliwa bo jak widac sa niedopalki w popiole. Proszę o ocenę.
Załączniki: