Heiztechnik - Producent kotłów

HT Q EKO GL - nie dobija zadanej

2 tygodni 2 dni temu #14857 przez Bagniarz
HT Q EKO GL - nie dobija zadanej was created by Bagniarz
Witam. Mam problem z piecem Q EKO GL 20KW, wcześniej paliłem w trybie Standardowym, nie było problemu, ale dużo sadzy. Spróbowałem HT-Logic i zaczynają się problemy. Piec nie dobija do zadanej temp 65c. Dogrzeje bojler, temp spada na 56c i nie chce go podbić, pracuje na mocy minimalnej mocy i trzyma stałe 56c, nie chce osiągnąć zadanej temp. Już nawet dałem korekty mocy 120%, nic to nie daje. Przesłona na 1cm. Dmuchawa WPA 07. Histerezę mam na 1c, A histerezę mocy min, również na 1c.  W czym jest problem ? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 1 dzień temu #14863 przez mikolaj
Treść
witam , u mnie smiga na ht logic idealnie , jakiej kalorycznosci masz eko groszek?  jak zrobiona instalacjia zaowry mieszajace? jaka temp powrotu? pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 20 godzin temu #14871 przez SERWIS
Treść
Wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło i od ustawionych parametrów.
Jaką kaloryczność paliwa wpisałeś do regulatora?
Kocioł w trybie HT Logic pracuje z modulacją i w tym momencie, jeśli występuję zapotrzebowanie na ciepło w wysokości około, załóżmy 70% mocy kotła, to kocioł stabilizuje się w zakresie modulacji i pracuje z taką mocą w trybie ciągłym, z temperaturą kilka stopni poniżej zadanej. Jeśli dochodzi i przekracza temperaturę zadaną, to znaczy ze zapotrzebowanie na ciepło jest niższe niż minimalna moc kotła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.