Heiztechnik - Producent kotłów

nie dopala węgla

7 lata 7 miesiąc temu #1237 przez czarny2410
JESZCZE JEDNO PALĄC NA GÓRNYM RUSZCIE DREWNEM
NIE JESTEM W STANIE UTRZYMAĆ TEMPERATURY NAGRZEWA SIE DO NP. 80 ST. PO CZYM DREWNO SIE WYPALA NIE ZAŁANCZAJĄC DMUCHAWY DMUCHAWA USTAWIONA NA 1 POZA TYM CZY DO PIECA PRZY NIE DZIAŁAJĄCEJ DMUCHWIE POWINNO PRZEDOSTAWAĆ SIE POWIETRZE ? U MNIE MOŻNA WYCZUĆ RĘKĄ ŻE PRZEZ NIE DZIAŁAJĄCĄ DMUCHAWĘ ZASYSANE JEST DO PIECA POWIETRZE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 7 miesiąc temu #1241 przez SERWIS
Witam

Najlepiej różnicę pomiędzy palnikiem stałym (standard), a palnikiem obrotowym (duo) możesz zobaczyć na stronie producenta palników: www.pancerpol.com.pl/dokumentacja.html .
Palnik stały ma górny talerz płaski i patrząc na niego od góry widzisz tylko jeden element.
Palnik obrotowy ma górny talerz z pierścieniem po obwodzie, a ponadto jak patrzysz od góry to widzisz dodatkowy element w środku tego talerza, który normalnie co któryś obrót ślimaka powinien się obracać i można go bez problemu wyjąć do góry pozostawiając główny talerz nie naruszony.
Jednak z tego co piszesz to masz palnik stały.
Jak pobierzesz sobie instrukcję palnika standardowego to pod koniec będziesz miał zdjęcia i pokazane będzie gdzie masz włożyć sylikon.
Po tej operacji całe powietrze pójdzie przez środek palnika i dopali węgiel nie wychładzając kotła.

Podczas palenia drewnem należy przymknąć przysłonę na dmuchawie po to, aby kocioł się nie wzbudzał. Otwór dmuchawy jest na tyle duży, że nawet przy wyłączonej dmuchawie przedostaje się tam tyle powietrza, że może zagotować kocioł.
Dlatego przymknij dmuchawę i zwiększ obroty dla poprawnego spalania.

Pozdrawiam

7 lata 6 miesiąc temu #1345 przez Kryst
Czy jest gdzies instrukcja w jaki sposob uszczelnic palnik nieobrotowy? Na ile jest to konieczne? Wydaje mi sie ze chyba wiekszosc instalatorow tego nie wykonuje, malo jest informacji na ten temat. Ja chyba tez tego nie mam uszczelnione. Wydaje mi sie ze bez wzgledu czy mam obroty dmuchawy na 1 czy na 5 (dmuchawa WPA-07)spielkiny i brak popiolu sa zawsze takie same.

7 lata 6 miesiąc temu #1346 przez Kryst
Znalazlem w instrukcji gdzie i jak uszczelnic palnik. Mam pytanie czy w zwiazku z tym ze teraz nie jest uszczelniony palnik to jest jakas zasada zmniejszenia obrotow dmuchawy np o 2 jednostki w dol?
Np jezeli jest uszczelniony palnik do obroty 5 a jak nie jest uszczelniony palnik do obroty 3?

7 lata 6 miesiąc temu #1347 przez fomicz
Standardowo zalecane są obroty 1-3, więc raczej powinieneś je zmniejszyć.

7 lata 6 miesiąc temu #1365 przez SERWIS
Witam

Tak, jeżeli przed uszczelnieniem miałeś spalony węgiel w całości i oprócz tego miałeś spieki to po uszczelnieniu powinieneś znacznie zmniejszyć ilość powietrza, az do momentu gdy zamiast spieków będziesz miał sypki popiół.

Pozdrawiam

7 miesiąc 1 tydzień temu #11466 przez marcin1703
Witam. Ja posiadam Q eko 15 też mam problem z dopalaniem węgla. Pali mi w ustawieniach fabrycznych 25kg. Zjechalem podawanie paliwa do około 20kg węgiel dopalal wtedy i dużo spieków. Ale już skala się skończyła w częstotliwości podawania paliwa. Prubowal em też logic ale nic się nie zmienia. Co jest nie tak?

7 miesiąc 1 tydzień temu #11468 przez SERWIS1
Witam

Jaki jest palnik - stały czy obrotowy?
Jakiej wielkości jest kanał napowietrzający kotłownię.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

7 miesiąc 1 tydzień temu #11469 przez SERWIS1
Witam

Jaki jest palnik - stały czy obrotowy?
Jakiej wielkości jest kanał napowietrzający kotłownię?

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

7 miesiąc 1 tydzień temu #11470 przez marcin1703
Racaej obrotowy bo się obraca. Kotłownie mam w piwnicy. O jaki kanał chodzi napowietrzajacy piwnice?