Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

6 miesiąc 2 tygodni temu #11385 przez Ptaszek
HT dass PELL GL 15 kw,
nastawy nadmuchu 32
moc 13 KW, niedopala pellet, próbowałem zmieniać moc na 14 KW, nadmuch 33, mało pomaga, co zrobić aby dopalał pellet bardziej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 tygodni temu #11386 przez kivlov
Ja zauwazyłem nagle u siebi, że osadza się sadza wewnatrz pieca co zrobić. Cąły rok jest ok, pellet ten sam i nagle takie coś. Napowietrzenie mam więc nie wiem co się dzieje. Jakieś rady?

6 miesiąc 2 tygodni temu #11387 przez poem
Mam tak samo, zwalam na dłuższą pracę na niższych mocach, nie mogę pójść w górę z nadmuchem, bo wtedy musiałbym podnieść i 50% i 100%, a na 100% obecnie już mi trochę pelet z palnika wydmuchuje. U mnie pojawiła się po wyskrobaniu ścianek pieca szczotką aż do farby, dodatkowo miałem z racji częstego wygaszania i rozpalania nadzór ustawiony, ale to bardziej wędzenie niż palenie, więc wyłączyłem, zobaczę po tygodniu czy jest zmiana.

6 miesiąc 2 tygodni temu #11388 przez kivlov
Może średnie ustawienia podniosę bardziej zbliżone do maksymalnych, ale czy jest sens?

6 miesiąc 2 tygodni temu #11389 przez poem
A jakie masz histerezy?

6 miesiąc 2 tygodni temu #11390 przez kivlov
o ile dobrze pamiętam to 20, 10, 5

6 miesiąc 2 tygodni temu #11391 przez Markus

kivlov napisał: Ja zauwazyłem nagle u siebi, że osadza się sadza wewnatrz pieca co zrobić. Cąły rok jest ok, pellet ten sam i nagle takie coś. Napowietrzenie mam więc nie wiem co się dzieje. Jakieś rady?

Może trzeba sprawdzić komin, czy ciąg się nie zmniejszył, np. otwarta wyczystka.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

6 miesiąc 2 tygodni temu #11394 przez SERWIS1
Witam

Jaką masz temperaturę na kotle i na powrocie - kocioł będzie się bardziej brudził w przypadku, gdy temperatura na kotle jest zbyt niska.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

6 miesiąc 2 tygodni temu #11395 przez SERWIS1
Witam

Jaką masz temperaturę na kotle i na powrocie - kocioł będzie się bardziej brudził w przypadku, gdy temperatura na kotle jest zbyt niska.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

6 miesiąc 2 tygodni temu #11396 przez kivlov
Na kotle mam 72C, a na powrocie mam mieszacz więc niższa niż 45C nie może być. Co zmienić? Może podnieść temperaturę na piecu? W sumie nie byłoby może głupie ustawić 80C załączanie pompek mam przy 58C., na podłoge idzie temp 45C