Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

10 miesiąc 1 tydzień temu #11397 przez poem
45C na podłogę? Nie parzy w stopy? ;) 80 na piecu to przesada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 miesiąc 1 tydzień temu #11398 przez kivlov
45C na wejściu wody więc zanim dojdzie to hohoho, mam deskę barlinecka wiec tak szybko nie nagrzewa i ani trochę nie parzy.

10 miesiąc 1 tydzień temu #11399 przez SERWIS1
Witam

W przypadku, gdy instalacja grzeje prawidłowo to nastawa na kotle jest ok.
Sadza może pojawić się podczas częstego rozpalania kotła i długotrwałej pracy na małej mocy.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

10 miesiąc 1 tydzień temu #11400 przez SERWIS1
Witam

Sadza może pojawić się podczas częstego rozpalania kotła i długotrwałej pracy na małej mocy.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

10 miesiąc 1 tydzień temu #11401 przez SERWIS1
Witam

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

10 miesiąc 1 tydzień temu #11402 przez poem
Częste rozpalanie wyklucza się trochę z długotrwałą pracą na małej mocy. Z tego wynika ze modulacja mocy może być powodem sadzy.

10 miesiąc 1 tydzień temu #11403 przez SERWIS1
Witam

Podczas rozpalania palenisko jest zimne i to powoduje chwilowe powstawanie sadzy.

Praca na mocy minimalnej charakteryzuje się niższą temperaturą palnika niż na mocy nominalnej stąd też spalanie jest mniej efektywne i może powstawać sadza.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

10 miesiąc 1 tydzień temu #11404 przez kivlov
Ustawiłem na kotle 75C zobacze czy cos sie zmieni, CWU jest na 60C

Seriws1 - możecie mi napisac od jakiej wartości (różnicy) piec przechodzi na wartości średniej mocy. Chodzi mi o to, że jak mam piec na 75C to przy jakiej temperaturze kotła przechodzi w niższe ustawienia? Ze wstępnych obserwacji chyba 10C mniej od zadanej chyba tak czy może sie mylę? Pytam, ponieważ jak mam załączanie CO od 58C to dobije po czasie do 62C i niestety juz zmniejsza moc pieca, a dopiero nastapi schłodzenie kotła bo przyjdzie chłodniejsza woda z całego systemu, więc dlatego 75C teraz ustawiłem. Chyba, że źle kombinuje i mam za wysoka temperaturę załączania, ale mam także grzejniki i na nich mam ustawione 57C więc chyba błędne myslenie byłoby załączania prędzej pompki?
Jeszcze jedno pytanie mam - bo mam możliwość załączania sterowania pogodowego - jak to mniej więcej działa? Bo z moich obserwacji wynika, że strasznie zaniża temperaturę na grzejnikach... Jest gdzies jakiś opis tego działania?
Oraz druga sprawa czym się rózni ustawienie trybu pracy na podłogowe, a na C.O.- to jest w ustawieniach serwisowych.

10 miesiąc 1 tydzień temu #11405 przez MarioBross
Panowie 3 rodzaje pelletu, dwa z nich w wodzie rozpuszczaja się po kilku dobrych minutach, jeden od razu praktycznie. Który lepszy, te dwa czy ten co od razu?

10 miesiąc 1 tydzień temu #11406 przez MateuszZurek

MarioBross napisał: Panowie 3 rodzaje pelletu, dwa z nich w wodzie rozpuszczaja się po kilku dobrych minutach, jeden od razu praktycznie. Który lepszy, te dwa czy ten co od razu?

Cześć,
Prawdopodobnie wszystkie będą słabe.
Ten co się od razu rozpadł najprawdopodobniej jest słabo sprasowany. Pytanie co rozumiesz przez od razu.
Pozostałe dwa mogą mieć jakieś niepożądane dodatki.

Rzuć okiem na ten post z innego forum
forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21811-jak...mment&comment=264985

A także na ten artykuł
kotly.pl/jak-rozpoznac-dobry-pelet/

A i tutaj jest parę informacji
www.pelletowo.pl/porady.html

Czy te 3 rodzaje mają jakieś oznaczenia normy DIN Plus lub EN Plus A1?