Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

8 miesiąc 6 dni temu #11408 przez MarioBross
O dziwo ten co szybko się rozpuszcza, jakieś 10s to A1 a pozostałe dwa bez oznaczeń.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 6 dni temu #11410 przez MateuszZurek

MarioBross napisał: O dziwo ten co szybko się rozpuszcza, jakieś 10s to A1 a pozostałe dwa bez oznaczeń.

A1 na pewno będzie lepszy od jakiegoś bez norm ale najlepiej kupić po parę worków i sprawdzić.

Czysty Pellet sosnowy raczej szybciej się będzie rozpada.

8 miesiąc 5 dni temu #11417 przez Majk
Witam
Czy ma ktoś może sposób na perfekcyjne ustawienie płomienia. Piec DasPell mam już dwa lata jednak cały czas mam problem z dobraniem właściwych nadmuchów. Przy otwarciu górnych drzwiczek płomienia zazwyczaj nie widać, ewentualnie jego strzępy. Czasami płomień jest mocno pomarańczowy, czasami żółty. Ostatnio (pomimo, że nie zmieniałem pelletu) mam ciągle przypalony nagar czarny na tacce palnika i ogólnie popiół jest czarny. Przy tych samych nastawach bywał już idealnie szary i sam nie wiem co się stało. W związku z tym, że mam przewymiarowany komin 180mm i mieszkam w terenie BAARDZO wietrznym mam dwa regulatory ciągu RCK w wyczystkę i regulator nakominowy. Mam jeszcze zamontowany zawirowywacz spalin i to wszystko ładnie u mnie działało do pewnego momentu. Teraz niestety nie mogę ustawić płomienia, aby popiół był szary i nie było nagaru.

PS. Siadła mi jeszcze grzałka w palniku, czy ma ktoś może instrukcję jak ją wymienić? Palnik Xmini.. Oraz czy czyści się jakieś elementy w palniku?

8 miesiąc 5 dni temu - 8 miesiąc 5 dni temu #11418 przez MateuszZurek

Majk napisał: Witam
Czy ma ktoś może sposób na perfekcyjne ustawienie płomienia. Piec DasPell mam już dwa lata jednak cały czas mam problem z dobraniem właściwych nadmuchów. Przy otwarciu górnych drzwiczek płomienia zazwyczaj nie widać, ewentualnie jego strzępy. Czasami płomień jest mocno pomarańczowy, czasami żółty. Ostatnio (pomimo, że nie zmieniałem pelletu) mam ciągle przypalony nagar czarny na tacce palnika i ogólnie popiół jest czarny. Przy tych samych nastawach bywał już idealnie szary i sam nie wiem co się stało. W związku z tym, że mam przewymiarowany komin 180mm i mieszkam w terenie BAARDZO wietrznym mam dwa regulatory ciągu RCK w wyczystkę i regulator nakominowy. Mam jeszcze zamontowany zawirowywacz spalin i to wszystko ładnie u mnie działało do pewnego momentu. Teraz niestety nie mogę ustawić płomienia, aby popiół był szary i nie było nagaru.

PS. Siadła mi jeszcze grzałka w palniku, czy ma ktoś może instrukcję jak ją wymienić? Palnik Xmini.. Oraz czy czyści się jakieś elementy w palniku?

Cześć,
Jedyny sposób ustawienia płomienia to wykonanie tego na oko.
Robisz szybkie otwarcie drzwiczek i patrzysz na końcówki płomienia.
Wazne jest pierwsze wrażenie. Im dłużej masz otwarte drzwiczki tym bardziej zakłamany pomiar.
Ty masz pewnie palnik w drzwiczkach więc masz trochę trudniej.
Musisz otworzyć drzwiczki z palnikiem.

Co do wymiany grzalki.
Musisz rozebrać palnik. Grzałka jest pod główna obudowa. W sumie wystarczyło by ściągnąć odbudowę lecz nie pamiętam czy da się to zrobić bez dokręcania palnika od drzwiczek.

U mnie serwisant na przeglądzie cofna grzalke około 1cm aby była bardziej chroniona.

Co do czyszczenia to pamiętam, że serwisant wyczyścić cały palnik wraz z lopatka i wentylatora.

P. S.
Jaka masz końcówkę na S życie komina? Jak się sprawuje?
Pozdrawiam

8 miesiąc 5 dni temu #11419 przez kivlov
Mam pytanie koledzy czy ktoś się zastanawiał nad prędkością przepływu wody w instalacji w grzejnikach i w podłodze? Bo nie wiem cyz jest sens mieć włączone pompki na maksa cyz lepiej, aby na minimum pracowały?

8 miesiąc 5 dni temu #11420 przez MateuszZurek

kivlov napisał: Mam pytanie koledzy czy ktoś się zastanawiał nad prędkością przepływu wody w instalacji w grzejnikach i w podłodze? Bo nie wiem cyz jest sens mieć włączone pompki na maksa cyz lepiej, aby na minimum pracowały?

Też się nad tym zastanawiam.
Mam pompkę co ustawiona na 2/3 mocy i przy ochronie powrotu opartej na pompę kotła zauważam, że mieszacz musi się otworzyć na około 70% aby utrzymać temperaturę.
Tak jakby te dwie pompy konkurowaly ze sobą.

W zasadzie powinno być tak, że im wolniej płynie woda w układzie tym więcej odda ciepła ale może być problem z pcha iem wody po podłodze. Choć tu pewności nie mam.

Duży wpływ będzie miala sama specyfika instalacji.
Przestaw pompę o jeden bieg niżej i przetestuj przez miesiąc.

8 miesiąc 5 dni temu #11421 przez poem
Ostatnio przestawiłem pompę podłogówki na max sprawdzić czy to coś zmienia. Ma może ktoś z Was Panowie zawór 4D oraz siłownik firmy Herz?

8 miesiąc 5 dni temu #11422 przez kivlov
Ja właśnie zmieniłem na maxa i czekam na efekty, pochwalę się za ok 4-5 dni jak to wpłynęło, ale przy okazji też zmieniłem temperaturę zadaną kotła na 75C

8 miesiąc 5 dni temu #11423 przez poem
Jak spalanie w mrozy? Wygasza się? Czy moduluje w okolicach maxa?

8 miesiąc 5 dni temu #11424 przez kivlov
u mnie delikatne mrozy wyłącza się bardzo czesto, ale mam nowy dom dobrze ocieplony. Średnie spalanie ok 1,35-1,4 worka dziennie, a jak u was?