Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

8 miesiąc 4 dni temu - 8 miesiąc 4 dni temu #11435 przez MateuszZurek

MarioBross napisał: Co myślicie o moich ustawieniach palnika?
Max moc kotła 16 kw - wydajność dmuchawy 17%- histereza przejścia na moc pośrednia 10C

Posrednia moc kotła 12kw - nadmuch 14% - 5C

Minimalna moc palnika 8kw - 12% -

Spoko.
Jeżeli tylko takie nadmuchy ci wystarczają do utrzymania odpowiedniego płomienia oraz piec ma wystarczająca ilość mocy dla twojego domu to każde ustawienie będzie ok. Byle nie schodzić poniżej mocy minimalnej.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 4 dni temu #11436 przez poem
Szczerze powiem, ze przeczytałem kupę postów na temat HT i Red'a i z tak niskimi nadmuchami to się chyba jeszcze nie spotkałem. Być może to kwestia proporcji pracy wentylatora, zależna od sterownika?

8 miesiąc 4 dni temu #11437 przez MarioBross
No ja też, dlatego pytam co myślicie, ale plomien jest, piec grzeje, więc nie wiem czy cis zmieniać.

8 miesiąc 4 dni temu #11438 przez MateuszZurek

poem napisał: Szczerze powiem, ze przeczytałem kupę postów na temat HT i Red'a i z tak niskimi nadmuchami to się chyba jeszcze nie spotkałem. Być może to kwestia proporcji pracy wentylatora, zależna od sterownika?

Nadmuchy w dużej mierze zależą od ciągu komina.
To może powodować problemy jak ciąg się zmniejszy z powodu mniejszej różnicy temperatur lub warunków atmosferycznych.
Trzeba to monitorować i pewnie jakoś ograniczyć ciąg.

8 miesiąc 4 dni temu #11439 przez poem
Bez RCK z przewymiarowanym kominem, domem na otwartej przestrzeni na wsi, RED Daspel 15 kW miałem na najmniejszej mocy nadmuch 28 (i już zaczynał kopcić). Teraz z RCK na 30% mam nadmuch 31.

8 miesiąc 4 dni temu #11440 przez Robson1916
Witam. a czy podczas rozpalania powinno się dymić? bo u mnie tak jest. a mam nadmuch rozpalania Bodajże na 30 % ustawiony a na mocy 30 % ndmuch to 29%.

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

8 miesiąc 4 dni temu #11441 przez poem
W zależności, w którym momencie. Na samym początku, kiedy grzałka nagrzewa siebie i pelet to na pewno trochę dymu jest
ale jak pojawia się płomień to dym przy właściwych nadmuchach u mnie dość szybko zanika.

8 miesiąc 4 dni temu #11442 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Witam. a czy podczas rozpalania powinno się dymić? bo u mnie tak jest. a mam nadmuch rozpalania Bodajże na 30 % ustawiony a na mocy 30 % ndmuch to 29%.

Przy rozpalaniu może się pojawić trochę dymu więc jak pojawi ci się ledwo zauważalny dymek o kolorze zbliżonym do białego to nie ma się czym martwić.
Jak będzie się dłużej utrzymywał to lepiej sprawdzić co się w tym czasie dzieje. Czy rozpalanie nadal trwa itp.

8 miesiąc 4 dni temu #11443 przez MarioBross
Co do moich nadmuchow, patrzyłem to na maksymalnej mocy mogę dać maksymalnie 32% siły nadmuchu, nie ma szans więcej. Na średniej 20% tylko. Więc chyba mój sterownik inaczej działa niż wasze.

8 miesiąc 3 dni temu #11445 przez Majk
Witam
Czy jest możliwość wyłączenia pieca tak aby nie grzał nic na dłuższy okres np. 1tydzien inaczej niż z gniazdka?