Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

5 miesiąc 1 tydzień temu #11906 przez MateuszZurek

Markus napisał: Mały schemacik Z-etki

Tak to u mnie wygląda.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 1 tydzień temu #11907 przez Majk
Nie mam zetki, zrezygnowałem z niej, bo wcześniej w domu w którym mieszkałem przy ogrzewaniu gazowym było przez nią zimno strasznie w kotłowni. Pomyślałem, że nadmuch pod drzwiami, okno na rozszczelne i kratka wentylacyjna w kotłowni wystarczy.
Myślicie, że zetka ma, aż takie znaczenie? Piec jest przecież i tak jest szczelny, to w jaki sposób pobiera to powietrze?

5 miesiąc 1 tydzień temu #11908 przez poem
Kratka wentylacyjna ma wyciągać powietrze, a nie służyć za nawiew. Piec pobiera powietrze poprzez wentylator, który odpowiada za nadmuch. Zetka konieczna, tylko ona zapewnia stały dopływ powietrza, reszta to półśrodki.

5 miesiąc 1 tydzień temu - 5 miesiąc 1 tydzień temu #11909 przez MateuszZurek

Majk napisał: Nie mam zetki, zrezygnowałem z niej, bo wcześniej w domu w którym mieszkałem przy ogrzewaniu gazowym było przez nią zimno strasznie w kotłowni. Pomyślałem, że nadmuch pod drzwiami, okno na rozszczelne i kratka wentylacyjna w kotłowni wystarczy.
Myślicie, że zetka ma, aż takie znaczenie? Piec jest przecież i tak jest szczelny, to w jaki sposób pobiera to powietrze?

Jak miałeś piec gazowy z kominem, którym także zaciągnął powietrze to ZETKA nie była ci potrzebna.

Napowietrzenie kotłowni jest bardzo ważne.
Szpara pod drzwiami nie jest wystarczająca a okno szybko wychładza kotłownie.

Brak poprawnego napowietrzenia powoduje kopcenoe, sądzę w kotle a nawet może spowodować cofnięcie płomienia do palnika i przepalenie elastycznego łącznika doprowadzajacego paliwo.

Pewnie jeszcze inne skutki można zaobserwować.

Wiec w miarę możliwości jak najszybciej dorow ztke i sprawdź jak wygląda sprawa spieku. Jak najbardziej może to być powiązane.

Ztka musi mieć minimum fi 160 lub tunel o podobnej powierzchni przekroju.
Rzuc okiem jak to wygląda u mnie.
Załączniki:

4 miesiąc 1 tydzień temu #12071 przez MarioBross
Panowie już trzeci raz zdarzyło mi się, że piec nie może się rozpalić i wyskakuje błąd. Co może być tego przyczyną i czy jest opcja ustawienia ponownej próby odpalenia kotła po tej nieudanej?

4 miesiąc 1 tydzień temu #12072 przez Markus
Kocioł zdaje się że podejmuje 3 próby rozpalenia.
Ale ostatecznie rozpalił?
Czy rynna palnika jest wczyszczona?
Czy grzałka jeszcze jest sprawna?
Czy podawana jest odpowiednia ilość peletu, czy podajnik z zasobnika nie jest zabity pyłem z trocin?

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

4 miesiąc 1 tydzień temu #12073 przez MarioBross
Byłoby 3 błędy? Wydaje mi się że próbę robił tylko jedna, bo widnieje jeden błąd. Piec nowy, grzałka musi być sprawna. Problem w tym, że nawet nie podał pelletu do rynny aby go rozpalić. Rynne staram się czyścić przynajmniej raz na 3-4 dni więc czasem coś się uzbiera, ale nie dużo. Piec nie rozpalil sam. Ale za każdym razem po takich alarmach Jak klikne start, nie ma problemu z podaniem pelletu i rozpaleniem. Więc gdzie szukać przyczyny.

4 miesiąc 1 tydzień temu #12074 przez MateuszZurek

MarioBross napisał: Byłoby 3 błędy? Wydaje mi się że próbę robił tylko jedna, bo widnieje jeden błąd. Piec nowy, grzałka musi być sprawna. Problem w tym, że nawet nie podał pelletu do rynny aby go rozpalić. Rynne staram się czyścić przynajmniej raz na 3-4 dni więc czasem coś się uzbiera, ale nie dużo. Piec nie rozpalil sam. Ale za każdym razem po takich alarmach Jak klikne start, nie ma problemu z podaniem pelletu i rozpaleniem. Więc gdzie szukać przyczyny.

Cześć,
Ja bym szukał przyczyny w samym podajniku/pellecie.
Jak masz bardzo drobny pellet, dużo pyłu itp to może mieć problem z przesuwaniem paliwa w podajnik.

Piec pewnie większość czasu nie ma problemu z rozpalaniem tylko raz na jakiś czas coś nie może przepchnac paliwa przez podajnik.

Tu możesz przestawić trochę podajnik. Na początek spróbował bym trochę obrócić podajnik.
Możesz także zmienić kont pochylenia, trochę obniżyć podajnik, albo wysunac/wysunąć podajnik do pojemnika z paliwem.
U siebie musiałem trochę wysunąć podajnik gdyż skrobal mi po ściance pojemnika.

Czy elastyczny łącznik jest dobrze naprezony I nie zbiera się w nim paliwo?

Pozdrawiam

4 miesiąc 1 tydzień temu #12075 przez Markus

MarioBross napisał: Problem w tym, że nawet nie podał pelletu do rynny aby go rozpalić.

Prawdopodobnie na dnie zasobnika, tam gdzie podajnik zaczyna pobierać pellet zebrało się dużo pyłu z trocin i ślimak nie podaje peletu tylko mieli pył. Powinieneś wybrać większość peletu z zasobnika i potem odkręcić 4 śrubki z podajnika, które przytrzymuja pokrywę umożliwiająca wyczyszczenie dna zasobnika. Będziesz miał widoczny poczatek ślimaka podajnika. Jak nim poruszasz, to zaczną Ci się wysypywac
resztki peletu i pył.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

4 miesiąc 1 tydzień temu #12076 przez MarioBross
To końcówka sezonu i nie chciałbym bawić się w przedstawianie ślimaka lub kątów nachylenia, bo może tylko pogorsze sprawę. Przyznam że nie czyscilem nigdy dna zasobnika, odkrecilem raz ten element ale wtedy był pellet w zasobniku i tylko on się sypal. Poczekam aż się wypali to co mam i wtedy spróbuję wyczyscic jeszcze raz. Czy w okolicach wentylatora, grzałki też jest coś do czyszczenia?