Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

4 miesiąc 1 tydzień temu #12077 przez Markus
Możesz jeszcze sprawdzić ślimak podajnika nr 2 (ten w palniku). Jak zdejmiesz łącznik elastyczny (rurę) to możesz sprawdzić do góry czy nie jest zawalony pyłem.
Ja od czasu do czasu odkurzaczem wyciągam ten pył.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 1 tydzień temu #12078 przez MarioBross
Ok, sprawdzę jedno i drugie. Dzięki wielkie za porady.

4 miesiąc 1 tydzień temu #12079 przez MateuszZurek

MarioBross napisał: To końcówka sezonu i nie chciałbym bawić się w przedstawianie ślimaka lub kątów nachylenia, bo może tylko pogorsze sprawę. Przyznam że nie czyscilem nigdy dna zasobnika, odkrecilem raz ten element ale wtedy był pellet w zasobniku i tylko on się sypal. Poczekam aż się wypali to co mam i wtedy spróbuję wyczyscic jeszcze raz. Czy w okolicach wentylatora, grzałki też jest coś do czyszczenia?

W sumie nie napisałem, że zmiana ustawienia podajnika wiąże się z koniecznością przewazenia podawania.

3 miesiąc 3 tygodni temu #12179 przez MarioBross
Zawór trojdrozny po nastawie na 30 stopni nie reaguje i puszcza tyle ile dostaje, czyli od 55do 70 C. To jest zawór automatyczny połączony z komputerem pieca. Dlaczego tak robi?

3 miesiąc 3 tygodni temu #12180 przez MateuszZurek

MarioBross napisał: Zawór trojdrozny po nastawie na 30 stopni nie reaguje i puszcza tyle ile dostaje, czyli od 55do 70 C. To jest zawór automatyczny połączony z komputerem pieca. Dlaczego tak robi?

Znaczy zawór cały cza pokazuje pełne otwarcie?

Może przez pr, ypadek przestawiłem go na sterowanie ręczne?

3 miesiąc 3 tygodni temu #12181 przez MarioBross
Dokladnie tak, caly czas jest na full otwarty. No i niestety ale nie, nie jest na recznym.

3 miesiąc 3 tygodni temu #12182 przez MarioBross
Jak daje na tryb ręczny i zmienię pozycje to cały czas coś słychać w środku, bez uciszenia się. Czy to normalne?

3 miesiąc 3 tygodni temu #12183 przez MateuszZurek

MarioBross napisał: Dokladnie tak, caly czas jest na full otwarty. No i niestety ale nie, nie jest na recznym.

Sprawdź odczyt temperatury na czujnik mieszacza.

Dodatkowo wykonaj restart pieca. Wyjmij wtyczkę od zasilania. Może się sterownik zawiesił.

3 miesiąc 3 tygodni temu #12184 przez MarioBross
Temperatura z odczytu mniej więcej jak na piecu. Czujnik usytuowany za zaworem.

3 miesiąc 3 tygodni temu #12185 przez MateuszZurek

MarioBross napisał: Temperatura z odczytu mniej więcej jak na piecu. Czujnik usytuowany za zaworem.

Zakładam, że nic nie zmieniałem w ustawieniach więc najprawdopodobniej ci się sterownik zawiesił albo siłownik popsuł.

W sumie możesz go przełączyć w tryb ręczny i zamknąć a następnie przełączyć na automat i obserwować co robi.
Jak nie ruszy to albo wisi bo padł.