Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

1 miesiąc 6 dni temu #13697 przez jackjj
Co masz wpisane w parametrach:
Serwisowych:
1. Temperatura załączenia pompy kotła?

Użytkownika:
2. Sterowanie pogodowe temperaturą kotła?

3. Tryb LATO
Włączony/Wyłaczony
4.Temperatura wejścia w tryb LATO
?
5.Temperatura wyjścia z trybu LATO ?

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 6 dni temu #13698 przez Robson1916
Witaj. Nie nie. temperatura na zewnątrz to 3 stopnie na plusie. Wszystko do tej pory pracowało dobrze, sterownik pokojowy nie pracuje bo temperatura w pomieszczeniu jest dobra. Tyle,że do tej pory było tak samo, że sterownik nie dawał znać do pieca aby pracował bo temperatura w pomieszczeniu się zgadzała a mimo to piec i tak i tak się rozpalał i pracował normalnie... Teraz mu coś odwaliło i masz o :) nadal wygasza mi się przed dobiciem do temperatury zadanej... może to przez ten wiatr... nie wiem, coś do regulacji kominu mam zaraz za wyjściem z pieca na komin ale nie wiem dokładnie jak to ustawić, jest poprostu klapka i z tej klapki wystaje śruba i na tej śrubie nakrętka i można ją wkręcać zbliżając tą śrubę do klapki a wykręcając oddalać.

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

1 miesiąc 6 dni temu #13699 przez Robson1916
Mam takie coś, sory za nazwę jakiejś firmy na zdj ale tylko takie znalazłem.

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323
Załączniki:

1 miesiąc 6 dni temu #13700 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Mam takie coś, sory za nazwę jakiejś firmy na zdj ale tylko takie znalazłem.

Z opisu wynika, że ma zakres regulacji ciągu 10-20 Pa , 01-0,2 mbar.
Twoj piec 20kw potrzebuje około 18Pa.
Ustaw na pokrętło na trochę ponad 3/4 dlugosci I powinieneś mieć coś między 15 a 18 Pa.
Powinno wystarczyć.
A i zwolnij blokadę jeżeli tam jest.
W moim RCK mam możliwość zablokowania w pozycji zamkniętej.

Co do wygaszania.
Najlepiej by było abyś był przy piecu jak to się zdarza i obserwował % plomienia.

A i przeglądnij konfigurację. Może przelaczyłeś coś z obsługą termostatu i o tym nie pamiętasz.

1 miesiąc 6 dni temu #13701 przez Markus

Robson1916 napisał: Witaj. Nie nie. temperatura na zewnątrz to 3 stopnie na plusie. Wszystko do tej pory pracowało dobrze, sterownik pokojowy nie pracuje bo temperatura w pomieszczeniu jest dobra. Tyle,że do tej pory było tak samo, że sterownik nie dawał znać do pieca aby pracował bo temperatura w pomieszczeniu się zgadzała a mimo to piec i tak i tak się rozpalał i pracował normalnie... Teraz mu coś odwaliło i masz o :) nadal wygasza mi się przed dobiciem do temperatury zadanej...

Temostaty pokojowe właśnie tak działają, że gdy jest w pomieszczeniu prawidłowa temperatura, to dają sygnał do kotła i wtedy w zależności od ustawień albo obniża temperaturę mieszacza albo wyłącza pompy albo wyłącza kocioł.
Sprawdź jak masz ustawione w regulatorze kotła.

_______________________________________________________________________________________________________________________
Q PELLET DUO 25 kW, Xmini 35, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW, RCK, AURATON 2005 TX PLUS

1 miesiąc 6 dni temu #13702 przez Robson1916
U mnie jest ustawione aby obniżał temperaturę po prostu po wyłączeniu się sterownika pokojowego, obniża temperaturę o 3 stopnie. pompa chodzi cały czas.

1 miesiąc 6 dni temu #13703 przez Robson1916
Dodatkowo przed chwilą byłem zobaczyć czy dobije do temperatury zadanej... wyglądało to tak... zadana kotła to 68 stopni. skoro nie dobija mówię przestawię histerezy i h1 ustawiłem na 4 stopnie a h2 na 8. Zadana 68 a przy 64 pracował na 50% mocy i zaczął się wygaszać, nie przeszedł poprostu na 30%, płomień według komputera był na 100%, wtedy zaczął się wygaszać i tyle ;/

1 miesiąc 6 dni temu - 1 miesiąc 6 dni temu #13704 przez Patrol
w sumie to by było sygnalizowane na panelu, ale dla pewności sprawdź jeszcze w ustawieniach kotła czy nie masz sterowania pogodowego załączonego (krzywa dla kotła, nie mieszacza) i dodatkowo wejdź w obniżenia nocne dla kotła i sprawdź czy tam nie masz czegoś wbitego;
jeśli sterownik zgłupiał to bym zrobił reset do fabrycznych z odpięciem zasilania na kilka minut

1 miesiąc 5 dni temu #13706 przez Robson1916
Witaj. Właśnie tak zrobiłem z tym resetem, ustawiłem wszystko jak było i zobaczymy. Sterowania pogodowego na kotle nie miałem włączonego więc to nie to. :). Jeszcze jedno pytanie... Pompa od podłogi jak się załącza to strasznie coś wali aż rurami trzęsie... Co to może być ? Powietrze w obiegu ???

1 miesiąc 5 dni temu #13707 przez Patrol
może zawór zwrotny telepie