Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell wasze spalanie i parametry

1 miesiąc 2 dni temu #13942 przez Robson1916
Witaj. Nie nie jest to aktualnie 3 Mój sezon z Tym piecem. Dom Piętrowy z wysokim strychem. Ocieplony. nad sufitem między piętrem a strychem ułożona jest wata szklana dość grubo. Może jest to normalne spalanie te 30 kg no ale przy takich temperaturach jakie są? co by było gdyby było np -20? :D z 50 kg by spalał :D Pellet przeważam, z pliku ustawiam. i Nadal to samo jest.

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 2 dni temu #13943 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Witaj. Nie nie jest to aktualnie 3 Mój sezon z Tym piecem. Dom Piętrowy z wysokim strychem. Ocieplony. nad sufitem między piętrem a strychem ułożona jest wata szklana dość grubo. Może jest to normalne spalanie te 30 kg no ale przy takich temperaturach jakie są? co by było gdyby było np -20? :D z 50 kg by spalał :D Pellet przeważam, z pliku ustawiam. i Nadal to samo jest.

Cześć,
Sama konfiguracja pieca wiele ci nie da. On tylko produkuje ciepło w ilościach, które odbiera twój dom.
Oszczędności trzeba szukać po stronie instalacji albo kaloryczność twojego paliwa jest niska.
Jak nie masz to trzeba założyć termostaty na kaloryferach.
Zweryfikować czy obecną temperatura puszczana na podłogi nie jest za wysoka.
Obniżyć temperaturę w domu. Zwłaszcza w pomieszczeniach z podłogówka gdzie komfort cieplny osiągniesz przy niższej temperaturze.
Dorzucenie termostatu pokojowego przeważnie jest dobrym pomysłem.

Warto także wykonać sobie obliczenie zapotrzebowania na ciepło.
Przykładowa stronka do tego:
cieplowlasciwie.pl/start

Jak to zrobisz będziesz miał minimalne pojęcie ile energii powinien potrzebować twój dom i czy bieżące spalanie ma sens.

30 kg pelletu to w porywach około 150kw energii.
Jak weźmiesz pod uwagę sprawność pieca to zostanie Ci 100 do 140 kw zależnie od bieżącej czystości pieca, mocy z jaką pracuje i dodatkowych strat.

Czy to jest dużo musisz odpowiedzieć sobie sam.

1 miesiąc 1 dzień temu #13944 przez Robson1916
Cześć. Użyłem tej stronki co mi podałeś... i tak mniej więcej wyszlo mi 104 kw/m2 rocznie...19 917kwh= 72GJ , maksymalna potrzebna moc grzewcza ~`9,1 kw. dodatkowo około 5 kw na CWU. Termostatów na kaloryferach niestety nie mam ale są w planie do założenia :) z instalacją nie wiem czy coś jest źle czy nie... wiec jak ocenić czy te 30 kg to duzo czy mało?

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

1 miesiąc 1 dzień temu #13945 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Cześć. Użyłem tej stronki co mi podałeś... i tak mniej więcej wyszlo mi 104 kw/m2 rocznie...19 917kwh= 72GJ , maksymalna potrzebna moc grzewcza ~`9,1 kw. dodatkowo około 5 kw na CWU. Termostatów na kaloryferach niestety nie mam ale są w planie do założenia :) z instalacją nie wiem czy coś jest źle czy nie... wiec jak ocenić czy te 30 kg to duzo czy mało?

Termostaty na kaloryferach to mus.
Dom nawet jak jest nagrzany odbierze ci ciepło, które pompujesz.
Instalacja CO nie powinna pracować grawitacyjnie. Sprawia to problem w starowaniu.
Możesz jeszcze ocieplić rury w kotłowni.
Dodatkowo w testach możesz wypracować sobie minimalną temperaturę w układzie, która zapewni ci wystarczające ciepło w domu.

Najwięcej powinieneś osiągnąć termostatami na kaloryferach.
Fajnie by było zamontować elektroniczne. Dość dobrze sprawują się te z lidla ale inne w podobnej cenie także powinny być dobre.

Termostat pokojowy także daje dobre efekty jeżeli jest umieszczony w odpowiednim miejscu.

1 miesiąc 1 dzień temu #13946 przez Robson1916
Termostat pokojowy również posiadam, dom mam Piętrowy, termostat ten znajduje się na piętrze i jest umieszczony na Korytarzu tj jakby na otwartej przestrzeni bo z korytarzem łączy sie klatka schodowa dość spora. ustawioną mam komfortową na 22.2 i tak mniej więcej jest 22.2-22.4, na noc 21.4 ekonomicznej. Podłogówke mam jedynie na parterze, w salonie 8x5m , pokoj 4x5 , oraz niewielka kuchnia, salon z kuchnią są w otwartych pomieszczeniach ( bez drzwi ) co tworzy dość spora przestrzeń. Na podłoge idzie woda do około 29 stopni, średnio 28,3 stopnia... zależy od nagrzania pieca...Właśnie szukam tych z Lidla i nigdzie nie mogę ich dostać :/