Heiztechnik - Producent kotłów

Q PELLET DUO 15kw

2 lata 3 miesiąc temu #7123 przez jackjj
Mateusz
Człowieku to masz sprzęt jak ta lala postaw go blisko kotła i jak jesteś w kotłowni to włącz na kilkadziesiąt sekund.... i po temacie wodnego rusztu....Przecież jak co dziennie nie trafisz w niska temperaturę to się nic nie stanie jak odkurzysz co 3 dni albo i rzadziej.......
Na szczęście pellet to nie węgiel.... Tu jakiekolwiek problemy nawet ze spiekami, które mam obecnie to jak małe piardnięcie przy problemach z eko.....A byłem tak blisko zakupu eko wpadł bym jak śliwka w kompot...
Pozdrawiam
:-P

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 3 miesiąc temu #7135 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Mateusz
Człowieku to masz sprzęt jak ta lala postaw go blisko kotła i jak jesteś w kotłowni to włącz na kilkadziesiąt sekund.... i po temacie wodnego rusztu....Przecież jak co dziennie nie trafisz w niska temperaturę to się nic nie stanie jak odkurzysz co 3 dni albo i rzadziej.......
Na szczęście pellet to nie węgiel.... Tu jakiekolwiek problemy nawet ze spiekami, które mam obecnie to jak małe piardnięcie przy problemach z eko.....A byłem tak blisko zakupu eko wpadł bym jak śliwka w kompot...
Pozdrawiam
:-P

Także zastanawiałem się nad eco, ale odstraszył mnie poziom syfu jaki przy tym jest.
A tek teraz mogę zrobić suszarnię w kotłowni.

Sprzęt do czyszczenia mam faktycznie fajny ale muszę do niego dorobić jakąś ssawkę czy coś podobnego.
Prosta rura ssąca i metalowy wąż ma swoje ograniczenia.

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku.

2 lata 3 miesiąc temu #7137 przez jackjj
Mateusz
Ja szczerze się zdecydowałem na mój daspell bo wioskę dalej znajomy znajomych miał Twój kocioł w wersji RED chłop bardzo zadowolony to go chciałem również ale Paweł z serwisu doradził mi daspell bo palnik lepszy z palcem zgarniajacym...

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 lata 3 miesiąc temu #7138 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Mateusz
Ja szczerze się zdecydowałem na mój daspell bo wioskę dalej znajomy znajomych miał Twój kocioł w wersji RED chłop bardzo zadowolony to go chciałem również ale Paweł z serwisu doradził mi daspell bo palnik lepszy z palcem zgarniajacym...

Palnik chyba jest ten sam co w daspell. X mini

2 lata 3 miesiąc temu #7146 przez jackjj
Mateusz
Mój błąd wygląda że mamy dokładnie ten sam palnik x mini więc oprócz rusztu nie wiem czym jeszcze się kierowałem w wyborze......Daspell'a już nie pamiętam....

Jakoś zafiksowalem się na tym palcu i byłem przekonany o jego wyższości bo wtedy nie znalazłem na rynku mechanicznego czyszczenia palnika w cenie dostępnej dla mojej kieszeni no i 2gie tym żeby kocioł miał palnik w drzwiach żeby było go łatwo czyścić a nie tam głowę wkładać do środka nic nie widząc....Daspell był najlepszy.... Ale Twój kocioł też ma taką opcję - palnik z przodu......
musiało być coś więcej.... Jak sobie przypomnę to napiszę.....
:-P:-P:-P

Serwis1
Swoją drogą bardzo mnie korci żeby zostawić te spieki na 2-3 dni i zobaczyć jak sobie z nimi palec poradzi....
Jak przychodzę i jest grubo na palniku sprawdzam temp palnika jest koło 20°C więc chyba nie ma zagrożenia uszkodzenia palnika a tym bardziej że spieki są zawsze poniżej palca więc chyba spełnia on swoją rolę....

Pozdrawiam....
J.

2 lata 3 miesiąc temu #7147 przez MateuszZurek
Z tym spiekiem to właśnie testuję taką sytuację już drugi dzień.
Mam go trochę na palniku.
Już wcześniej widziałem, że spiek jest zrzucany i nie ma problemu z rozpalaniem czy dalszym paleniem.

Temperatura podajnika trzyma się w okolicy 22 stopni i rośnie po wygaszaniu do maks 27 stopni, ale to jest normalne.

Napiszę co i jak jak skończę testy na tym załadunku.

2 lata 3 miesiąc temu #7149 przez jackjj
No ja codziennie, a ostatnio rano i wieczorem czyszczę blachę od palnika, fakt nie jakoś super z wyjmowaniem ale mam fajną szczotkę plastikowa za 1,5 zł z IKEA ( dziś kupiłem nową bo tamtą się trochę przypiekla) i nią zrzucam spieki 2x dziennie.... Zajmuje mi to 20 sekund....

Niestety pellet jest do ..... duszy....ze szlifowania podobno z korundem, który jest jak piasek....

W następnym roku w wakacje będę musiał się bardziej przyłożyć podczas kupowania....

2 lata 3 miesiąc temu #7150 przez Patrol

jackjj napisał: [....]
musiało być coś więcej.... Jak sobie przypomnę to napiszę.....
[...]

jak ja kupowałem kocioł to różnica była w ruszcie, nie wiem czy dopiero od modelu DasPell pojawiła się opcja palnika z przodu i jego wersji z palcem zgarniającym, do tego pojawił się wtedy nowszy sterownik RControl 890 (przy QPellet był zdaje się pokazany jeszcze Ecomax), dalej te opcje mogły się już 'tasować' no i przyszły zmiany kosmetyczne (czerwone rączki, w zasobniku paliwa mechanizm vs siłownik klapy)

2 lata 3 miesiąc temu #7156 przez MateuszZurek
Witam,
Przepaliłem jeden pojemnik bez zdejmowania spieku i mam następujące obserwacje:
- spiek jest spychany z palnika.
- nie miałem problemu z rozpalaniem
- nie zauważyłem wzrostu temperatury podajnika.

Wydaje mi się, że przy tym pellecie, który obecnie mam (nie najlepszy) zostawienie spieku między zasypami nie ma większych negatywnych skutków.
Oczywiście nadal będę obserwował sytuację.

Pozdrawiam

2 lata 3 miesiąc temu #7161 przez jackjj
Mateusz
Zrób jak będziesz miał chwilę zdjęcie jak to u Ciebie wygląda....
Teraz byłem tydzień w domu też mogłem zrobić test....