Heiztechnik - Producent kotłów

Q PELLET DUO 15kw

2 lata 5 miesiąc temu #7198 przez Patrol
tak na marginesie ciekawe czy router ma zmodyfikowany soft, czy leci na oryginalnym firmware TPLinka, zresztą tak czy inaczej można go zgrać, a wówczas po zaopatrzeniu się w interfejs ecolink pozostałe graty będą kosztowały ze 100pln

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 5 miesiąc temu #7199 przez MateuszZurek
Ciekawe,
Da się to sprawdzić poprzez podpięcie kotła do dowolnego routera z wejściem USB. Niestety nie mam takiego routera.
Jeżeli tylko router przekaże połączenie na USB to powinno to zadziałać.

Konfigurację połączenia do lokalnej sieci wykonuje się z poziomu kontrolera kotła a nie routera więc są jakieś szanse na sukces.

Jedyne czym ten router różni się (wizualnie) od TL-MR3020 to naklejka na obudowie. Nie ma w pudełku nic innego co by odróżniało go od standardowego nawet instrukcji instalacji.

Poszukam, może uda się wystawić internet przez USB w laptopie.

2 lata 5 miesiąc temu #7200 przez Patrol
na dobrą sprawę sam interfejs ecolink jest przeszkodą, przynajmniej nie słyszałem o możliwości jego zakupu, a bez tego kaplica :/

2 lata 5 miesiąc temu #7201 przez MateuszZurek
Prawdę mówiąc rozważania są w pełni akademickie.
Kupując interfejs internetowy płaci się także za usługę, którą świadczy econet24.com
Bez tego cokolwiek by się kombinowało nie uzyska się dostępu do strony oraz aplikacji na telefon umożliwiającej dostęp do pieca.

Prawda jest taka, że nie ma lokalnego dostępu do pieca. Wszystko idzie przez econet24.com

Poza tym sam koszt routera może być najmniejszą składową całego zestawu a sam kabel ecolink daje dostęp do usług i klucza, który trzeba wprowadzić przy rejestracji na econet24.com.

Pobawić się można ale raczej nie ominie się konieczności zakupu całego zestawu.

2 lata 5 miesiąc temu #7202 przez jackjj

MateuszZurek napisał: Jaki element chciałbyś abym sfotografował? U mnie jest r.control 890 na przodzie pieca, a z tyłu czarna skrzynka z jakąś naklejką?

#1. Chodziło mi funkcje jakie posiada termostat pokojowy podłączony do kotła, czy zapisuje historię.
#2. Chodziło mi o to czy możesz zrobić zdjęcie takie jak poniżej?

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem
Załączniki:

2 lata 5 miesiąc temu #7203 przez MateuszZurek
#1 Mam termostat zwierno-rozwierny ( EUROSTER EQ7TX ) czy jak on się tam nazywa. Nie jest to ecoster więc nic nie jest rejestrowane. Dla kotła widziany jest jak przełącznik, który albo obniża temperaturę obiegu o zadaną wartość, albo wyłącza pompę obiegu albo można go podpiąć tak aby wyłączał kocioł.
Sam termostat ma dużo funkcji, które powodują ten sam sygnał do sterownika.

#2 w załączniku zdjęcie mojego kontrolera.
Wersja jest inna. Ciężko powiedzieć po numerze czy jest to nowsze czy starsze czy po prostu inny sterownik.
Załączniki:

2 lata 5 miesiąc temu #7204 przez jackjj
Myślałem że masz
ecoSter Touch
albo
ecoSter 200
:-P:-P:-P
Myślałem że coś się się dowiem o powyższych urządzeniach czy pozwalają na zapisywanie historii kotła podobnie jak moduł internet czy jedynie pozwalają sterować i podglądać kocioł z pokoju?
Sam mam salus który ma programy na każdy dzień tygodnia czego generalnie nie używam...

#2 faktycznie ciężko coś powiedzieć myślałem że na podstawie tego co z fotografujesz oraz tego że masz podłączony moduł będę w stanie ocenić czy muszę z aktualizować R.Control 890 żeby podłączyć moduł internetowy do swojego kotła

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 lata 5 miesiąc temu #7208 przez MateuszZurek
#1 Zastanawiałem się nad kupnem ecoSter Touch ale niestety produkują tylko wersję przewodową. Trochę dziwne podejście w obecnych czasach.
Nie liczył bym na zapisywanie historii pracy na tym kontrolerze. Ale to jest ciężko stwierdzić. Plum jakoś dziwnie mało informacji umieszcza na swojej stronie. Ciężko nawet instrukcję obsługi znaleźć.
Trochę to dziwne aby producent nie publikował instrukcji obsługi na swojej stronie.
Ciekawe jest to, że Plum i Pellasx produkują praktycznie takie same sterowniki i na obu stronach nie ma instrukcji obsługi. Jakby się uwzięli.
No nic, tylko serwis może odpowiedzieć na twoje pytania.
A i jeszcze jedna ciekawostka. Na stronie plum ecoSter Touch ma wymienioną funkcjonalność:

funkcja jednoczesnej aktualizacji oprogramowania ecoSTER-a, panelu oraz modułu regulatora poprzez kartę microSD

Co by oznaczało, że da się temu wtyknąć kartę SD ale założę się, że nie będzie nigdzie informacji jak takową przygotować.

# 2 w wątku DasPell wasze spalanie i parametry SERWIS1 napisał

Witam

Sterowniki, które mają soft w module A od wersji 03.10.73.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Tylko jak to się ma do mojego sterownika? Coś tu jest pomieszane

2 lata 5 miesiąc temu #7210 przez Patrol
masz starą wersję softu; jeśli chodzi o sam sterownik to Plum robi je na zamówienie Pellasa;
kartę pewnie może przysłać Plum lub inny dystrybutor, a jak nie było kart to można było wysłać urządzenie do serwisu pokrywając jedynie koszt przesyłki w obie strony (przynajmniej w przypadku urządzenia na gwarancji)
ecoster to najogólniej "zrównoleglenie" panelu operatora, który wisi na zasobniku + funkcja termostatu z określonymi programami pracy - brak zapisu historii

2 lata 5 miesiąc temu #7211 przez MateuszZurek

Patrol napisał: masz starą wersję softu; jeśli chodzi o sam sterownik to Plum robi je na zamówienie Pellasa;
kartę pewnie może przysłać Plum lub inny dystrybutor, a jak nie było kart to można było wysłać urządzenie do serwisu pokrywając jedynie koszt przesyłki w obie strony (przynajmniej w przypadku urządzenia na gwarancji)
ecoster to najogólniej "zrównoleglenie" panelu operatora, który wisi na zasobniku + funkcja termostatu z określonymi programami pracy - brak zapisu historii

Mówisz o moim sterowniku czy o jackjj?