Heiztechnik - Producent kotłów

Q PELLET DUO 15kw

2 lata 3 miesiąc temu #7225 przez jackjj
Dopiero teraz zauważyłem że jest wykres faktycznie strasznie poszarpany albo coś z softem albo wiatr Ciekawe co dał by w tym przypadku zawirowywacz Jak dobrze wieje to regulator ciągu trochę pomaga

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 3 miesiąc temu #7229 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Dopiero teraz zauważyłem że jest wykres faktycznie strasznie poszarpany albo coś z softem albo wiatr Ciekawe co dał by w tym przypadku zawirowywacz Jak dobrze wieje to regulator ciągu trochę pomaga

Zawirowywacz mam zamontowany od ponad tygodnia ale nie jestem w stanie porównać pracy z nim i bez niego. Zmieniły się warunki pogodowe a moduł internetowy ma tak duży odstęp w zapisie danych, że nie bardzo można porównać wyniki. Poza tym serwis twierdzi, że największy zysk powinien być na pełnej mocy. Ciekawi mnie co by się działo jak bym nie miał tego zawirowywacza.

Co do bieżącej sytuacji.
Otworzyłem piec i wygląda to tak, że gdy są podmuch wiatru na palniku robi się taki ciąg, że bardzo szybko wypala większość paliwa znajdującego się na palniku. Widać zawirowania płomienia i znacząca część ciepła jest wciągana do komina co powoduje nie osiąganie temperatury zadanej.

W takie dni jak dzisiaj RCK jest niezbędne a do pełni szczęścia powinien być jeszcze regulator na szczycie komina.

Jak się uda zamontuję RCK sobotę.

Jeszcze jedna dziwna sprawa związana z interpretacją danych z modułu internetowego.
Strona econet24.com pokazuje w historii pracę kotła na 30% mocy jako 0% mocy kotła i jednocześnie kocioł w postoju jest prezentowany jako 0% mocy.
Jest to błąd strony econet24.com

Pozdrawiam

2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #7230 przez jackjj

MateuszZurek napisał: Otworzyłem piec i wygląda to tak, że gdy są podmuch wiatru na palniku robi się taki ciąg, że bardzo szybko wypala większość paliwa znajdującego się na palniku. Widać zawirowania płomienia i znacząca część ciepła jest wciągana do komina co powoduje nie osiąganie temperatury zadanej.

W takie dni jak dzisiaj RCK jest niezbędne a do pełni szczęścia powinien być jeszcze regulator na szczycie komina.

Jak się uda zamontuję RCK sobotę.

Mateusz
jeden koleś na forum pisał że otwierał wyczystkę czy ją uchlał i mu się płomień uspokajał....

Spróbuj i zobacz jak to będzie u Ciebie w sumie RCK to taka dziura w wyczystce tylko ma klapkę która zamyka jak nie trzeba, do testu jak jesteś w kotłowni możesz zobaczyć przez chwilę nic się nie powinno stać.

Ale może nie zostawiaj tego tak otwartego na dłużej - szczerze nie powinno nic się stać ale jakoś tak głupio z dziurą w kominie do kotłowni zostawić pracujący kocioł

Rozumiem, że nawiew do kotłowni masz jakąś "Z-etkę" czy "S-kę "?

Nie jest dobrze korzystać z kratek wywiewnych w kominach służą one do wywiewania powietrza a jak nie ma nawiewu to przejmują jego funkcję

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 lata 3 miesiąc temu #7231 przez MateuszZurek
Jak otworze wyczystkę to faktycznie płomień zaczyna się uspokajać (albo jest to moje subiektywne odczucie). Zamknąłem. W sumie nie przeszkadza mi, że piec chodzi cały czas.

Co do samej kotłowni.
Mam i nawiew i wywiew.
Pierwotnie myślałem o piecu zgazowującym drewno więc kotłownia musiała spełniać wymogi do takiego sprzętu.
Z kratki nieźle ciągnie więc dorobiłem jej deflektor aby nie wiało po nogach.

Załączniki:

2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #7232 przez jackjj
Mateusz
U mnie też jakoś niespokojnie zapowiadali 75km/h....
RCK jakiś niespokojny to się otwiera to zamyka nie jak normalnie tylko uchylony....A ogień teraz jak cholera więc ciąg musi być dużo większy....
Ostatnio jak Barbara wiala to RCK tak walił klapka że mnie 2-3 razy w nocy obudził myślałem że coś na dachu a później mi się przypomniało że mnie Patrol informował o takim aspekcie minusowym posiadania RCK......
teraz jest 0 ale w nocy ma spaść do -10 jutro i pojutrze -15 i -21 więc będzie znowu sprawdzenie kotła....W województwie śniegi podobno pozbawił 280 gospodarstw prądu

Co do nawiewu to musi być ZETKA ALBO ska bo inaczej wieje

Ma być dziura pod sufitem i Ztka zejście w dół zobacz zdjęcie
PS.
Ten ogień coś mi za duży zmniejszyłem dla 100% z 15kw na 13kw i zwiększyłem H1 na 5 i H2 na 10 zobaczę co będzie
Wczoraj sterownik pokazał 23kg przez dobę H1 było na 5 i H2 też na 5 wcześniej był jakiś pik 31kg / dobę....
Do tej pory 7-8-9 worków na tydzień

Załączniki:

2 lata 3 miesiąc temu #7233 przez MateuszZurek
Czytałem artykuł na ten temat i faktycznie by się przydała.
W sumie to nie bardzo gdzie mam to zrobić.
Z jednej strony woda, z drugiej drzwi i prąd i t ona tyle jeżeli chodzi o ściany zewnętrzne.
Zastanowię się i może w lecie uda się coś z tym zrobić.
Może by się dało pod sufitem pociągnąć do ściany z kotłem.

Tak czy inaczej zadanie na lato.

U mnie z pięć razy brakło prądu.
budziła mnie mikrofala i email z powiadomieniem z modułu internetowego o braku prądu.

2 lata 3 miesiąc temu #7234 przez jackjj
Dziura w ścianie na wylot to słabe rozwiązanie .....ja mam z drugiej strony od zewnątrz tę dziurę zaraz pod dachem to zawsze cieplej osłonięte i dodatkowo jeszcze dałem taką żaluzję z 1/4 kolankiem z nierdzewki żeby też trochę ograniczało i wyglądało jak będzie cieplej to zrobie Ci fotkę z zewnątrz....

Trochę zazdroszczę tego modułu fajnie mieć historię ale szkoda mi kasy....

2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #7235 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Dziura w ścianie na wylot to słabe rozwiązanie .....ja mam z drugiej strony od zewnątrz tę dziurę zaraz pod dachem to zawsze cieplej osłonięte i dodatkowo jeszcze dałem taką żaluzję z 1/4 kolankiem z nierdzewki żeby też trochę ograniczało i wyglądało jak będzie cieplej to zrobie Ci fotkę z zewnątrz....

Trochę zazdroszczę tego modułu fajnie mieć historię ale szkoda mi kasy....

Ważne, że coś jest. Pierwotnie moi budowlańcy tego nie przewidzieli.

Moduł kupiony razem z piecem, więc nie poczułem tego wydatku. Jeszcze się zastanawiałem nad palnikiem samoczyszczącym ale tu brakło wiedzy i u mnie i u instalatora więc się nie zdecydowałem.

Może HT będzie miało jakąś promocję na moduły internetowe.
Historia fajna rzecz ale mogli by zwiększyć częstotliwość próbkowania. Nawet minut to za długi czas aby robić statystyki.
Tak czy inaczej rozumiem dlaczego tak to zrobili. Serwery oraz baza danych kosztują a im więcej klientów będzie się na to decydować tym więcej pieniędzy będą na to wydawać.
Mam nadzieję, że będą rozwijać funkcjonalność tego modułu. Sam moduł jest OK ale wodotrysków zbytnio nie ma.
W aplikacji na telefon nawet nie widzę temperatury z pogodówki, choć w innym wątku ktoś twierdził, że ją widzi.
Czyli podsumowując: dostajesz to co masz na piecu, plus parę funkcji, historię oraz dostęp zdalny. Fajne ale dość drogie.

Zastanawiałeś się może nad przeznaczeniem wygranej z "***** Nowa świecka tradycja *****". Może warto by ją przeznaczyć na moduł? Choć z tego co pamiętam jest on trochę droższy.

Tylko ciekawe jest to, że ja za piec z modułem zapłaciłem około 11K a w cenniku HT sam piec kosztuje ponad 13K.

2 lata 3 miesiąc temu #7236 przez jackjj
U mnie też nie przewidzieli tej dziury ale kominiarz powiedział że nie odbierze no to Miszcz Hydraulictwa przyjechał i zrobił choć zadowolony nie był ..... ale od razu coś mówił o Z-etce żeby nie wiało dobry chłop....
Jak wszystkie Wieśki....

Moduł na wolnym rynku znalazł Patrol za 490 zł, a za taki sam z HT chcą ponad 900 zł więc słabo...

Na razie nikt się z HT nie odezwał co do nagrody więc nie będę dzielił skóry na niedźwiedziu....i tak jestem w ciężkim szoku bo nigdy w życiu nic nie wygrałem a tu taka niespodzianka.....i to jeszcze z kotłem z którego tak na prawdę jestem zadowolony, oczywiście jak piszesz można było wziąć samoczyszczenie mechaniczne palnika, jak i samoczyszczenie mechaniczne wymiennika ale bałem się o serwis konkurencji a tu jest forum odbierają telefon i hurtownia z której kupowałem hydraulikę miała w ofercie HT to też jest ważne....

Ja za swój Daspell 15 KW w lipcu 2015 zapłaciłem 10,5 kPLN więc wyszedł Ci 500 zł za ten moduł....a i masz jeszcze zawirowywacz....to może i taniej....
;P

2 lata 3 miesiąc temu #7239 przez MateuszZurek
Zawirowywacz niedawno dokupił.
W sumie tania sprawa a powinna mieć wpływ na spalanie.

Moduł na wolnym rynku znalazł Patrol za 490 zł, a za taki sam z HT chcą ponad 900 zł więc słabo...

Pytanie czy to była nówka nie rejestrowana? Spodziewam się, że kabel ecoLink lub sam router dostarcza UID niezbędny do rejestracji więc przy używanym sprzęcie może być skucha.

Palnik samoczyszczący jest już w ofercie HT dlatego się nad tym zastanawiałem i nadal mi to chodzi po głowie, zwłaszcza, że to czym palę teraz nie należy do super produktów.

Jak się HT odezwie to może można będzie dopłacić do modułu internetowego. Wtedy nie 900 ale faktycznie 300 z kieszeni wyjdzie. Musisz się zastanowić co jest bardziej potrzebne.