Heiztechnik - Producent kotłów

Q PELLET DUO 15kw

2 lata 5 miesiąc temu #7256 przez Patrol
nówka nówka, legalne źródło;
był kiedyś jeden co sprzedawał używkę za 390pln na alledrogo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 5 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #7258 przez MateuszZurek
A tak z jeszcze innej beczki.
Zauważyłem, że w piecach na ekologiczne groszek zaraz pod rusztem montowany jest deflektor. Ciekawi mnie czy w moim kotle taki wynalazek nie poprawił by odpalania spalin?

Znalazłem następujący artyku Deflektor - do czego jest potrzebny? na ten temat.

2 lata 5 miesiąc temu #7263 przez jackjj
deflektor to raczej nad płomieniem stosuje się tam gdzie plomien jest skierowany w górę rozbija ten płomień na boki....
Jednak myślę że taki deflektor w naszym przypadku mógłby mieć rolę zawirowywacza

W święta był u mnie kolega z Wrocławia ma eko twierdzi że jak jest w kotłowni uklada na ruszcie awaryjnym drzewo i kocioł je spala kiedy pracuje palac eko spala również wsad drewna przez co dużo mniej mu idzie ekogroszku....

Zastanawiam się czy ktoś z Was coś takiego próbował robić ?
Ja raczej się boję żeby kocioł jakiś się nie rozbujał z temp.....

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 lata 5 miesiąc temu #7265 przez Patrol
w zeszłym roku albo i dalej miałem szczapę na ruszcie i dość długo była "utylizowana" - nic spektakularnego się nie działo; lepiej wg mnie do kominka drewno wrzucać

2 lata 5 miesiąc temu #7266 przez jackjj
No to jest ta różnica że u niego języki ognia z palnika omiataja ruszt awaryjny.... Gdzie jest wtedy wysoka temp a u mnie płomień idzie na tylną ścianę

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 lata 5 miesiąc temu #7267 przez MateuszZurek

jackjj napisał: No to jest ta różnica że u niego języki ognia z palnika omiataja ruszt awaryjny.... Gdzie jest wtedy wysoka temp a u mnie płomień idzie na tylną ścianę

Z tego co widzę u siebie wynika, że można by wyznaczyć miejsce gdzie ogień z palnika zakręca w górę, zwłaszcza na małej mocy.
Ewentualnie można by podwiesić deflektor w kształcie prostopadłościanu o szerokości równej powiedzmy między szerokością palnika a połową głębokości komory spalania i długości około połowy szerokości komory spalania. To powinno wystarczyć aby odbić płomień i spaliny aby się dopaliły.
Oczywiście to twierdzenie jest wyssana z palca.
Ciekawe co serwis jest w stanie powiedzieć o stosowaniu deflektora w piecu na pellet.

2 lata 5 miesiąc temu #7286 przez SERWIS1
Witam

Wiszący deflektor jest stosowany do węgla w palnikami retortowych. Stosowanie do palnika na pellet może uszkodzić palnik ( odbije płomień). Dobre spalanie to odpowiednia komora, palnik i temperatura kotła.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 lata 5 miesiąc temu #7301 przez MateuszZurek

SERWIS1 napisał: Witam

Wiszący deflektor jest stosowany do węgla w palnikami retortowych. Stosowanie do palnika na pellet może uszkodzić palnik ( odbije płomień). Dobre spalanie to odpowiednia komora, palnik i temperatura kotła.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Witam,
To może mam coś, źle ustawione w modulacji mocy lub taki syfem palę.
Po około pięciu dniach ciągłego palenia (mrozy i Barbara) z rury (czopucha) wyciągając zawirowywacz wygarnąłem ponad garść popiołu.
Ogólnie dość sporo osadza się tego na całym wnętrzu pieca.
Rozumiem, że ta konstrukcja będzie się bardziej brudzić i z tym muszę żyć. Nic strasznego, ale mam wrażenie, że robię coś nie tak.

Wstawiłem RCK, ale skończył się wiatr więc nie porównam wyników.

Moje obecne nastawy:
Temperatura zadana: 75 stopni
H2: 14 stopni
H1: 4 stopnie
szybkość podawania: 13.8 kg/h - sam mierzyłem
Nadmuch 100%: 36%
Podawanie 100%: 4.7s
Nadmuch 50%: 34%
Podawanie 50%: 2.5s
Nadmuch 30%: 29%
Podawanie 30%: 1.8s
Krzywa mieszacza: 1
Przesunięcie: 3
Obniżenie od termostatu pokojowego: 10 stopni - praktycznie cały czas aktywne

Przy temperaturze mieszacza około 40 stopni i -20 stopni na zewnątrz piec pracuje połowę czasu na 30% i resztę na 50%.
Przy normalnej pracy, mieszacz próbuje osiągnąć temperaturę wynikającą z pogodówki i -20 na zewnątrz, piec pracuje około 80% na 50% mocy i 20% na 100%.
Spalanie także niczego sobie, 42kg na dobę. To chyba normalne przy takich mrozach,

Dodam jeszcze, że jest to pierwszy sezon grzewczy i dopiero się uczę jak korzystać z tego pieca.

Zastanawiam się czy by nie wrócić do ustawień zbliżonych do serwisowych.

2 lata 5 miesiąc temu #7328 przez jackjj
Mateusz
Obiecałem to wysyłam moja zetka do napowietrzania kotłowni fot. od zewnątrz

Załączniki:

2 lata 5 miesiąc temu #7329 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Mateusz
Obiecałem to wysyłam moja zetka do napowietrzania kotłowni fot. od zewnątrz

Wiesz może jak to się nazywa, albo gdzie coś takiego można dostać?