Heiztechnik - Producent kotłów

regulator pokojowy

1 rok 2 miesiąc temu #8486 przez Leszek1977
Witam
pytanie do serwisu
jak podłączyć do pieca Das Pell 12Kw regulator pokojowy TECH ST-292 v2 sterowany bezprzewodowo
pod które styki podłączyć kable od nadajnika niebieski i brązowy 28,29,czy 30
czy regulator powinien sterować kotłem czy mieszaczem czterodrogowym co lepsze
i jakie ustawienia wprowadzić na piecu
Pozdrawiam Leszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu #8490 przez Patrol
podłącz pod styk 30 czyli funkcja mieszacza, potem możesz ustawić obniżenie dla mieszacza po osiągnięciu temp. zadanej, tylko musisz pamiętać, że takie sterowanie zależne jest od punktu pomiaru (z reguły termostat jest w salonie, więc nie ma przełożenia na inne pomieszczenia)

1 rok 2 miesiąc temu #8498 przez Leszek1977
Dzięki
Zawiodłem się troszkę na serwisie
Zero odpowiedzi

1 rok 2 miesiąc temu #8500 przez slabla
Witam
Też mam pytanie do serwisu. Jak podłączyć bezprzewodowy termostat pokojowy RTW101 firmy Sterr do regulatora HT Tronic 900 (piec Hitpellet) , tak aby sterował zaworem czterodrogowym. Bardzo proszę o radę.

1 rok 2 miesiąc temu #8507 przez SERWIS1
Witam

Sterownik pokojowy tech możesz podpiąć pod styki 28, 30. Umożliwi to sterowanie mieszaczem. Kocioł powinien zawsze pracować zawsze na wysokiej temperaturze.

Do sterownika HT tronic 900 termostat można podłączyć pod styki "Termostat pokojowy zaworu1" w przypadku, gdy pompa i zawór obsługują instalacje grzewczą. Następnie należy ustawić obniżenia nastawy zaworu od termostatu.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

1 rok 2 miesiąc temu #8518 przez slabla
Dzięki bardzo

9 miesiąc 6 dni temu - 9 miesiąc 6 dni temu #9748 przez marekrokit
Pytanie do serwis 1 . Kocioł Hit pellet ze sterownikiem HT tronic 900 .Czy pracujacy w trybie auto kocioł ,podłaczony pod termostat pokojowy ,wylaczy się na stałe po osiagnieciu ustawionej na termostacie pokojowym temperatury i nie właczy się póki nie dostanie sygnalu z termostatu o spadku temperatury ? W trybie ciągłym wiem jak to wyglada interesuje mnie jak pracuje w trybie auto.Mam malą powierzchnię do ogrzania bo 78 m2 i przewymiarowane grzejniki które bardzo szybko nagrzewają pomieszczenia i w moim przypadku bezsensowną i nieekonomiczną wydaje mi sie praca kotła w ciagłym podtrzymaniu ,gdyż spadek temperatury w pomieszczeniach o 0,5 stopnia trwa czesto kilka godzin i po nagrzaniu pomieszczeń kocioł grzeje sam siebie

9 miesiąc 6 dni temu #9749 przez pioterkoo
a czy ma wyłączać też pompę?

9 miesiąc 6 dni temu #9750 przez Markus
Kocioł nie powinien być wyłączany, po sygnale z termostatu pokojowego.
Kocioł powinien pracować w swoim rytmie np Tk = 70 lub 75 oraz np. Hk =15, wygaszać się i przechodzić do postoju.
W sytuacji bardzo dużego zapotrzebowania na ciepła (w duże mrozy) można włączyć tryb nadzoru lub/i tryb Fuzzy Logic.

Natomiast termostat powinien sterować albo mieszaczem - przez obniżenie temperatury, albo wyłączyć pompę CO.

Ja mam ustawione obniżenie temperatury na mieszaczu, które oczywiście wynika z krzywej pogodowej i czujnika temperatury zewnętrznej.
No i na to nakłada się obniżenia nocne.

Obniżenie temperatury na mieszaczu skutkuje, obniżeniem zapotrzebowania na ciepło z kotła ( wydłuża się czas postoju) a jednocześnie w mieszkaniu nie ma skoków temperatury.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

9 miesiąc 5 dni temu #9754 przez jackjj
Pioterkoo
Jak będziesz pracował jak piszesz kocioł zacznie się rosić smoła popłynie i rdza wejdzie czego wynikiem będzie szybsze zużycie kotła

Jeśli chcesz oszczędzić możesz oczywiście zrobić przy kaloryferach stop pompy od CO po uzyskaniu zadanej temp w pomieszczeniu wtedy kocioł będzie nagrzewał tylko siebie lub zbiornik CWU i proponuje spróbować obniżyć temp na kotle do np 65*C i histerezy 15 jak faktycznie kocioł rzadko się włącza to będziesz miał go wygrzanego ale przy niższych temp będą niższe straty a jak kocioł ma duża moc to może nie będzie zimnych powrotów ustaw tak i po obserwuj kilka dni czy się nie poci gdzieś ...,

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem