Heiztechnik - Producent kotłów

Praca pieca na Eko groszek

8 miesiąc 2 tygodni temu #9908 przez Robson1916
witam

Tak jak w temacie, chcę dowidzieć się więcej o paleniu eko groszkiem. Czy przy takim piecu i takim paliwie używa się też sterowania pogodowego mieszacza itp? jaka jest różnica między paleniem pelletem a eko groszkiem? oprócz różnego paliwa, eko groszek czyli więcej popiołu i częstsze czyszczenie... na Eko groszek piec powinien pracować non stop? tam raczej takiej zapalarki jak przy pellecie nie ma? i też jesli przy grzejnikach mam głowice termostatyczne, te pokrętła z cyframi to czy sterowanie pogodowe mieszacza jest potrzebne? skoro można taką głowica sobie ustawić temp jaka ma być puszczana na grzejniki?

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 2 tygodni temu #9909 przez SERWIS1
Witam

Każdy kocioł na paliwo stałe musi pracować na wysokiej temperaturze (min. 65, zalecane 70-75). Dodatkowo kocioł powinien mieć zainstalowaną skuteczną ochronę powrotu (na min 50 stopni C, zalecamy na 55). Kocioł w takim układzie sprawnie spala paliwo oraz koroduje.
Sterowanie pogodowe mieszaczem daje komfort użytkowania domu. Regulacja pogodowa zmienia temperaturę na obiegu grzewczym w zależności od temperatury zewnętrznej. Co ogranicza przegrzewanie pomieszczeń. Dodatkowe termostaty na grzejnikach wyłączają poszczególne grzejniki w przypadku, gdy temperatura komfortowa (ustawiona na termostacie) jest przekroczona.

Ekogroszek jest bardziej ekonomicznym paliwem (większa kaloryczność przy niższej cenie) jednakże należy włożyć więcej pracy w jego obsługę (czyszczenie, ilość popiołu). Dodatkowo kocioł na ekogroszek nie wygasza się w przypadku braku odbioru ciepła (pracuje w podtrzymaniu).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.