Heiztechnik - Producent kotłów

Korozja

2 miesiąc 2 dni temu #11251 przez Bigcobra

Markus napisał: Dokładnie TAK

A zobacz prosze na zdjecie jak mam ustawic te parametry czy jest dobrze
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 2 dni temu - 2 miesiąc 2 dni temu #11252 przez Markus
Pierwsza rzecz: coś nie gra z nadmuchami.
Powinny być coraz mniejsze wraz ze spadkiem mocy.
Tak dobrany aby płomień był długi żółty. Krótki biały to za duży. Długi czerwony za mały.
Sprawdzamy szybko po otwarciu drzwiczek. Długie otwarcie zaburza przepływ powietrza.

I druga sprawa histerezy .
Jeżeli H2 =3 oC i H1 =3 oC to kocioł z mocy 100% schodzi od razu na 30%

W zależności od zapotrzebowania na ciepło można kombinować
H2 = 7 H1 =3 czy nawet H2 =10 H1 =5

Moc minimalna powinna mieć co najmniej 30% mocy kotła .
Jeśli masz kocioł 18kW to powinna być 5,5 kW

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

2 miesiąc 2 dni temu #11255 przez Bigcobra
Widzisz tak to jest instalator mnie namawial na pelet zamontowal kociolek podlaczyl cos tam poustawial. A teraz jak dzwonie ze potrzebuje pomocy to radz sobie sam od tego jest instrukcja. Dzieki ze jestescie na forum i ktos moze pomoc.
Postaram sie ustawic wszystko tak jak radziles. Tylko jeszcze powiedz jak ustawic korekty nadmuchu w modulacji.

2 miesiąc 2 dni temu #11256 przez Bigcobra
Dobra juz wiem chyba . Poprostu obserwowac połomień jaki jest na poszczególnych progach mocy. I wówczas regulowac nadmuch.
A jeszcze jedno co to jest w ustawieniach krzywa grzewcza i jej przesuniecie. Czytalem w instrukcji ale jakos to do mnie nie dociera.

2 miesiąc 2 dni temu - 2 miesiąc 2 dni temu #11257 przez Markus
Krzywa grzewcza jest to zależność temperatury wody idacej na grzejniki lub podlogowke od temperatury zewnętrznej. Krzywe są ponumerowane od 0.1, 0.2 i te stosuje się do podlogowek. Do grzejników stosuje powyżej 0,6, 0,7.
Im gorzej ocieplony budynek tym wyższa krzywa. Poczytaj w necie o krzywych. Jedna z strategii doboru jest metodą prób i błędów. Możesz na początek wybrać np. 0.8. Potem obserwujesz czy w zależności od temperatur zewnetrznej, jaka woda idzie na grzejniki. Przesunięcie krzywej to jest dodanie albo odjecie jednego lub kilku stopni w stosunku do temperatury wynikającej z krzywej grzewczej. Po wybraniu danej krzywej, regulator kotła będzie na podstawie czujnika temperatury zewnętrznej sterowal mieszaczem w celu osiągnięcia określonej temperatury wody idącej na grzejniki. To tak pokrótce. Wujek Google jest tu pomocny.
Pozdrawiam
Markus

2 miesiąc 2 dni temu #11258 przez Bigcobra
Markus Bardzo dziekuje za pomoc.
Uratowales moj kocioł.
Wszystkie parametry ustawiłem zgodnie z Twoimi zaleceniami. Teraz poddam go obserwacji i dam znac co sie dzieje.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.

2 miesiąc 2 dni temu - 2 miesiąc 2 dni temu #11259 przez Markus
Bigcobra, fajnie że udało się Tobie po zmieniać parametry. Teraz musisz po obserwować jak będzie zachowywał się kocioł. Czy wybrana krzywa pogodowa jest odpowiednia. Dobrze ze masz Econeta, bo ja gdy zaczynałem, to spędziłem wiele godzin w kotłowni. Może uda Ci się zweryfikować powrót, jaką ma rzeczywiście temperaturę. Ja mam trochę inaczej to zorganizowane. Mianowicie zawór 3D plus pompa kotłowa, która przerzuca gorąca wodę z zasilania na powrót kotła gdy temp. jest niższa niż 55. I mogę to obserwować w Econecie. Ty masz zawór 4D, który z jednej strony ma zapewnić odp. temperaturę na grzejniki a z drugiej zabezpieczyć powrót. Nie wiem czy masz wpięty do regulatora czujnik temp. powrotu. Jak tak to Ok, a jak nie to dobrze byłoby doczepić zwykły elektroniczny, aby rzucić okiem czasem na niego.
No i poczytaj necie o zabezpieczeniu po sezonie kotła. Ale to za dobrych kilka miesięcy.
Teraz życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia.
Pozdrawiam
Markus

2 miesiąc 1 dzień temu #11260 przez Bigcobra
Bardzo dziekuje i wzajemnie
Wesołych Świat

1 tydzień 4 dni temu #11787 przez Bigcobra
Witajcie ponownie.
Wczoraj czyscilem kociol i niestety tragedia korozja postepuje juz jestem bezsilny nie wiem co mam robic w zalaczniku zdjecia
Przy rozpalaniu scianki kotla sa poprostu mokre jak sciera leci z nich niesamowicie.
Załączniki:

1 tydzień 4 dni temu #11789 przez MateuszZurek

Bigcobra napisał: Witajcie ponownie.
Wczoraj czyscilem kociol i niestety tragedia korozja postepuje juz jestem bezsilny nie wiem co mam robic w zalaczniku zdjecia

Przy rozpalaniu scianki kotla sa poprostu mokre jak sciera leci z nich niesamowicie.

Cześć,
Na jakich temperaturach ten pięć ptacuje?
Trzymasz coś w okolicy 55 stopni na powrocie?
Palisz groszkiem czy pelletem?

Woda płynąca po sciankach oraz rdza pojawiają się jak piec pracuje na niskich temperaturach głównie chodzi o temperaturę powrotu z CO. Tam musi być w okolicy 55 stopni inaczej piec będzie się pocil I rdzewiał.