Heiztechnik - Producent kotłów

Siła nadmuchu Q pellet 15kw

2 miesiąc 4 tygodni temu #11563 przez Hajnel
Witam

Mam pytanie.
Czym większy nadmuch to większy ogień?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 4 tygodni temu - 2 miesiąc 4 tygodni temu #11564 przez MateuszZurek

Hajnel napisał: Witam

Mam pytanie.
Czym większy nadmuch to większy ogień?

Potencjalnie tak, tylko większy ogień oznacza także szybsze wypalanie paliwa na palniku obserwowane przez skoki % plomienia, więcej spieku a od pewnego poziomu zacznie zdmuchiwac ci paliwo z palnika co skutkować będzie niedopalony maliwem w popielniku.

Pozdrawiam

2 miesiąc 4 tygodni temu #11575 przez SERWIS1
Witam

Zwiększenie nadmuchu tylko chwilowo wydłuży płomień wypalając nadmiary paliwa na palenisku po czym płomień się skraca.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 miesiąc 2 tygodni temu #11817 przez dzochar
Proszę o odpowiedź Serwis.

Posiadam kocioł HitPellet 25KW ze sterownikiem HT-tronic 900. Piec pracował, wydaje mi się że dobrze, na ustawieniach fabrycznych. Spalanie dobowe ok 40-45 kg pelletu przy ogrzewaniu domu z lat 70 bez ocieplenia o powierzchni ok. 250 m^2. Po zmianie pelletu (na pellet z Barlinka) wydaje mi się, że dużo niedopalonego pelletu jest w popiele. Zmieniłem nadmuch na poniżej podane wartości:

moc max - 28% (fabryczna nastawa 40%)
moc śr. - 24% (fabryczna nastawa 32%)
moc min. - 19% (fabryczna 19%)

wydaje mi się, że wygląd popiołu poprawił się i jest mniej niedopalonego pelletu ale przy pracy na mocy maksymalnej jak otworzę drzwiczki to dalej widzę lecące z palnika iskry niedopalonego pelletu. Boję się dalej obniżać nadmuch na mocy maksymalnej i średniej. Proszę o poradę czy jeszcze spróbować zmniejszyć nadmuch mocy maksymalnej i średniej? Czy te ustawienia nadmuchu,które wprowadziłem, nie są za małe? Dodam, że po zmianie pelletu przeważyłem podawanie przez podajnik.

2 miesiąc 2 tygodni temu #11820 przez SERWIS1
Witam

Zmniejszanie nadmuchu spowoduje wydłużenie się płomienia i zmianę jego koloru na ciemniejszy. Zbyt mały nadmuch spowoduje przepełnienie paleniska i pellet będzie spadał do popielnika. Zbyt mały nadmuch to również dymiący płomień.

Płomień przy pełnej mocy powinien delikatnie dotykać tylnej ściany kotła.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik