Heiztechnik - Producent kotłów

Q Pellets Duo

7 lata 11 miesiąc temu #135 przez tomciog
No właśnie - macie, używacie, jak oceniacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 10 miesiąc temu #380 przez Fracek5
Witam
Jestem posiadaczem takiego pieca o mocy 25kW i mogę szczerze polecić. Użytkuje go dopiero pierwszy sezon i jak do tej pory nie było wiekszych problemów z jego obsługą. Systematycznie kontroluję jego prace co powoduje uniknianie kłopotów z jego działaniem.

Dom jest wielkości 300 m2 nie ocieplany,ze starą instalacią( grzejniki żeliwne) jednak piec daje sobie radę. W porównaniu do piecy konwencjonalnych na drzewo i węgiel jest to jedyna słuszna alternatywa,która działa podobnie jak drogie piece olejowe. Przy tym nie traci się czasu na rozpalanie,czyszczenie i ogólne problemy ze składowaniem opału.Piec czyszczę w zależności od warunków panujących na zewnatrz im zimniej tym częsciej.Zazwyczaj raz na dwa tygodnie.Czyszczenie zajmuje 30min(jedno wiaderko popiołu)

Jak do tej pory zużyłem 4 tony pelletu. Spalanie przy takich mrozach(dzień -8/noc -15) wynosi 3 worki po 15kg.

Polecam wszystkim,którzy cenią sobie wygodę obsługi i oszczędność czasu.

pozdr
Kamil

7 lata 9 miesiąc temu #472 przez Aro
Do Kamila
Czy twój piec wygasza się po osiągnięciu zadanej temperatury czy też pozostaje w stanie podtrzymania? Czy obsługa sterownika posiada ustawienia typu lato, zima, samo CWU, pogodowe lub pełny manual?

7 lata 9 miesiąc temu #473 przez Aro
Do administratora
co wchodzi w skład kotła chodzi mi o czujniki, co trzeba dokupić, jak wygląda uruchomienie kotła kto je może wykonać?

7 lata 9 miesiąc temu #474 przez SERWIS
Witam Aro

Kocioł Q PELlET DUO jest w pełni wyposażonym kotłem bez konieczności dodatkowych opcji z naszej strony.
Kocioł posiada tryb pogodowy i czujnik temperatury zewnętrznej jest w standardzie.
Posiada również czujnik cwu. Oprócz tych czujników posiada jeszcze czujnik temperatury kotła, podajnika paliwa, zaworu mieszającego i czujnik jasności płomienia.
Kocioł posiada możliwość pracy automatycznej z palnika pelletowego w trybie regulacji automatycznej bądź ręcznej, pracy na ruszcie zastępczym z wykorzystaniem wentylatora nadmuchowego.
Podczas pracy w trybie automatycznym kocioł po uzyskaniu temperatury wygasza się aby po spadku temperatury o 20 stopni w dół przejść do ponownego trybu rozpalania.
Rozwiązanie to idealnie pasuje do trybu letniego.

Pozdrawiam

7 lata 9 miesiąc temu #475 przez SERWIS
Witam ponownie

Uruchomienie kotła może wykonać każdy instalator przy naszej telefonicznej pomocy co do kilku nastaw.

Pozdrawiam

7 lata 9 miesiąc temu #476 przez Aro
Witam
W moim domu będzie tylko ogrzewanie podłogowe czy niezbędny jest w tym przypadku bufor, czy można wykonać instalację bez niego.
Jaki rodzaj instalacji będzie najbardziej efektywny dla kotła?

7 lata 9 miesiąc temu #478 przez SERWIS
Witam

Oczywiście bufor zawsze poprawia pracę całego układu grzewczego, zwłaszcza dotyczy to kotłów, które pracują albo pełną mocą lub nie pracują.
Q PELLET DUO posiada palnik z modulacją mocy i łatwo dostosowuje się do różnych rozbiorów mocy.
To, że będziesz miał na całości podłogówkę to nie stanowi problemu. Zrobisz cały układ na zaworze mieszającym podłączonym pod automatykę i wszystko będzie śmigać.
Porozmawiaj jedynie z instalatorem, aby zastosować jakieś zabezpieczenie powrotu, bo woda wracająca z podłogi będzie miała jakieś 20 stopni i może się coś na dole wykraplać, choć nie powinno ale lepiej zapobiegać niż leczyć.
Reasumując, uważam ze bufor jest zbytecznym kosztem, lepiej zamontuj dobre zabezpieczenie powrotu.

Pozdrawiam

7 lata 9 miesiąc temu #479 przez Aro
Do Kamila
Czy możesz zamieścić zdjęcia ze swojej kotłowni bądź przesłać link?
Do admina
Czy kocioł w rzeczywistości stoi bezpośrednio przy zasobniku czy też musi być od niego oddalony?
Pozdrawiam Aro

7 lata 6 miesiąc temu #582 przez jmarkow
Witam,

Myślę o piecu Q pellet duo.

Martwi mnie jednak kwestia doboru mocy. Dom 156 m2 + garaż, wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Teoretycznie powinno się zastosować piec 25 kW, przynajmniej tak jest w projekcie, ale czy nie będzie on nieco przewymiarowany ?

Proszę o odpowiedź, czas decyzji się zbliża :)