Heiztechnik - Producent kotłów

Q Pellets Duo

7 lata 6 miesiąc temu #583 przez SERWIS
Witam

Cieszę się z zainteresowania właśnie tym kotłem bo mam go u siebie w domu.
Teoretycznie dla firmy lepiej byłoby gdybyś kupił 25 kW, ale nie pracuję w dziale handlowym i dlatego proponuję Ci 15 kW.
Osobiście mam dom około 200 m2 i używam pelletówki 15 kW. Radzi sobie bardzo dobrze i chyba jeszcze nigdy do tej pory nie pracował na pełnej mocy.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 6 miesiąc temu #584 przez jmarkow
To samo (15 kW na 150 m2) mówi mój dobry kolega, instalator.

Dziękuję za dobre słowo :)

7 lata 6 miesiąc temu #585 przez SERWIS
OK

Powodzenia i napisz o efektach po ewentualnym zakupie i montażu.

Pozdrawim

7 lata 3 miesiąc temu #746 przez Aro
Witam
Jestem po zakupie i uruchomieniu kociołka 15 kw.
Mam pytanie co może być przyczyną rozbieżności we wskazaniu temperatury: kocioł pokazuje 40oC a przed wymiennikiem jest prawie 50?

7 lata 3 miesiąc temu #749 przez SERWIS
Witam

Sprawdź, czy czujnik wody kotłowej włożony jest do końca w tuleję kotła.
Jeżeli tak i wskazanie nadal będzie na tyle różne to będziemy musieli sprawdzić czujnik.

Pozdrawiam

7 lata 4 dni temu #1178 przez jmarkow
SERWIS napisał:

OK

Powodzenia i napisz o efektach po ewentualnym zakupie i montażu.

Pozdrawim

Efekty są całkowicie zadowalające. :)

Piec chodzi już dwa miesiące, po wygrzaniu budynku zużycie, co prawda przy łagodnej zimie, kształtuje się na poziomie 18 kg pelletu na dobę (temperatura w domu 20-21 oC, dom niezamieszkały).

Jak do tej pory trzy razy wybierałem popiół, ostatnim razem 3 dni temu przy użyciu separatora popiołu - jakieś 5 minut pracy odkurzacza i piec czyściutki. Polecam!

Pozdrawiam,

7 lata 3 dni temu #1184 przez SERWIS
No cóż, cieszę się że mogłem pomóc.
W razie czego pisz.

7 lata 3 godzin temu #1191 przez Aro
Czujnik wsadzony był do końca, po rozmowie z konsultantem wymieniłem czujnik na nowy który dostałem od Was ale problem pozostał dalej zaniżenie temperatury przez kocioł o jakieś 13oC czyli to nie wina czujnika! Automatyka wymieniona, czujnik też więc gdzie może być problem. Co więcej wsadzając czujnik temperatury wody CO z kotła w gniazdo termometru na wymienniku temperatura wzrasta o 5oC!

6 lata 11 miesiąc temu #1196 przez SERWIS
Witam

Rozmawiałem z konsultantem technicznym / koordynatorem serwisu i ustaliliśmy, że któryś z naszych kolegów będzie musiał do Ciebie podjechać.
Temperatury wody w instalacji i na czujniku mogą się różnić nieznacznie z powodu pewnej odległości pomiędzy pochwą czujnika temperatury a wyjściem gorącej wody. Jednak różnica ta nie powinna być wyższa niż 2 - 5 stopni.
Istnieją dwie możliwości, albo pochwa czujnika jest zbyt głęboka, lub zbyt płytka.
W tej chwili ciężko jest nam to określić.

Pozdrawiam

6 lata 10 miesiąc temu #1279 przez orson
Witam,stawiam pierwsze kroki w użytkowaniu pieca z podajnikiem,posiadam Q Pellets Duo 25 kW do ogrzewania 190 m2,grzejniki + podłogówka + podgrzewanie wody użytkowej.Na chwilę obecną budynek jest świeży i niezamieszkany,sterowanie ogrzewania termostatem pokojowym,temperatura zadana na termostacie 17*C po osiągnięciu tej temperatury piec się wygasza,odpala się ponownie gdy na termostacie temperatura spada do 16*C.Teoretycznie wszystko jest ok,zastanawia mnie tylko czy nie szkodzi to,że piec nie osiąga temperatury zadanej,a mianowicie 60*C.Piec cały czas pracuje na pellecie w trybie FUZZY LOGIC.Proszę o podpowiedzi w kwestii ewentualnych ustawień kotła.Pozdrawiam.