Heiztechnik - Producent kotłów

zawirowywacze spalin do Daspell

1 rok 11 miesiąc temu #7010 przez jackjj
Cześć
Czy ktoś z użytkowników mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda zawirowywacz spalin, który obniża podobno o kilka stopni temperaturę spalin podnosząc jednocześnie sprawność urządzenia. Prosiłem serwis ale nie mają takiego zdjęcia ani schemat....
:-P

Podobno coś takiego posiada Heiztechnik w ofercie - cena elementu to 100 zł netto za sztukę ciekaw jestem ile sztuk trzeba by zakupić do mojego kotła....
Zastanawiam się nad takim zawirowywaczem do swojego Daspell ale najpierw chciałem zobaczyć gdzie to dokładnie się montuje i czy faktycznie będę widział zmniejszenie zużycie paliwa przez lepszą sprawność urządzenia....tzn po jakim czasie te 100 zł się przynajmniej zwróci?
:-P:-P:-P:-P

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #7012 przez lp
Witam,

Też jestem ciekawy z moich skromnej wiedzy (palę 3 miesiąc) montuje się 1 sztukę zawirowywacza w górną kolumnę wodną, przynajmniej u mnie w kotle Q eco duo myślę że u ciebie jest podobnie.
Niektórzy producenci dostarczając zawirowywacz z kotłem.
Można również u nich bezpośrednio zakupić za 120 netto.
Jestem bardzo ciekawy bo pojawiają się sprzeczne informacje na infolinii serwisu poinformował mnie że nie mają w sprzedaży, na forum można doczytać że w ofercie jest, jak jest faktycznie proszę o odpowiedź.
Załączniki:

1 rok 11 miesiąc temu #7013 przez jackjj
LP

dobrze wiedzę otwierasz górne drzwi i wkładasz w tą dziurę co idzie do komina ?
To chyba musi być faktycznie lepsze wolniej wylatuja spaliny...

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem
Załączniki:

1 rok 11 miesiąc temu #7014 przez lp
Dokładnie tak, pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy X można u nich zamówić za 120 netto.
Na razie czekam za odpowiedziom serwisu czy moją w ofercie zawirowywacz czy nie?
Też jestem zainteresowany kupnem i przetestowaniem, nie są to duże pieniądze a wydaje mi się że bardziej oddadzą spaliny ciepło do kolumny wodnej

1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #7015 przez jackjj
Cześć
To chyba jakieś nieporozumienie mam jasno napisane
mam odp.naszego serwisu koszt 100 zł netto do kotła Daspell 15 kw.....pisz na serwis2@heiztechnik.pl ....
Ja też chyba sobie kupię....

Moja korespondencja bardziej odp.serwisu, może komuś się przyda:
"Witam
Posiadamy w ofercie zawirowywacze spalin, które obniżają o kilka stopni temperaturę spalin podnosząc jednocześnie sprawność urządzenia.
Cena elementu to 100 zł netto za sztukę."
"Witam
Nie posiadamy obecnie żadnych prezentacji.
Jest to element metalowy spiralny o średnicy np. 140mm wkładany w wymiennik - płomienice kotła.
Pozdrawiam"

1 rok 11 miesiąc temu #7016 przez MateuszZurek
Witam,
Wygląda to ciekawie.
Do mojego Q PELLET DUO 15kW też powinno pasować.
Gdzie to można zamówić?

Pozdrawiam.

1 rok 11 miesiąc temu #7017 przez lp
To super, zamówię po świętach:-)

1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #7018 przez lp
Serwis na razie nie odpisuje może spróbuj napisać na serwis@heiztechnik.pl i poprosić o fakturę pro formę.

1 rok 11 miesiąc temu #7019 przez Patrol
nie wiem dlaczego wyobrażałem sobie jakąś konstrukcję nad rusztem awaryjnym (może przez to, że ludzie często kombinują z szamotami itp.)
a tu wiertełko tyle, że 15cm:
gardenworld.pl/product-pol-8398-Wiertlo-...SWIDER-DRILL150.html
:)
ps. jakie macie pomiary temp. spalin?

1 rok 11 miesiąc temu #7020 przez lp
Ciekawy pomysł z tym wiertłem, ale zawirowywacz ma raczej półksiężyce.
Co do pomiaru temperatury spali niestety nie mam czujnika natomiast czopuch ręką można u mnie dotknąć.