Heiztechnik - Producent kotłów

zawirowywacze spalin do Daspell

8 miesiąc 4 tygodni temu #9815 przez Markus
Tak, można.
A wyczystka jest w tym samy pomieszczeniu co kocioł, czy też za ścianą?
Chyba lepiej aby była w tym samym pomieszczeniu, wtedy powietrze płynące z Z-etki przechodzi przez otwarty RCK, a nie przez kocioł.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 4 tygodni temu #9816 przez Dziku84
Wyczystka jest w tym samym pomieszczeniu za kotlem natomiast zetka jest przed kotlem

8 miesiąc 4 tygodni temu #9821 przez Markus
Jak masz dobry dostęp do wyczystki to możesz tam zainstalować RCK.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

8 miesiąc 4 tygodni temu #9824 przez Dziku84
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Tak zrobie choc nie wiem czy to ograniczy spalanie ktore jest na poziomie ok 35-40 kg. Zobacze jak zaloze RCK

2 miesiąc 5 dni temu #10188 przez jackjj
Cześć
Chciałem zapytać jak tam po takim czasie z zawirowywaczem in plus czy raczej bez zauważalnych skutków ?

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 miesiąc 5 dni temu #10189 przez MateuszZurek

jackjj napisał: Cześć
Chciałem zapytać jak tam po takim czasie z zawirowywaczem in plus czy raczej bez zauważalnych skutków ?

Bez negatywnych skutków.
Nie mam punktu odniesienia. Zamontowane go zbyt szybko.

Raczej nie ma się co spodziewać radykalnych różnic.
Coś na pewno daje ale ciężko to zaobserwować. Małe szanse aby pod rząd zdarzyły się porównywalne warunki pogodowe oraz inne czynniki aby porównać pracę pieca z i bez zawirowywacz.

Pozdrawiam

2 miesiąc 4 dni temu #10215 przez SERWIS1
Witam

Zawirowywacz obniża temperaturę spalin na mocy nominalnej o 30-40 stopni C. Może się to przełożyć na wzrost sprawności o 5-7%.
W warunkach domowych kocioł pracuje głównie przy mocy pośredniej lub minimalnej więc spalanie minimalnie się obniży (zwiększone opory przepływu spalin ograniczą wychładzanie kotła podczas postoju).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 miesiąc 12 godzin temu #10266 przez jackjj
nie zdecydowałem się jak dowiedziałem się o tym choć mocno mnie to zainteresowało i jakoś tak cały czas żałuję chociażby kocioł by się może mniej brudził - dobry moment na zimę....
;)

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

2 miesiąc 12 godzin temu #10269 przez MateuszZurek

jackjj napisał: nie zdecydowałem się jak dowiedziałem się o tym choć mocno mnie to zainteresowało i jakoś tak cały czas żałuję chociażby kocioł by się może mniej brudził - dobry moment na zimę....
;)

No nie wiem czy zawirowywacz wpłynie na budzenie się pieca.
Raczej spowoduje, pomijając dodatkowy odbiór ciepła, większe odkładanie się pyłu w róże gdzie będzie zawirowywacz.
Zauważyłem, że wirujace powietrze powoduje, że część pyłów zostaje wyrzucona na ścianki wewnątrz rury dymowe.
Nawet można niekiedy zauważyć fale.

Możesz się jeszcze zastanowić nad wystawieniem płyty wygrzewającą do komory spalania, która podniesie temperaturę i poprawi dopalanie spalin.
Co najmniej taki jest pomysł.
Warunkiem jest aby w podłodze była woda.