Heiztechnik - Producent kotłów

Red eko duo - początki

10 miesiąc 1 tydzień temu #9446 przez Pankiew
No i właśnie znowu to miałem. Przyjechałem z pracy to piec stał w podtrzymaniu. Poszedłem remontować i teraz koło 19 zszedłem do kotłowni, to na pomarańczowo stop się świecił.
Wcisnalem start i poszło normalnie. Po 15 minutach dobiło do zadanej i jak wychodziłem to trzymał jeszcze piec w podtrzymaniu.
Jutro po pracy znowu trzeba obserwować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 miesiąc 2 tygodni temu #9685 przez Pankiew
Kto mi powie co złe ustawiam, że piec dochodzi 10 stopni powyżej temperatury zadanej.
Zadam 65 to w podtrzymaniu mam 75 zazwyczaj max.
Pobawiłem się ustawieniem ht-logic i tam piec trzyma max 2 stopnie więcej.

Tylko że w moich ustawieniach piec wszystko dopala, a w ht-logic zostawia spieki?

9 miesiąc 2 tygodni temu #9686 przez Robson1916
Kolego moze masz histereze 1 i histereze 2 zle ustawiona? I poprostu za duzo pelletu zostaje na palniku i zanim sie wypali to przebija zadaną... Jaką masz histereze 1 i 2?

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

9 miesiąc 2 tygodni temu #9688 przez Pankiew
Ekogroszkiem palę, nie pelletem.
Histereza ustawiona na 2 stopnie.

9 miesiąc 2 tygodni temu #9690 przez Robson1916
Haha a no wlasnie tak to jest jak sie tematu nie czyta;) tylko Red to red;) to jak eko groszek to ja sie nie wypowiadam;)

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

9 miesiąc 2 tygodni temu #9693 przez SERWIS1
Witam

W przypadku regulacji spalania trzeba rozpocząć od podstaw.
1) Sprawdzenie drożności napowietrzenia kotłowni - "zetka".
2) Przysłona na dmuchawie otwarta na 1-2 cm.

Regulacja od parametrów standardowych. Ekogroszek 24-26MJ.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

9 miesiąc 2 tygodni temu #9694 przez Pankiew
1) u mnie zetki jeszcze nie ma. W tym roku zrobię. Od mam stare okna z takimi dziurami, że dobrze zastępują wentylację, bo ale i tak zrobię ta zetke bo będę ocieplał fundamenty i okna uszczelniał.

2) przysłona była na 1cm a przestawiłem na 2cm.

9 miesiąc 1 tydzień temu #9709 przez SERWIS1
Witam

Niestety ale bez powietrza jeszcze nikt nigdy nic nie spalił. Nie trać czasu na regulację do czasu wykonania napowietrzenia.

Pamiętaj również, że wszelkie przypadki, gdy w wiadomościach (nie jest to nazwa własna) informują, że ludzie trują się czadem to tylko w przypadku braku napowietrzenia kotłowni i braku wentylacji (w przypadku braku napowietrzenia wentylacja i tak nie działa).
Napowietrzenie to nie jest wymysł producentów kotłów - w przypadku braku napowietrzenie kotłownia nie ma prawa być użytkowana. W przypadku śmiertelnego zatrucia prokurator szuka winnego - i osoba, która jest odpowiedzialna za brak napowietrzenia idzie do więzienia (to nie są żarty).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

9 miesiąc 1 tydzień temu - 9 miesiąc 1 tydzień temu #9710 przez Pankiew
Ehh.
Przecież mówię że mam w starych oknach gospodarczych takie dziury, że zastępują nawiew. Jak przystawie zapałkę na w lini to kanału wywiewnego to gaśnie. Kolega co montował piec, sprawdzał mi czy jest odpowiedni przewiew to śmiał się jeszcze, że nie trzeba uszczelniac tych okien, bo pewnie zepsuje ten nawiew. Jak teraz są dziury takie że rękę włożę.
I kazał mi 2 okna trochę zasłonić bo mówił że za mocno wieje w tej kotłowni. Także spokojnie, nie zaczadze się.
Wiele lat z piecem kaflowym mnie nauczyło pewnych nawyków.

A do tego dalej nie wiem czemu mi piec za mocno się rozgrzewa.

9 miesiąc 1 tydzień temu #9712 przez SERWIS1
Witam

Czy masz podłączony termostat pokojowy do sterownika kotła?
Jeżeli tak to on może odłączać pompę i kocioł wtedy przebije temperaturę, ponieważ termostat odcina odbiór ciepła.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik