Heiztechnik - Producent kotłów

DasPell Lux GL HT+ecoMAX850P2-H

11 miesiąc 3 tygodni temu #9013 przez Damian1988
Witam
Pomocy
Jakie jest hasło serwisowe do ecoMAX850P2-H?
Nie mogę ustawić nadzoru, czasu podawania wydajności podajnika itp?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

11 miesiąc 3 tygodni temu #9016 przez SERWIS1
Witam

3456.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

11 miesiąc 3 tygodni temu #9018 przez Damian1988
Dziękuję

11 miesiąc 2 tygodni temu #9020 przez Damian1988
Jaka powinna być temperatura na powrocie?
Temperatura kotła 70 stopni

11 miesiąc 2 tygodni temu #9022 przez SERWIS1
Witam

Temperatura na powrocie nie powinna być niższa niż 45 stopni C.
Czym wyższa tym lepiej dla kotła.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

11 miesiąc 2 tygodni temu #9050 przez Damian1988
Witam
Mam zawór 3 drozny bez siłownika układ zamknięty. Włączone jest ogrzewanie podłogowe 35 stopni na Zaworze + 3 grzejniki( mam 9 grzejników ). Na piecu ustawione 65 stopni dogrzewa do prawie 72, 80 stopni. Zawór 3 drozny skrecam prawie na zero to powrót osiąga do 60 stopni. Kiedy piec osiągnie swoją temperaturę powrót spada do nawet 28 stopni . Co mam zrobić żeby powrót miał chociaż 45 stopni cały czas?

11 miesiąc 2 tygodni temu #9054 przez Markus
Witam,
Ja też ma instalacje opartą o zawór 3D, ale po pierwsze z siłownikiem, który jest sterowany wg czujnika pogodowego.
I po drugie mam krótki obieg z pompą kotłową, która włącza się, gdy temperatura wody na powrocie spada poniżej zadanej i po prostu przepompowuje gorącą wodę z zasilania na powrót. Ręcznie to metodą prób i błędów, na pewno nie skrajne położenia mieszacza. I bez żadnej gwarancji utrzymania zadanych parametrów, wobec zmieniających się warunków pogodowych.

Kolejne pytanie czy jest ustawiony Fuzzy Logic czy standard. Jak Fuzzy Loggic to przy ustawionych 65 st, kocioł będzie się wyłączał po osiągnięciu 70. Jak standard, to jak są dobrane czasy podawania przy 100%, 50%, 30% i jakie są histerezy, być może wchodzi w wygaszanie ze zbyt duża mocą.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

11 miesiąc 2 tygodni temu - 11 miesiąc 2 tygodni temu #9060 przez SERWIS1
Witam

Damian1988 zawór 3D może służyć do sterowania temperaturą instalacji lub powrotu - nigdy jednocześnie. Brak siłownika uniemożliwia Ci utrzymanie stałej i stabilnej temperatury za zaworem (kocioł pelletowy wygasza się przy 72 i odpala przy 53 - przykład).
Możesz zamontować siłownik, który pomoże w stabilizacji temperatury na podłodze - warto wtedy zmniejszyć nastawę na max 30.

Ustaw tryb regulacji na standardowy i nastawę kotła na 70.

Do ochrony powrotu warto zastosować pompę przewałową (wpiętą pomiędzy zasilaniem a powrotem) - jedno z najtańszych rozwiązań. Pozostałe rozwiązanie (skuteczniejsze) takie jak zawory termostatyczne i lub układy zabezpieczające wymagają zazwyczaj solidnego przebudowania instalacji.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

11 miesiąc 2 tygodni temu #9067 przez Damian1988
Wydaje mi się ze jak podlacze pompe do boksera 300L to sytuacja się unormuje bo jest blisko kotła. Jak narazie testuje fuzzy logic.

11 miesiąc 2 tygodni temu #9071 przez SERWIS1
Witam

Zbiornik CWU ani bufor nie zabezpieczy powrotu.
Zawsze warto zamontować jakąkolwiek ochronę powrotu, ponieważ w przypadku, gdy instalacja odbiera ciepło to powrót musi być zimniejszy od zasilania (podłogówka dodatkowo potęguje to zjawisko).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik