Heiztechnik - Producent kotłów

RedDassPell 20kw, Serwisie pomocy!

11 miesiąc 19 godzin temu #9202 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Ze grzanie pojemnika CWU to wiem... Tak średnio na wszystko liczyc te 30 kg pelletu. Wczesniej sobie sam zmienialem te dane różne bo to wiadomo, co inny pellet to tam trzeba bylo przestawić podawanie bo np na jednym pellecie bez problemu 20kw osiagal a na innym nie mogl i wydajność podajnika trzeba bylo zmieniać. Odkad zaczal mi przesypywac tak i kopcić dalem mu spokoj zeby czegoś gorzej nie zepsuć, przywrocilem tylko fabryczne ustawienia i nie kopci i nie przesypuje... Dość mały ma plomień jak sie tam pali... I nie spalał pelletu do końca tylko taki obkopcony pellet zostawał... Nie wiem sam juz na prawde co z nim zrobić;/ muszę wziąć kompa do kotlowni i spisać ustawienia wszystkie i moze tu na forum cos pomoże... PS. ta rura od podajnika ze ślimakiem też powinna pod odpowiednim katem być nie?? Termostat mam taki bezprzewodowy Salus czy jakos tak... Jesli mam ustawiona temp zadana 70 stopni i spadnie do.68 to nie powinien chyba sie odpalać co? Zobacze jakie mam ustawienia i juz;)

Przy każdym nowym pellecie powinieneś przeważyć podawanie i dostosować czasy podawania.
Nie wiem jakie są ustawienia fabryczne ale jak pellet sypie ci się z przykładowo 19kg/h a ty przywrócisz ustawienia fabryczne to możliwe, że podajnik pracuje za długo dla poszczególnych progów i nie jest w stanie spalić takiej ilości paliwa.

Jesli mam ustawiona temp zadana 70 stopni i spadnie do.68 to nie powinien chyba sie odpalać co?

To zależy jaką masz ustawioną histerezę kotła.
Jak ustawisz ją na 2 stopnie to powinien się odpalić.

Większość korzysta z excela patrol-a, który był udostępniony w wątku Parametry pracy - obliczanie mocy palnika pellas X . Zmierz podawanie i wprowadź je w excela a potem dostosuj czasy podawania do mocy jaką chcesz osiągnąć.
Potem wprowadź te dane do pieca i powinno być poprawnie.
Jak po tym będzie ci jeszcze przesypywał pellet to dzwoń do serwisu.
Zwłaszcza jak nie rozbierałeś zasobnika i reszty to nie powinno się coś takiego dziać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

11 miesiąc 19 godzin temu #9203 przez Robson1916
A jak dokładnie zmierzyć to podawanie??

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

11 miesiąc 18 godzin temu #9204 przez jackjj
1 rzecz nie możesz sterować wyłączając kocioł kocioł ma w zimę chodzić do zadanej np 70 i potem z histereza np 15 więc przy 70 jak dojdzie wyłącza kocioł wygasza i jest postój potem dojdzie do 55 (70-15=55) odpala i nagrzewa do 70 i tu nic nie robisz w tym układzie
2 to sterujesz ogrzewaniem CO JAKO OSOBNYM UKŁADEM przez zatrzymaniem pompy przy kaloryferach lub obniżeniem temp na na CO przy ogrzewaniu podłogowym
Wrzuć ustawienia to zobaczymy

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

11 miesiąc 17 godzin temu #9205 przez Markus

Robson1916 napisał: A jak dokładnie zmierzyć to podawanie??

Zapoznaj się z wątkiem o nazwie Przeważanie pelletu

Pozdrawiam

Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

11 miesiąc 13 godzin temu #9212 przez Robson1916
Moje Ustawienie i Model Pieca:
Piec : Red DasPell 20 Kw , Palnik : PellasX. MiniV2 , ( choć na tabliczce z boku pieca mam X mini 26 ), Typ Automatyki : R- Control 890.

Ustawienia Kotła:
- Temp. zadana - 70 Stopni, Ster. Pogodowe - Wyłączone , Krzywa grzewcza kotła - 0,8 (55stopni )
- Presunięcie równoległej krzywej - 0 stopni , tryb regulacji - standardowy ( jest jeszcze fuzzy logic)
- Czyszczenie Palnika - co 24h.
Modulacja Mocy :
100 % - Moc Nadmuchu ( 50 % ) , praca podajnika ( 9 sekund )
50 % - Moc Nadmuchu ( 40 % ) , praca podajnika ( 5,4 s ) , Histereza H2 ( 4 stopnie )
30 % - Moc nadmuchu ( 30 % ) , praca podajnika ( 3 s ) , Histereza H1 ( 2 stopnie )
Histereza Kotła - 5 stopni , Moc nadmuchu ruszt - 45 %.

CWU: temp zadana. ( 45 stopni ) , tryb pracy CWU ( bez priorytetu ) , Histereza zasobnika CWU ( 5 stopni ) , Dezynfekcja Wyłączona , Auto detekcja lato ( Nie ) ,
Ustawienia Mieszacza 1 : sterowanie pogodowe mieszacza ( Wł ) , krzywa grzewcza 0,8 ( 37 stopni )
przesunięcie równoległe krzywej ( 0 stopni ) .

Obniżenia nocne ( wył )

Ustawienia Palnika : rozpalanie;
-czas testu zapłonu - 30s, czas podawania 30s , detekcja płomienia 20 % , nadmuch rozpalania 37 %, czas rozpalania 3 min, nadmuch po rozpaleniu 38 %, czas nadmuchu po rozpaleniu 35 s,
czas rozgrzewania zapalarki 20 s , czas pracy z mocą minimalną 2 min,
Praca :
tryb termostat ( nie ) , czas cyklu pracy 20 s, zwiększanie mocy nadmuchu przy podajniku 2 ( 1%),
Wydajność podajnika ( 7,5 kg/h - przy tej wydajności piec pokazuje 18 kw nie więcej), kaloryczność paliwa ( 5,4 kWh/kg), czas pracy podajnika 2 ( 115 % ) , min czas pracy pod 2 ( 3 s ) ,
Wygaszanie:
Max czas wygaszania ( 8 min ) , Min czas wygaszania ( 3 min ) , Moc przedmuchu ( 70% ), czas przedmuchu ( 40 s ) , przerwa przedmuchu ( 15 s ) , start przedmuchu ( 50 % ) , stop przed. ( 3 % )
Czyszczenie :
Czas czyszczenia rozpalanie ( 30 s ) , czas czyszczenia wygaszanie ( 1 min ) , nadmuch ( 100% )
Nadzór :
Czas nadzoeu ( 0 min ) , Czas podawania nadzór ( 1,8 s ) , czas cyklu nadzór ( 20 s ) , moc nadmuchu nadzór ( 30 % ),
Minimalna moc nadmuchu ( 30 % ) , czas detekcji paliwa ( 1 min ) , max temp palnika ( 60 stopni ) , czas pracy podajnika dodatkowego ( 0 min ) .
Ustawienia Kotła :
Termostat ( uniwersalny) , min temp kotła ( 55 stopni ) , max temp ( 85 stopni ) , wyłączenie pompy od termostatu ( Tak ) ,
Ustawienia CO i CWU :
temp załączenia pompy CO ( 48 stopni ) , czas postoju pompy CO podczas ład. CWU ( 0 min )
Min temp CWU ( 33 stopnie ) , Max temp CWU ( 68 stopni ) ,Podwyższenie temp zadanej kotła od CWU ( 5 stopni ) , wydłuzenie pracy pompy CWU ( 3 min ) , Wymiennik ciepła ( Nie ) ,
Ustawienia Mieszacza 1:
Obsługa mieszacza ( wł. podłog ) , Min temp mieszacza ( 20 Stopni ) , Max temp ( 85 stopni ) , Zakres proporcjonalności ( 5 ) , Stała czasu całkowania ( 130 ), czas otwarcia zaworu 140 s ) , wyłaczenie pompy od termostatu ( NIE ) , nieczułość mieszacza ( 2 stopnie ) .
To by były Moje ustawienia ( spisałem wszystko co mi komputerek pokazał :) )
Pompy od CO i CWU to Grundfos ALPHA 2L , Pompa od CWU chodzi na Biegu ( ll ) a sa jeszcze l i lll oraz niżej coś ala kwadraciki 4. Pompa od podłogówki ( Goshe ) chodzi na 1 biegu i mieszacz przed pompą chodzi na 4 biegu ( ile to dokładnie stopni to nie wiem bo rozpiski nie ma ).
Zauważyłem sytuację , że mimo piec grzeje tylko CWU i ta pompa chodzi to grzejniki są ciepławe choć pompa od CO nie chodzi ( myśle ze tak nie powinno być )

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

11 miesiąc 12 godzin temu - 11 miesiąc 12 godzin temu #9213 przez jackjj
Ustawienia Kotła:
- Temp. zadana - 70 Stopni, Ster. Pogodowe - Wyłączone , Krzywa grzewcza kotła - 0,8 (55stopni )

Nie używa się w kotlach na paliwo stałe sterowania pogodowego kotłem możesz sterować pogodowo zaworem 4d albo 3d ale nie kotłem jeśli nie przestaniesz grozi to korozją nisko temperaturową kotła i go szlag trafi

Modulacja Mocy :
100 % - Moc Nadmuchu ( 50 % ) , praca podajnika ( 9 sekund )
Nie dziwne że przesypuje ustaw 37% jak będzie dymił to zwiększaj po jefnym jak będzie dalej wyrzucać pellet lub będzie biały rwany płomień to zmniejszaj po jednym i obserwuj
płomień na być żółty długi równy

50 % - Moc Nadmuchu ( 40 % ) , praca podajnika ( 5,4 s ) , Histereza H2 ( 4 stopnie )
Zmniejsz na 35% reszta jak wyżej
H2 ustaw na 8

30 % - Moc nadmuchu ( 30 % ) , praca podajnika ( 3 s ) , Histereza H1 ( 2 stopnie )
Histereza Kotła - 5 stopni , Moc nadmuchu ruszt - 45 %.
Ustaw na 28% reszta jak wyżej

H2 jak Ci przebija zadaną to trzeba zwiększyć ja mam 5 ale standard to 3-4

Ustawienia Mieszacza 1 : sterowanie pogodowe mieszacza ( Wł ) , krzywa grzewcza 0,8 ( 37 stopni )
przesunięcie równoległe krzywej ( 0 stopni ) .
Masz sterowanie zaworem 3d czy 4d? jak sterujesz CO? Masz kaloryfery czy podłogowe? Czym tym sterujesz czy tylko przez zatrzymaniem pompy czy masz coś więcej?

Wydajność podajnika ( 7,5 kg/h - przy tej wydajności piec pokazuje 18 kw nie więcej),
Pytanie czy przewazyles pellet czy tak było?

kaloryczność paliwa ( 5,4 kWh/kg),
Wpisz nie więcej jak 4,8

Pompy od CO i CWU to Grundfos ALPHA 2L , Pompa od CWU chodzi na Biegu ( ll ) a sa jeszcze l i lll oraz niżej coś ala kwadraciki 4. Pompa od podłogówki ( Goshe ) chodzi na 1 biegu i mieszacz przed pompą chodzi na 4 biegu ( ile to dokładnie stopni to nie wiem bo rozpiski nie ma ).
Pompy powinny chodzić na najniższym biegu wtedy oddają wolno ciepło jak niedogrzewa to dopiero się zwiększa ale na razie nie ruszaj nie kręć wszystkim na raz

Na tę chwilę zmniejsz nadmuchy na poszczególnych progach i przewaz pellet i wklep do pliku Patrola ma go w stopce

Zauważyłem sytuację , że mimo piec grzeje tylko CWU i ta pompa chodzi to grzejniki są ciepławe choć pompa od CO nie chodzi ( myśle ze tak nie powinno być )

Nie masz priorytetu na CWU więc pompa od CO powinna chodzić ALE nawet jak nie pracuje to część wody może iść na kaloryfery samoistnie tam nie ma tak dużych oporów jak w podłogowce
P.S
W załączeniu masz sugerowane nastawy dla peleciakow ale i tak musisz przeważyć więc podawanie się zmieni

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem
Załączniki:

10 miesiąc 4 tygodni temu #9222 przez Robson1916
Dzieki kolego za podpowiedzi;) ale jak lepiej na poczatek ustawic? Tak jak Ty napisales? Czy tak jak w zalaczniku wysylales, bo dla mojego pieca tam jest delikatnie inaczej. Sterowanie zaworem.3 i 4 d? Chyba tego nie mam, bo nie kojarze takiej opcji w sterowniku wiec szczerze nie wiem;) a co z innymi ustawieniami? Histereze kotla jaka ustawic? Zostawic na te 5? Musze popatrzec jak sie wazy ten pellet, kiedys to robilem ale nie pamietam juz jak to bylo dokladnie. U Patrola jakis tam kalkulator jest tak? To musze popatrzec. Mam grzejniki na pietrze w domu a na parterze grzejniki i podlogowka, ale jak podlogowka chodzi to grzejniki zamkniete. A co z nadzorem? Ustawiac mu nadzor itp?

10 miesiąc 4 tygodni temu #9223 przez jackjj
Ustaw jak jest we wzorcowych i tak potem musisz po obserwować zmienić to co masz teraz z wiatrem to lipa
Ustaw zadana 70 i histereze 15
Nadzoru na razie nie ustawiaj nie wszystko naraz

Zrób przeważnie potem doprezyzuj wiater bo masz dużo za duży i dlatego wyrzuca Ci pellet z palnika

10 miesiąc 4 tygodni temu #9242 przez Robson1916
Kolego Wspomniałeś coś o tym, że jeśli przebija mi zadaną temp. to h2 trzeba na jakieś 5 tak? bo tak jak mam u siebie ustawioną temp zadaną 70 stopni, to gdzieś hm 77? doleci do takiej temperatury. Histerezę kotła ustawiłem na 15. czyli 70 - 15 to przy 55 stopniach się rozpala tak? tak samo z CWU? temp zadaną CWU mam 45 stopni i histerezę 5 , tzn że jak spadnie do 40 to powinien się rozpalać? muszę to zauważyć bo nie wiem czy przy 40 sie rozpala... coś mi się zdaje, że mniej jeszcze ma dopiero i się rozpala....:/

10 miesiąc 4 tygodni temu #9243 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Kolego Wspomniałeś coś o tym, że jeśli przebija mi zadaną temp. to h2 trzeba na jakieś 5 tak? bo tak jak mam u siebie ustawioną temp zadaną 70 stopni, to gdzieś hm 77? doleci do takiej temperatury. Histerezę kotła ustawiłem na 15. czyli 70 - 15 to przy 55 stopniach się rozpala tak? tak samo z CWU? temp zadaną CWU mam 45 stopni i histerezę 5 , tzn że jak spadnie do 40 to powinien się rozpalać? muszę to zauważyć bo nie wiem czy przy 40 sie rozpala... coś mi się zdaje, że mniej jeszcze ma dopiero i się rozpala....:/

Z CWU jest trochę inaczej.
Przy 40 stopniach lub trochę poniżej załącza się pompa, która zaczyna odbierać ciepo z pieca. Jak temperatura spadnie poniżej 55 stopni (70 - 15) to piec zacznie się rozpala.
Samo rozpalanie pieca zależy glownie od jego temperatury.
Jak ładowanie zacznie się gdy piec ma na przykład 70 stopni to nie od razu zacznie się rozpala.