Heiztechnik - Producent kotłów

RedDassPell 20kw, Serwisie pomocy!

10 miesiąc 3 tygodni temu #9405 przez Markus
Spróbuj poszperać na forum, wydaje się że może być mniejszy ciąg ustawiony.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 miesiąc 3 tygodni temu #9409 przez Robson1916
Witam Kolego. teraz nic nie będę ustawiał na razie :) zobaczymy co fachowcy zrobią :) jesli oczywiscie sie zjawią :) bo akurat tych znając mogą się nie zjawić :D

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

10 miesiąc 2 tygodni temu #9410 przez Markus
Na RCK ustawiasz kPa.

10 miesiąc 1 tydzień temu #9473 przez Robson1916
Witam Ponownie Kolego Markus. Rozumiesz był ten instalator, instalację przerobili, zawór 4d założyli i jest tak... nie grzeje mi tej wody CWU:/ nie wiem w czym polega problem... ponieważ... po założeniu zaworu 4d ( samego bez siłownika ) piec ładnie pracował... wodę grzał ponieważ ustawiony został na ( 8 w skali od 0 do 10 ), wtedy woda się grzała, pozniej przyjechał drugi instalator co się niby zna lepiej i podłączył proszę Ciebie siłownik... i teraz jest tak... kiedy termostat pokojowy daje cynk, że potrzebuje ciepłej wody... siłownik go tam sobie otwiera wedle potrzeb, które wyliczył z pogody... i wtedy CWU też się grzeje. Lecz kiedy termostat pokojowy zapoda, że juz w pomieszczeniach ciepło i juz nie potrzebuje grzania to wyłącza się pompa od CO a siłownik się zamyka na 0 i wtedy CWU nie grzeje a wychładza wodę bardziej;/ nie kumam tej zależności... czy zawór 4d powinien się zamykać do końca? czy nie? Wydaje się,że jest dobrze założony... poniżej podeślę narysowany schemat mniej więcej jak to wygląda...

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

10 miesiąc 1 tydzień temu - 10 miesiąc 1 tydzień temu #9474 przez Robson1916

Załączniki:

10 miesiąc 1 tydzień temu #9475 przez Markus
Witam
Rozumiem że na kaloryfery nie idzie już max kotla, ale woda o jakieś temperaturze wynikającej z wybranej krzywej grzewczej i temperatury z czujnika pogodowego.
Po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniach, termostat daje sygnał i wyłącza sterownik pompę CO.
A może spróbujesz trochę inny model.
Zmień sposób reakcji na osiągnięcie temperatury w pomieszczeniach. Nie wyłączaj pomp, tylko obniż temperaturę na mieszaczu. O ile.? To musisz doświadczenie ustalić.
Przy ciągłej pracy pompy pewnie będziesz mógł obniżyć i moc pompy i temperaturę na mieszaczu.
Ja mam tak ustawione. Mam wprawdzie zawór 3D, ale pompa chodzi na min cały czas, a pogodowka wyznacza temperaturę na mieszaczu i jest ona dodatkowo korygowania (obniżana) przez termostat pokojowy.
Pozdrawiam
Markus

10 miesiąc 6 dni temu #9484 przez Patrol
Rysunek jest zły - powrót z zasobnika cwu powinien być wpięty między kotłem, a powrotem z zaworu 4D na kocioł, tym samym tam gdzie teraz wchodzi powrót z zasobnika cwu powinien znaleźć się powrót z c.o.
Pytanie jak są zamontowane pompy, jak zasilone (podłączone do sterownika) - interesuje nas 'prawy' obieg zasilania (tj. czarny, niebieski i zielony) - no i teraz się dokładne fotki przydadzą.

10 miesiąc 5 dni temu #9498 przez Robson1916
Ja tak narysowałem poprostu kolego:) tam powroty wszystkie ida jedna rurą... ta żółta kreska co na zasobniku CWU ją widać to ona nie jest bezpośrednio w zasobnik tylko za zasobnikiem idzie i jest to rura w którą schodza sie wszystkie powroty :)

10 miesiąc 5 dni temu #9499 przez Robson1916
PS. Kolego Patrol, jak dobrze rozumiem to mówisz, że powrót z CWU powinien być oddzielnie jak powroty z CO i podłogi np? i powinien byc wpięty miedzy zaworem 4d a kotłem tak?

10 miesiąc 5 dni temu #9500 przez Patrol
Powrót z cwu nie przez mieszacz (co teraz sugeruje rysunek) tylko bezpośrednio na kocioł. No i pytanie co ogranicza temp. na podłogówkę? Rys. do uzupełnienia /poprawy, bo inaczej będziemy błądzić.