Heiztechnik - Producent kotłów

RedDassPell 20kw, Serwisie pomocy!

10 miesiąc 4 tygodni temu #9245 przez Robson1916
Przeważyłem pellet, zrobiłem tak... zdjąłem rurę z palnika i włączyłem w sterowaniu ręcznym podajnik 1 ( podaje wtedy pellet przez 2 minuty ) zrobiłem tak 3 razy czyli wyszło jakby 6 minut... potem to mnożę razy 10? tak? wyszło mi po ważeniu i pomnożeniu że jest 11,6 kg. i taki wpisałem w wydajność podajnika. mam temp zadaną 70 stopni i zszedłem do kotłowni to na piecu było 80 stopni a piec juz nie pracował... czyli przyjmijmy no że te 80 miał... to zle? czy dobrze? przy pracy na 100 % wpisałem nadmuch na 37, przy pracy na 50 % nadmuch na 35% i H2 na 8, przy pracy na 30 % nadmuch na 30 % bo niżej nie mogę:/ h1 na 4 stopnie bodajrze. Mam takie Pytanie jeszcze. wygasił się piec i włączyła się pompa CWU... ab podgrzewać wodę... lecz długo jakoś to trwa ( nie wiem czy powinno tak być czy nie) gdy dotykam rurke przed pompą CWU to jest ona letnia, gdy uruchomię pompę CO zaczyna być gorąca... Sorki ze tak zawile Ci piszę ale staram się ogarnąć ten piec a się zbytnio nie znam... z tego tylko co mi tu napiszecie :)

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 miesiąc 4 tygodni temu #9247 przez jackjj
Cześć
Ile masz teraz H1 i H2 ? Zwiększyłeś jak pisałem jeśli tak to na ile ?

Tak trzeba zwiększyć ale najpierw przeważyć ustawić podawanie na podstawie pliku Patrola i wiatr ustawić

Zrobiłeś powyższe ?

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

10 miesiąc 4 tygodni temu #9248 przez Robson1916
hmm ale tego pliku nie moge znaleźć, to jest te obliczanie mocy palnika? takie cos u niego znalazłem ale tam jak to włączę to już są jakieś dane wpisane a ja nie moge chyba nic wpisać.

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

10 miesiąc 4 tygodni temu #9249 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: hmm ale tego pliku nie moge znaleźć, to jest te obliczanie mocy palnika? takie cos u niego znalazłem ale tam jak to włączę to już są jakieś dane wpisane a ja nie moge chyba nic wpisać.

To pewnie ten.
Możliwe, że musisz włączyć edytowanie.
Powinien się pojawić pasek na gorze po otwarciu pliku.

Czy ty masz Pellet 8mm?
A kwestia przebicia temperatury zadanej powodowane jest zbyt dużą ilością paliwa pozostałą na palniku.
Jak masz moduł internetowy to możesz to zaobserwować jako wydłużone wygaszanie.

Najprościej poradzić sobie można z tym zwiekszając h1 i h2 tak aby piec miał czas na wychamowanie.
Dodatkowo można zmniejszyć moc pieca.

10 miesiąc 4 tygodni temu #9250 przez Robson1916
nie nie pellet mam 6 mm. to jakie h1 i h2 sugerujesz ustawić?

10 miesiąc 4 tygodni temu #9251 przez jackjj

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

10 miesiąc 4 tygodni temu #9252 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: nie nie pellet mam 6 mm. to jakie h1 i h2 sugerujesz ustawić?

A OK.
Ja mam h2 10 stopni i h1 5 stopni.

10 miesiąc 4 tygodni temu #9253 przez Markus
Robson1916, przeliczyłem czasy przy założeniu 20kW i wydajności podajnika 11,6kg/h
100% czas 6.8s
50% czas. 3.4s
30% czas. 2.3s

A jakie masz teraz ustawione?

Pozdrawiam
Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

10 miesiąc 4 tygodni temu #9254 przez Robson1916
mam takie cos od tego patrola... i to tam wszystko powpisywac? kalorycznosc peletu? kalorycznosci nie znam niestety bo worki mam czyste poprostu.

Załączniki:

10 miesiąc 4 tygodni temu #9255 przez jackjj
Wpisz kaloryczność 4.8