Heiztechnik - Producent kotłów

Brzydki Popiół na palniku...

5 miesiąc 4 dni temu #10717 przez Robson1916
Ja jak Narazie palę pelletem z " ikei " nie chodzi tu o sklep :) lecz fabrykę :) i teraz nie wiadomo czy walą do trocin jakieś dziadostwo z płyt itp? oczywiście pellet mam jeszcze od pośrednika :) czyli kupują pellet od ikei i workują :) myślę, że swoje 5 gr też domieszają :) pyli bardzo...;/ spieki robia mi się na palniku ( nie mam zetki może to to?). Mam jeszcze tonę pelletu prosto z ikei :) w ich workach więc muszę sprawdzić. Narazie z tego co mam jest sporo popiołu... po przeważeniu wyszedł 11,8 kg/h to nie wiem czy dobrze czy źle :D

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 4 dni temu #10718 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Ja jak Narazie palę pelletem z " ikei " nie chodzi tu o sklep :) lecz fabrykę :) i teraz nie wiadomo czy walą do trocin jakieś dziadostwo z płyt itp? oczywiście pellet mam jeszcze od pośrednika :) czyli kupują pellet od ikei i workują :) myślę, że swoje 5 gr też domieszają :) pyli bardzo...;/ spieki robia mi się na palniku ( nie mam zetki może to to?). Mam jeszcze tonę pelletu prosto z ikei :) w ich workach więc muszę sprawdzić. Narazie z tego co mam jest sporo popiołu... po przeważeniu wyszedł 11,8 kg/h to nie wiem czy dobrze czy źle :D

Podawanie jest w granicach normalności.
Obecny Pellet, którym palę ma podobne podawanie.
Na szybko znalazłem następującą stronę z informacją na co zwrócić uwagę szukając pelletu
pelletem.pl/jak-rozpoznac-pellet/

Duże podawanie, jak było u mnie 19kg/h powoduje problemy z konfiguracją niskich mocy. Działanie podajnika jest bardzo krutkie i nie zawsze poda dawkę do spalania. Co może skończyć się nawet zgaszeniem ognia.

Szukaj paliwa przede wszystkim spełniający normę DIN plus lub en plus a1. Na załączonej stronie jest informacja o tych normach.

5 miesiąc 3 dni temu #10723 przez Robson1916
Dzieki :) tzn z tymi normami to wiem wiem, ale jak już kiedyś pisałem zakupiłem na sprawdzenie pelletu Olimp... niby te normy wszystko itp ale palił się strasznie ( przynajmniej u mnie ). i Piec kotłował go strasznie dużo... Pellet którym palę ma worki ( No Name ) więc nie wiadomo :D czy jakieś normy spełnia :) ten inny z ikei w ich workach mam to niby normy sa opisane na workach :) myślę, że teraz wyczyszcze piec bo myślę, że w zasypie pyłu z pelletu jest od gruma... bo strasznie pylący jest... oczywiscie slimak powoli ten pył wyciąga z podajnika i leci poprzez giętką rure do palnika i tam wszystko leży, tak pomyślalem czy czasami nie było to powodem stopienia mojej rury od pelletu...;/ no ale.. zobaczymy

Red DasPell 20 kW, 200m/80m Podłoga+ 250 L zbiornik CWU + Palnik PellasX MiniV2, + RControl EM890 , + Afriso ARM 323

5 miesiąc 3 dni temu #10724 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Dzieki :) tzn z tymi normami to wiem wiem, ale jak już kiedyś pisałem zakupiłem na sprawdzenie pelletu Olimp... niby te normy wszystko itp ale palił się strasznie ( przynajmniej u mnie ). i Piec kotłował go strasznie dużo... Pellet którym palę ma worki ( No Name ) więc nie wiadomo :D czy jakieś normy spełnia :) ten inny z ikei w ich workach mam to niby normy sa opisane na workach :) myślę, że teraz wyczyszcze piec bo myślę, że w zasypie pyłu z pelletu jest od gruma... bo strasznie pylący jest... oczywiscie slimak powoli ten pył wyciąga z podajnika i leci poprzez giętką rure do palnika i tam wszystko leży, tak pomyślalem czy czasami nie było to powodem stopienia mojej rury od pelletu...;/ no ale.. zobaczymy

Zawsze warto zapytać o badania pelletu.
Producenci posiadający certyfikaty powinni ci coś takiego dostarczyć.
Będzie tam informacja jakiej kaloryczności jest paliwo oraz ile popioły zostaje a także wilgotność itp.

Mając takie informacje możesz ocenić pellet przed zakupem.
Jak będzie się spiekał i nie będziesz w stanie z tym wygrać zmieniając ustawienia to powinieneś reklamować taki towar.

5 miesiąc 2 dni temu #10738 przez Robson1916
Witaj. WIesz... na ten Pellet uparł sie Mój Ojciec ( zresztą on wszystko wie lepiej ). Bo on uważa, że zna się z facetami co ten pellet wożą i Oni mówią, że jest zaje.... fajny ( no bo co mają mówić ), Już tylko jak go przywieźli to widziałem, że będzie Kiepski i mówię, że zimniej sie zrobi to zobaczysz co to za pellet :D i teraz mamy w nocy max -5 stopni a Spalanie Proszę Ciebie 30-31 kg na dzień :) Pył jak cholera, i nie chcę nawet myśleć co jest na dnie podajnika :) pewnie ślimak pracuje w samej trocinie :) jeśli wziąć w rękę granulki pelletu to strasznie łatwo sie rozpadają, więc za pewnie w sobie mają coś ciekawszego niż samą trocinę :D eh... Już zmniejszyłem i nadmuchy jeszcze bardziej i nic.

5 miesiąc 2 dni temu #10742 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Witaj. WIesz... na ten Pellet uparł sie Mój Ojciec ( zresztą on wszystko wie lepiej ). Bo on uważa, że zna się z facetami co ten pellet wożą i Oni mówią, że jest zaje.... fajny ( no bo co mają mówić ), Już tylko jak go przywieźli to widziałem, że będzie Kiepski i mówię, że zimniej sie zrobi to zobaczysz co to za pellet :D i teraz mamy w nocy max -5 stopni a Spalanie Proszę Ciebie 30-31 kg na dzień :) Pył jak cholera, i nie chcę nawet myśleć co jest na dnie podajnika :) pewnie ślimak pracuje w samej trocinie :) jeśli wziąć w rękę granulki pelletu to strasznie łatwo sie rozpadają, więc za pewnie w sobie mają coś ciekawszego niż samą trocinę :D eh... Już zmniejszyłem i nadmuchy jeszcze bardziej i nic.

No tak to już bywa.
Wrzuć pare zdjęć tego pelletu.
Rozpadanie nie koniecznie oznacza jakieś dziwne dodatki. To może być wysoka wilgotność.
Gdzie trzymasz pellet? W jakich warunkach?

Zanim załadujesz nową partię do pieca warto przynieść worki do kotłowni aby się z dzień zagrzały.

Ja paliwo trzymam w budynku gospodarczym. Jak zasypię pojemnik to zwożę z 30 - 40 worków do kotłowni. Minie z 3 -5 dni zanim je wrzucę do pieca więc zdąży się zagrzać.

Tak na szybko możesz dokupić trochę lepszego paliwa i wymieszać je z tym co masz.
Trochę zabawy z tym będzie ale jakoś dotrzesz do wiosny.

Albo po prostu pogódź się z obecną sytuacją a na następną zimę kup coś lepszego.
Ustaw piec tak aby było ciepło w domu i codziennie wstąp do kotłowni i wyczyść palnik.

5 miesiąc 2 dni temu #10746 przez Robson1916
Ja Cały swój Pellet trzymam w kotłowni więc raczej wilgotny taki nie powinien być... lecz większość leży w pomieszczeniu gdzie jest uchylone ciągle okno... no ale to tak nie powinno chyba zagrażać pelletowi nie? Według mnie jest drobny bardzo, takie te granulki krótkie, łamią się szybko więc może są za słabo sprasowane???

5 miesiąc 2 dni temu #10748 przez MateuszZurek

Robson1916 napisał: Ja Cały swój Pellet trzymam w kotłowni więc raczej wilgotny taki nie powinien być... lecz większość leży w pomieszczeniu gdzie jest uchylone ciągle okno... no ale to tak nie powinno chyba zagrażać pelletowi nie? Według mnie jest drobny bardzo, takie te granulki krótkie, łamią się szybko więc może są za słabo sprasowane???

Możliwe.
Jeżeli nie masz wilgoci w kotłowni na przykład wilgotną ściana gdzieś w piwnicy przy, której leży paliwo to raczej to nie jest problem.

5 miesiąc 2 dni temu #10750 przez Robson1916

Załączniki:

5 miesiąc 2 dni temu #10751 przez Robson1916
Zmniejszyłem sobie nadmuchy troszke lecz po zajrzeniu w wylot do komina zauwazyłem czarny dym uciekający na zewnątrz, i okopcone wszystko więc podniosłem nadmuchy znowu... bo pomyslałem, że to przez to :/ wrzucam zdj z pelletu którym palę ( na dłoni ) oraz tego którym zamierzam, oraz mój płomień...