Heiztechnik - Producent kotłów

Skaczący Parametr Płomień w HTDassPell 20

5 miesiąc 3 tygodni temu #11628 przez Tadek.dr
Jeżeli czujnik wciągnę i w stabilnym świetle to % dochodzą do 100 i nie falują ,w palniku miałem za słabą latareczkę ,ale podniosły się do 40 może jak bym dłużej i mocniej zaświecił, czujnik jest zamontowany poziomo tylko dolna część jest przeźroczysta i skierowana ku dołowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 3 tygodni temu #11633 przez Markus
Jeżeli masz czujnik pod ręką, to czy może da się go obrócić o 90 stopni, tak aby przezroczysta cześć była skierowana do środka palnika lub o 180 aby był skierowany do góry. Chyba że nacięcia tego nie umożliwiają.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

5 miesiąc 2 tygodni temu #11754 przez Tadek.dr
Zauważyłem że procenty płomienia skaczą w niskich mocach pieca.

5 miesiąc 2 tygodni temu #11756 przez MateuszZurek

Tadek.dr napisał: Zauważyłem że procenty płomienia skaczą w niskich mocach pieca.

Ciekawe.
Czy na pełnej mocy trzyma 100%?
Czy na niższych mocach płomień ma żółte końcówki? Oczywiście przy szybkim sprawdzeniu.
Czy jak podniesiesz nadmuch na niskiej mocy to czy płomień idzie w górę? Skacze? Osiąga 100%?

5 miesiąc 2 tygodni temu #11760 przez Tadek.dr
Nie zauważyłem żeby trzymał 100% nawet przy pełnej mocy zawsze poniżej ,w okolicy 80 90

5 miesiąc 2 tygodni temu #11761 przez MateuszZurek

Tadek.dr napisał: Nie zauważyłem żeby trzymał 100% nawet przy pełnej mocy zawsze poniżej ,w okolicy 80 90

Jak kręcenie czujnikiem nie pomaga to może zadzwoń do serwisu.
Możliwe, że czujnik jest kopniety i lepiej poprostu go zmienić.
Może mają też jakiś inny domowy sposób weryfikacji czy czujnik jest sprawny.

5 miesiąc 2 tygodni temu #11762 przez Tadek.dr
Tak zamierzam zrobić tylko teraz mam takie zmiany w pracy że to nie możliwe jest

5 miesiąc 1 tydzień temu #11873 przez xfunio
Mam podobny problem z czujnikiem model ten sam w fioletowej obwódce. Od nowości nie było problemu -lipiec 2018. Pod koniec stycznia siadła grzałka. Grzałka wymieniona jednak problem częściowo pozostał. Co mnie zdziwiło że od tego momentu dziwnie wskazywana jest jasność płomienia. Skacze czasem z 70 do 15. Często mam alarm nieudane rozpalanie z powodu braku widoczności płomienia. Nawet czasem podczas maksymalne pracy pieca potrafi przejść w rozpalanie. Przyczyną uszkodzenia grzałki ( w moim i kilkunastu innych przypadkach ) jest nieprawidłowa praca czujnika płomienia. Jak zaświecę latarką dość mocną w palnik to idzie max do 20-30%. Jak naceluje tylko w otwór czujnika to czasem wskaże 100% gdy cofnę od otworu ale nadal latarka jest w palniku spada janość płomienia o 30-50%. Czekam na wymianę czujnika bo to chyba jedyne wyjście.

Poniżej podaje kolejny przykład:

www.heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pom...it-pellet-25kw#11268

5 miesiąc 1 tydzień temu #11912 przez Tadek.dr
I dokładnie u mnie jest tak samo ,czasem dochodzi też do nie rozpalenia, i co wygląda na to że czujnik jest walnięty.

4 miesiąc 4 tygodni temu #12006 przez Tadek.dr
Właśnie był u mnie pan serwisant i również stwierdził że czujnik optyczny jest sprawny , ale i tak wymienił go na nowy i eureko jasność płomienia całe 100% i cały czas się tak u trzyma ,no jakieś tam wahania są, lecz nie to co było.