Heiztechnik - Producent kotłów

HT Daspell LuxGL - pomoc w wyborze

6 miesiąc 4 dni temu #11484 przez SERWIS1
Witam

Napisz wiadomość na serwis, że jest błąd w konfiguracji - okazyjnie podjedzie serwisant i to poprawi w programie. Funkcjonalność modułu internetowego jest cały czas rozwijana - w najbliższym czasie funkcje te będą dostępne.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 dni temu #11491 przez HOUK
Witam.
Mam problem z temperaturą palnika. A mianowicie cały czas się grzeje tj. wszystko ładnie grzeje dopóki temp. palnika nie osiągnie 76 stopni C. wtedy przestaje podawać pellet aż temp. spadnie do 75 stopni w tym czasie spada jasność płomienia i rozpalanie ( czasem z czyszczeniem) i tak co około 40 min.
Dodam że mam zestaw HT Daspell LuxGL 15 kw z buforem 500 l oraz sonda lambda , sterowanie HT Tronic 900 touch. Instalator będzie we wtorek ale wolałbym się dowiedzieć co i jak. Z pelletu jest troche szlaki ale po zgarnięciu dalej to samo. W ustawieniach palnika jest opcja sonda i tam jest modulacja ustawiona od 5%.
Z góry dziekuję za odp.
Pozdrawiam.

6 miesiąc 2 dni temu - 6 miesiąc 2 dni temu #11492 przez MateuszZurek

HOUK napisał: Witam.
Mam problem z temperaturą palnika. A mianowicie cały czas się grzeje tj. wszystko ładnie grzeje dopóki temp. palnika nie osiągnie 76 stopni C. wtedy przestaje podawać pellet aż temp. spadnie do 75 stopni w tym czasie spada jasność płomienia i rozpalanie ( czasem z czyszczeniem) i tak co około 40 min.
Dodam że mam zestaw HT Daspell LuxGL 15 kw z buforem 500 l oraz sonda lambda , sterowanie HT Tronic 900 touch. Instalator będzie we wtorek ale wolałbym się dowiedzieć co i jak. Z pelletu jest troche szlaki ale po zgarnięciu dalej to samo. W ustawieniach palnika jest opcja sonda i tam jest modulacja ustawiona od 5%.
Z góry dziekuję za odp.
Pozdrawiam.

A jak wygląda sprawa naporlwietrzenia kotłowni.
Masz z-tke? Nie jest ona zaslonieta?
Może sonda lambda tak moduluje nawiewem, że jest za słaby aby schłodzić palnik. Jesteś w stanie skorygować to co ustawia sonda, jakoś zwiększyć nadmuch?

6 miesiąc 1 dzień temu #11495 przez SERWIS1
Witam

Sonda Lambda przy spadku tlenu poniżej 6% odcina dopływ paliwa.

Przyczyną spadu ilości tlenu w spalinach może być brak powietrza do spalania (brak napowietrzenia kotłowni) lub przepełnione palenisko (popiołem lub paliwem).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

6 miesiąc 1 dzień temu - 6 miesiąc 1 dzień temu #11504 przez HOUK
Zmieniłem nadmuch z 25 % na 31% na razie jest o niebo lepiej , poobserwóje trochę i jak by co to jeszcze zwiększę nadmuch. Zetki jeszcze nie mam , ale mam uchylone okno ( w domu jeszcze nie ma drzwi wewnętrznych). Na zetke zamówiłem kanał pcv 220x90.
Palenisko nie jest przepełnione popiołem (tak mi sie wydaje) a czy był nadmiar paliwa to nie wiem. Było troche szlaki ale po zgarnięciu dale było to samo.
Jak sonda zmienia nadmuch to tego nie widać (po procętach mocy dmuchawy)
Tlen w spalinach wacha sie 7-9 % najczęściej jest 8 %.

Pozdrawiam
Załączniki:

5 miesiąc 4 tygodni temu #11519 przez SERWIS1
Witam

Uchylone okno bardo wychładza kotłownię więc musisz szybko zrobić zetkę.

Na mocy nominalnej 8-9% tlenu jest ok.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

5 miesiąc 3 tygodni temu #11556 przez Osa
Witam, pytanie do HOUK mam ten sam problem z temperaturą palnika oraz rozpalaniem czy coś u Ciebie się poprawiło w tym temacie.

5 miesiąc 3 tygodni temu #11557 przez HOUK
Od czasu zmiany nadmuchu jest ok . Dzisiaj zmieniłem nadmuch na 33 % bo podchodził niebezpiecznie do 75 stopni a przy 76 stopniach się chłodził ( nie podawał pelletu) i rozpalał. Tylko teraz spaliny są na poziomie 6-7%. Mam ustawiony nadmuch maksymalny 33% a sonda reguluje 5%. Zauważyłem ,że jak kocioł jest wyczyszczony to też tak mocno się nie grzeje.
A jeszcze jedno , pellet daje szlakę i nawet jak 2 dni nie zgarnąłem to się nie grzał. Z palnika wystawał język szlaki bo zgarniacz go przesuwał. Na razie jestem w fazie testów pelletu a pali jak smok 60 kg na dobę.

Pozdrawiam.

5 miesiąc 3 tygodni temu - 5 miesiąc 3 tygodni temu #11558 przez MateuszZurek

HOUK napisał: Od czasu zmiany nadmuchu jest ok . Dzisiaj zmieniłem nadmuch na 33 % bo podchodził niebezpiecznie do 75 stopni a przy 76 stopniach się chłodził ( nie podawał pelletu) i rozpalał. Tylko teraz spaliny są na poziomie 6-7%. Mam ustawiony nadmuch maksymalny 33% a sonda reguluje 5%. Zauważyłem ,że jak kocioł jest wyczyszczony to też tak mocno się nie grzeje.
A jeszcze jedno , pellet daje szlakę i nawet jak 2 dni nie zgarnąłem to się nie grzał. Z palnika wystawał język szlaki bo zgarniacz go przesuwał. Na razie jestem w fazie testów pelletu a pali jak smok 60 kg na dobę.

Pozdrawiam.

Cześć,
Dziwne masz to spalanie. 60kg/doba to coś między 250 a 300kw. Nawet przy buforze wymagało by to abt piec pracował praktycznie cały czas.
U mnie nawet przy bardzo słabym pellecie spalanie nie przekroczyło 40kg/doba przy - 20 stopni na zewnątrz.
Też byłem wtedy w fazie testów.

Pewnie już to słyszałeś ale dla pewności zrób przeważnie podawania.
Twój sterownik sam powinien dobrać podawanie na poszczególnych progach.

A jeszcze napisz w jak masz skonfigurowane ładowanie bufora. Może ladujesz go do wysokiej temperatury i potem masz dłuższy postój.

Jak syerujesz temperatura w domu?

Co do temperatury palnika.
Spiek na palniku będzie miał wpływ na jego temperaturę, chc mi się jeszcze nie zdążyło przekroczyć 40 Stopni.

A i jeszcze jedno. Jaka powieszchnie ogrzewsz? Nie pamiętam czy pisałeś coś o ociepleniu.

5 miesiąc 3 tygodni temu #11559 przez Osa
Witam,

musisz pewnie przeważyć pellet jak masz takie spalanie. U mnie był serwis w sprawie wysokiej temperatury palnika kotła, kazał wyciągnąć zawirowacze. Stwierdził po konsultacji z kominiarzem że to wina słabej zetki bo mam przekrój w prostokącie odpowiednik rury fi 100 i mam podłączony kocioł do komina za pomocą czopucha w kształcie prostokąta i stwierdzili że to jest przyczyna i będzie problem. Twierdzą że trzeba podłączyć kocioł bezpośrednio do komina co uważam za jakąś bzdurę ponieważ większość kotłów podłącza się w taki sposób różni się tylko kształt tego czopucha. Powietrze dochodzące co prawda tylko fi 100 ale zawsze jakieś jest. Na początku jeszcze twierdził że to wina komina bo jest z ceramiki ocieplonej a te się podobno nie nadają do tych kotłów wkład musi być z blachy co po konsultacji z producentem komina uważa że to jakaś bzdura bo te kominy są przystosowane do takich kotłów. Pomocy może ktoś ma jakiś pomysł odnośnie przegrzewania się palnika. na mocy minimalnej dochodzi do ok 40 st a na mocy max przy temperaturze kotła ok 50-55 st. dochodzi do 74-76 st. i zwalnia po czym rozpala się na nowo lub bez odpalania działa dalej po jakiejś chwili jak palnik się schłodzi o ok 2 stopnie. Informacyjnie nie mam jeszcze żadnych drzwi wewnątrz budynku czy to może jakoś wpływać na napowietrzenie kotłowni?