Heiztechnik - Producent kotłów

HT Daspell LuxGL - pomoc w wyborze

10 miesiąc 3 dni temu #11745 przez Markus
Tak o podajnik główny (u mnie jest ona oznaczony nr 1). Trzeba jakoś zmierzyć stoperem (z komórki).
Możesz zrobić kilka pomiarów i uśrednić czas (oczywiście dla danej mocy)

Natomiast czy podajnik w palniku zawsze chodzi 5 sek czy też ma wydłużony czas pracy o 5 sek ?

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 miesiąc 3 dni temu #11746 przez Osa
chyba tylko 5s miałem go na 15s już zrobione i też nic

10 miesiąc 3 dni temu - 10 miesiąc 3 dni temu #11747 przez Markus
Podajnik nr 2 (w palniku) musi mieć dłuższy czas pracy niż główny (nr 1), gdyż musi wypchnąć cały pellet jaki zsypał się przez elastyczny łącznik.

U mnie jest to ustawiane procentowo (115% czasu pracy podajnika nr 1). Generalnie sprawdza się z wyjątkiem pracy w trybie nadzoru, gdzie czas 1,6 s pracy podajnika 1 jest wydłużony do 1,84s . A to nie pozwala wypchnąć całego pelletu ze ślimaka podajnika nr 2. Dlatego też w palnikach HT wprowadzono czas.

Ja bym wrócił to dłuższego czasu pracy podajnika nr 2. Bo gdy zostanie w nim pellet, to przy wysokich temperaturach w samej rynnie palnika i płomieniach, może dojść do zapłonu pelletu w ślimaku i stąd też możliwe są wysokie temperatury palnika i stopienie się rury łącznika.

10 miesiąc 3 dni temu #11748 przez MateuszZurek

Markus napisał: Podajnik nr 2 (w palniku) musi mieć dłuższy czas pracy niż główny (nr 1), gdyż musi wypchnąć cały pellet jaki zsypał się przez elastyczny łącznik.

U mnie jest to ustawiane procentowo (115% czasu pracy podajnika nr 1). Generalnie sprawdza się z wyjątkiem pracy w trybie nadzoru, gdzie czas 1,6 s pracy podajnika 1 jest wydłużony do 1,84s . A to nie pozwala wypchnąć całego pelletu ze ślimaka podajnika nr 2. Dlatego też w palnikach HT wprowadzono czas.

Ja bym wrócił to dłuższego czasu pracy podajnika nr 2. Bo gdy zostanie w nim pellet, to przy wysokich temperaturach w samej rynnie palnika i płomieniach, może dojść do zapłonu pelletu w ślimaku i stąd też możliwe są wysokie temperatury palnika i stopienie się rury łącznika.

Cześć,
W instrukcji jest napisane, że jest to wydłużenie pracy podajnika w palniku.
Jak ustawisz 0 to podajnik w palniku będzie pracował tyle samo czasu co podajnik główny. Jak ustawisz 5 to będzie o pięć sekund dłużej pracował niż podajnik główny.

Pozostawanie paliwa w podajnik to dobry trop. Trzeba by sprawdzić czy palnik nie jest opalony wewnatrz podajnika.

10 miesiąc 3 dni temu #11749 przez Osa
Tylko ze miałem już ustawione 15s czyli o 10 dłużej niż fabrycznie

10 miesiąc 3 dni temu #11750 przez Osa
Podajnik główny ok 6,3-6,4 s chodzi ten drugi obaj zrobiłem 17 s działa cały czas

10 miesiąc 3 dni temu #11751 przez Markus

Osa napisał: Podajnik główny ok 6,3-6,4 s chodzi ten drugi obaj zrobiłem 17 s działa cały czas

Witam

1. Czas podawania ok. 6.4 s przy kaloryczności pelletu 5kWh/kg i podawaniu 10,9 kg daje około 17,4 kW - czyli jest OK
2. Jeżeli parametr o którym pisał Mateusz, oznacza wydłużenie czasu pracy podajnika nr 2 to rzeczywiście wystarczy 5 s. Szkoda aby cały czas chodził. Szybciej padnie motoreduktor.
3. Dobrze byłoby sprawdzić wnętrza podajnika, tak jak pisał Mateusz. Ja załączam zdjęcie ze swojego podajnika w palniku.

Pozdrawiam
Markus

Załączniki:

10 miesiąc 3 dni temu #11752 przez Osa
W załączniku zdjęcia
Załączniki:

10 miesiąc 3 dni temu #11753 przez Osa
U mnie jak piec stoi ok 1-5 H to temperatura palnika jest ok 15-16 stopni czy tak może być

10 miesiąc 3 dni temu #11755 przez Markus
Zdejmij rurę z palnika i zrób zdjęcie od góry n a ślimak podajnika