Heiztechnik - Producent kotłów

HT Daspell LuxGL - pomoc w wyborze

6 miesiąc 2 tygodni temu #11758 przez Osa
Jutro zrobię bo już mnie nie ma na budowie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 tygodni temu #11759 przez MateuszZurek

Osa napisał: W załączniku zdjęcia

Końcówka ślimaka wygląda na czarną. Jakby cofal ci się dym.
Masz może okopcony pojemnik na Pellet?

Sama tacka płatnika wygląda jakby ktoś się na niej wzywał termicznie.
Te grodzki spieku są miękkie, łatwo rozkruszalne czy twarde jak skala?

Dla testu przestawiłem częstotliwość uruchamiania zgarniacza szlaki.
Dałbym na przykład uruchomienie co 10 - 15 minut tak aby odsuną palący się pellet do przodu robiąc miejsce na nowy oraz odkrywając wyloty powietrza. Może nawet częściej.
To jest gdzieś w ustawieniach palnika w części praca. Powinno się nazywać jakoś "Praca zgarniacza w trybie Praca" oraz "Postój zgarniacza w trybie Praca".
Co masz tam ustawione?

6 miesiąc 2 tygodni temu #11763 przez Osa
Pojemnik nie okopcony nigdy nie widziałem tam dymu

Spiek raczej miękki

U mnie zgarniacz szlaki to: czyszczenie prewencyjne palnika nie mam czegoś takiego w postoju i w pracy

6 miesiąc 2 tygodni temu - 6 miesiąc 2 tygodni temu #11764 przez MateuszZurek

Osa napisał: Pojemnik nie okopcony nigdy nie widziałem tam dymu

Spiek raczej miękki

U mnie zgarniacz szlaki to: czyszczenie prewencyjne palnika nie mam czegoś takiego w postoju i w pracy

Dziwne.
W ustawieniach serwisowych to powinno być.
Ciekawe czy to czyszczenie prewencyjne powoduje zatrzymanie pieca. Jeżeli nie to tym można by się jeszcze pobawić.
W moim palniku nie ma zgarniacza więc takie czyszczenie wymaga zatrzymania pieca i włączenia nadmuchu na 100%.

Dziwne jest to, że taka funkcja nie jest u ciebie dostępna w trybie praca.
Po to jest zgarniacz aby odsowal szlakę od wylotu powietrza, paliwa oraz grzałki.
Szczególnie potrzebny jak palisz jakimś gorszym paliwem.

Niestety bazuje na instrukcji do 900setki że standardowym wyświetlaczem i według niej ta opcja powinna być dostępna.

6 miesiąc 2 tygodni temu #11765 przez Osa
Tylko ze on się czyści kiedy się wyłącza i rozpala prewencyjnie mam jeszcze co 12 h

6 miesiąc 2 tygodni temu - 6 miesiąc 2 tygodni temu #11766 przez Markus
W jednym z zdjęć Osa pokazałeś parametry zgarniacza szlaki podczas czyszczenia:

Czyli podczas wygaszania kotła (ale i może przed rozpalaniem) następuje praca zgarniacza, który powinien ewentualne spieki przesunąć o kilka cm.

I druga sprawa z ostatnich zdjęć widać, że pierwsze zwoje ślimaka podajnika są czarne, tak jakby omiatał je ogień.

Zobaczymy jak wygląda podajnik z góry. Zdjęcie z mojego podajnika, pokazuje ślimak po 2,5 letniej pracy, jest czysty, no może poza pyłem z trocin.
Jeżeli u Ciebie będzie czarny, to znaczy że ogień wraca, lub wracał do ślimaka podajnika. Rura jest wtedy ciemna i mniej elastyczna ( i tak pisałeś wcześniej).
No i wracamy do początku, co powoduje zawracanie ognia? Ale wtedy mamy wytłumaczenie wysokiej temperatury.
I jeszcze jedno, czy zasobnik ma zamkniętą pokrywę?

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW
Załączniki:

6 miesiąc 2 tygodni temu #11767 przez MateuszZurek

Osa napisał: Tylko ze on się czyści kiedy się wyłącza i rozpala prewencyjnie mam jeszcze co 12 h

Tak.
To prewencyjne jest używane w sytuacji jakby piec długo pracował bez postoju.

6 miesiąc 2 tygodni temu #11768 przez MateuszZurek

Markus napisał: W jednym z zdjęć Osa pokazałeś parametry zgarniacza szlaki podczas czyszczenia:

Czyli podczas wygaszania kotła (ale i może przed rozpalaniem) następuje praca zgarniacza, który powinien ewentualne spieki przesunąć o kilka cm.

I druga sprawa z ostatnich zdjęć widać, że pierwsze zwoje ślimaka podajnika są czarne, tak jakby omiatał je ogień.

Zobaczymy jak wygląda podajnik z góry. Zdjęcie z mojego podajnika, pokazuje ślimak po 2,5 letniej pracy, jest czysty, no może poza pyłem z trocin.
Jeżeli u Ciebie będzie czarny, to znaczy że ogień wraca, lub wracał do ślimaka podajnika. Rura jest wtedy ciemna i mniej elastyczna ( i tak pisałeś wcześniej).
No i wracamy do początku, co powoduje zawracanie ognia? Ale wtedy mamy wytłumaczenie wysokiej temperatury.
I jeszcze jedno, czy zasobnik ma zamkniętą pokrywę?

I tu wracamy do punktu wyjścia.
Najczęstszym powodem cofania się płomienia i przegrzewa nią palnika a także niekiedy stopienia łącznika jest brak napiwietrzenia w postaci ztki i brak ciągu w kominie.
Bywa także, że uzbiera się spiek blokujący przepływ powietrza a nawet zabrudzenie pieca może to spowodować. Był ostatnio taki przypadek na forum.

Czyszczenie palnika odbywa się przy każdym starcie i zatrzymaniu oraz po przekroczeniu x godzin ciągłej pracy.
W sumie powinna być także możliwość wysuniecia zgarniacza w czasie pracy aby odsunąć palący się materiał od wylotu.
Ciekawe czemu tego nie ma?

6 miesiąc 2 tygodni temu #11769 przez Markus
Jeszcze sprawdził bym jeszcze jedną rzecz. A mianowicie w trybie sterowania ręcznego, czy wysuwa się zgarniacz, bo na zdjęciu nie widać żadnych śladów jego wysuwania.

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW
Załączniki:

6 miesiąc 2 tygodni temu #11772 przez SERWIS1
Witam

Obecny model palnika sprzedajemy od 3 lat więc nie jest to nowa konstrukcja. Serwis może przyjechać na usługę i zweryfikować ciąg kominowy mikromanometrem lecz nie o to chodzi, abyś płacił za niepotrzebne usługi (okoliczny kominiarz z mikromanometrem weźmie mniej pieniędzy niż serwis fabryczny). Sprzedajemy tysiące kotłów z tymi palnikami i taka kwestia jak przegrzewanie palnika jest problemem, który występuje tylko w określonym przypadku o którym pisałem - stąd moje sugestie odnośnie sprawdzenia komina itp.
Czytając różne informacje w internecie na pewno znajdziesz informacje dotyczące przyczyn przegrzewania się palnika.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik