Heiztechnik - Producent kotłów

HT Daspell LuxGL - pomoc w wyborze

2 miesiąc 1 tydzień temu #11879 przez Markus

Osa napisał: Pytanie do serwisu a może sam sterownik ma jakaś wadę to tylko elektronika może źle moduluje lub dobiera dawkę paliwa i palnik ma za duża moc ?

Witam

Wiem, że już kiedyś próbowałeś, ale czy możesz w ramach próby jeszcze raz zmienić wydajność podajnika wpisaną do regulatora.
Jak wpiszemy większą np. zamiast 10,9 kg damy 12,7 kg to regulator zmniejszy czas podawania na poszczególnych poziomach mocy o około 15%.
I bym jeszcze zmniejszył czas podawanie przy rozpalaniu ( jeżeli jest w procentach to może -30%)

Przy okazji możesz sprawdzić wpisaną do regulatora Kaloryczność.

Pozdrawiam
Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 1 tydzień temu #11885 przez Osa
ten palnik dziwnie pracuje raz ma ładny płomień za chwilę krótki i jaśniejszy. Problem na bank jest z palnikiem jakby miał za dużą moc wydaje mi się ale zmiana nadmuchów i mocy nic nie daje dalej się grzeje

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #11886 przez Markus
Moc palnika zmniejszamy lub zwiększamy głownie przez zmianę ilości paliwa.
Spróbuj wprowadzić te zmiany i pozostawić na kilka cykli pracy palnika.
Jak jest wpisana kaloryczność?

2 miesiąc 1 tydzień temu #11892 przez Osa
kaloryczność 5,0

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #11894 przez HOUK
Pellet ma kaloryczność 5.3 ale mam wpisane najwyższą 5. Z tym ze wpisałem większe podawanie palnika aby moc się zgadzała (wyliczone z pliku Patrola)

Pytanie do SERWIS
Jaka powinna być temperatura pracy palnika Pellhard plus.

Pozdrawiam

2 miesiąc 1 tydzień temu #11899 przez Osa
Hej podeślesz plik?

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #11900 przez Markus

Osa napisał: Hej podeślesz plik?

Plik opracowany przez Patrola znajdziesz tutaj

Z tym że służy on do wyliczania czasów pracy podajnika dla poszczególnych mocy, przy założonej wydajności podajnika i kaloryczności pelletu.

W Waszych kotłach (Twoim i Houka) algorytm jest wpisany wewnątrz regulatora i podajemy tylko wydajność i kaloryczność. Stąd jeśli chcemy zmniejszyć ilość podawanego paliwa (zmniejszyć moc) to zwiększamy np. wydajność.

2 miesiąc 1 tydzień temu #11902 przez HOUK
Wiem o tym.
Ale sprawdzałem dawkę podawania.
Stoper i 10 prób .średnia i mniej więcej wiem .
Max kaloryczność mogę ustawić 5 wiec obliczył przy moim podawaniu i kaloryczności ile czasu powinien podawać i ustawiłem to zwiększając wydajność podajnika.

Pozdrawiam

2 miesiąc 1 tydzień temu #11910 przez Osa
HOUK JAK PO ZMIANACH? ZASTANAWIA MNIE DLACZEGO TEN SERWIS TAK DŁUGO JEDZIE DO CIEBIE? PEWNIE MAJA PROBLEM BO NIE WIEDZĄ CO U CIEBIE NIE GRA TAK JAK I U MNIE SKORO CIĄG MASZ DOBRY (RCK KTÓRE POKAZUJE ILE JEST I NIE MOŻNA TEMU ZAPRZECZAĆ ŻE KOMIN ZA DUŻY I CIŚNIENIE MAŁE SKORO JEST) NAPOWIETRZENIE MASZ. DŁUGO JADĄ JAKBY CI KOCIOŁ NAWALIŁ TO W ZIMIE BYŚ ZAMARZŁ PRĘDZEJ.

2 miesiąc 1 tydzień temu #11934 przez HOUK
Witam.

Serwis ma być we wtorek.

Pytanie do SERWIS:
Jaka powinna być temperatura pracy palnika PELLHARD PLUS ?

CYTAT Z INSTRUKCJI
"Montaż regulatora pracy kotła, palnik, podajnika i zbiornika
Podłączenie do sieci prądu elektrycznego
Podłączenie kotła do komina
Najczęściej kocioł dostarczany jest w sposób całkowicie zmontowany, z koniecznością wykonania tylko podłączeń
elektrycznych. Jednakże, gdyby było inaczej to najpierw należy zamontować palnik poprzez wprowadzenie go
przez otwór montażowy drzwi i przykręcenie śrubami.]Należy pamiętać o uszczelnieniu połączenia kołnierza montażowego
palnika z korpusem kotła, najlepiej uszczelką ceramiczną
. Rurę podajnika wraz z motoreduktorem i ślimakiem
umieszczamy w uchwycie montażowym zbiornika.
Układ podawania składający się z rury podajnika (rura stalowa ocynkowana), sprężyny podającej i motoreduktora
należy zmontować po ustawieniu zbiornika w docelowym miejscu. Wstępnie składamy samą rurę i docinamy ją
w razie potrzeby do potrzebnej długości. Następnie montujemy motoreduktor ze sprężyną (sprężynę mocujemy w
uchwycie motoreduktora) w rurze podajnika i ucinamy sprężynę w połowie wlotu pelletu (ścięcie) na końcu rury.
UWAGA!
Palnik i podajnik musi być zamontowany oraz obsługiwany zgodnie z instrukcją eksploatacji i obsługi , która załączona
jest do kotła."

Drugie pytanie do SERWIS

Fragment zaznaczony z instrukcji.
Czy ta uszczelka powinna być w zestawie i dokładnie w którym miejscu ma być?

Może palnik zamontowany w drzwiach nie grzeje się tak jak zamontowany w bocznej ścianie.