Heiztechnik - Producent kotłów

HT Daspell LuxGL - pomoc w wyborze

6 miesiąc 4 dni temu #11938 przez SERWIS1
Witam

Palnik pracujący na pełnej mocy ma zazwyczaj temperaturę 10-15 stopni wyższą od temperatury otoczenia. W mocy minimalnej temperatura wzrasta do 50-65 stopni C ze względu na mniejsze chłodzenie przez wentylator.

Taśma ceramiczna jest naklejana na drzwiach wokół otworu na palnik. Przegrzewanie się palnika występuje poprzez problem z przepływem gazów w układzie: nadmuch kotłowni - palnik - komin.

Sposób montażu palnika nie ma wpływu na jego temperaturę (na palenisku temperatura przekracza 1000 stopni C niezależnie od sposobu montażu).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 dni temu - 6 miesiąc 2 dni temu #11973 przez Osa
Do HOUK jak po wizycie serwisu? Znaleźliście przyczynę grzania się palnika?

6 miesiąc 1 dzień temu #11994 przez HOUK
Witam.

Serwis jeszcze nie był.
Dostałem informacje ze jeszcze poprawiają soft bo były błędy i chcą przyjechać z kompletnie poprawiony softem .

5 miesiąc 3 tygodni temu #12028 przez HOUK
Witam.

Serwis ma być w przyszłym tygodniu około 7 marca ale jeszcze mają dzwonić i dokładnie się umówić .

Widzę że na stronie jest nowa konstrukcja palnika (może dlatego że był problem z przegrzewaniem się)

SERWIS napisał że temp powinna być 10-15 stopni wyższa od temp pomieszczenia czyli max 40 stopni a u minie jest w granicach 70-76.

Dam znać jak będzie serwisant.

Pozdrawiam

5 miesiąc 3 tygodni temu #12030 przez SERWIS1
Witam

W nowej konstrukcji palnika zostały zmodyfikowane elementy złączne i osłony w celu zoptymalizowania serwisowania urządzenia. Palnik łatwiej się demontuje z kotła (klamry), dostęp do części elektrycznej jest bez narzędzi (pokrętła), a wymiana grzałki nie wymaga odkręcenia dużej ilości śrub. Dodatkowo zgarniacz szlaki został wydłużony.
Główne elementy konstrukcyjne pozostały bez zmian.
Palnik pelletowy zawsze będzie się przegrzewał w przypadku problemów z przepływem powietrza przez układ: napowietrzenie kotłowni > palnik > kocioł > komin.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

5 miesiąc 3 tygodni temu - 5 miesiąc 3 tygodni temu #12031 przez HOUK
Nowa osłona ma dużą ilość otworów w miejscu gdzie u mnie najbardziej się grzeje (przypadek).

OK rozumiem, palnik/kocioł /komin.

To mam nie patrzeć że RCK otwiera się przy 25 Pa , bo ciąg kominowy i tak mam za mały , pozostają jeszcze 2 elementy palnik i kocioł ale tych nie bierzemy pod uwagę bo winny jest zawsze komin lub zetka.

Zetka jest 160 mm .

Jak bym chciał kupić dłuższy zgarniacz szlaki to do mojego palnika by pasował?

Pozdrawiam.

5 miesiąc 3 tygodni temu #12034 przez Osa
Rozmawiałem z gościem który się na tym zna i twierdzi ze to wina palnika i potwierdzają się jego słowa ze niedługo wyjdzie nowy palnik i tak jest wiec to ewidentne wina palnika ale oni się nie przyznają do błędu.

5 miesiąc 3 tygodni temu #12036 przez MateuszZurek

HOUK napisał: Nowa osłona ma dużą ilość otworów w miejscu gdzie u mnie najbardziej się grzeje (przypadek).

OK rozumiem, palnik/kocioł /komin.

To mam nie patrzeć że RCK otwiera się przy 25 Pa , bo ciąg kominowy i tak mam za mały , pozostają jeszcze 2 elementy palnik i kocioł ale tych nie bierzemy pod uwagę bo winny jest zawsze komin lub zetka.

Zetka jest 160 mm .

Jak bym chciał kupić dłuższy zgarniacz szlaki to do mojego palnika by pasował?

Pozdrawiam.

Cześć,
Może warto by przy okazji wizyty serwisanta lekko zmodyfikować osłonę waszych palników poprzez nawiercenie otworów wentylacyjnych.
Albo uruchomienie palnika bez obudowy.

Oczywiscie można by to zrobić za zgodą serwisu i pod warunkiem, że obudowa nie pełni jakiś dodatkowych funkcji.

Pozdrawiam

5 miesiąc 3 tygodni temu #12037 przez SERWIS1
Witam

Czujnik palnika jest zamontowany przy kominku doprowadzającym pellet i dodatkowe otwory nic tu nie zmienią. Dodatkowe otwory w nowym palniku maja na celu odprowadzenie gorącego powietrza z podzespołów elektrycznych palnika.

Na temat wypowiedzi samozwańczych ekspertów nie będę się wypowiadał.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

5 miesiąc 3 tygodni temu #12038 przez MateuszZurek

SERWIS1 napisał: Witam

Czujnik palnika jest zamontowany przy kominku doprowadzającym pellet i dodatkowe otwory nic tu nie zmienią. Dodatkowe otwory w nowym palniku maja na celu odprowadzenie gorącego powietrza z podzespołów elektrycznych palnika.

Na temat wypowiedzi samozwańczych ekspertów nie będę się wypowiadał.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Może to nic nie pomoże ale test, jeżeli jest możliwy do wykonania, bez obudowy rozwieje watpliwosci.

Pozdrawiam