Heiztechnik - Producent kotłów

HT Daspell LuxGL - pomoc w wyborze

3 miesiąc 2 tygodni temu #12039 przez Osa
W takim razie niech serwus określi co jest przyczyna grzania się palnika u kolegi HOUK jak ciśnienie komina jest dobre i napowietrzanie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 2 tygodni temu - 3 miesiąc 2 tygodni temu #12040 przez Osa
Odradzam zakup kotłów heiztechnik każdemu kto nie chce mieć problemu. Serwis oceniam bardzo słabo. Generalnie brak chęci pomocy.

3 miesiąc 2 tygodni temu - 3 miesiąc 2 tygodni temu #12041 przez HOUK

SERWIS1 napisał: Witam

Czujnik palnika jest zamontowany przy kominku doprowadzającym pellet i dodatkowe otwory nic tu nie zmienią. Dodatkowe otwory w nowym palniku maja na celu odprowadzenie gorącego powietrza z podzespołów elektrycznych palnika.

Na temat wypowiedzi samozwańczych ekspertów nie będę się wypowiadał.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Z tego wynika że "stary" palnik się nie grzeje ani jego podzespoły elektryczne , a w nowym już na wszelki wypadek zrobiono otwory wentylacyjne do odprowadzania ciepła z podzespołów , dziwne trochę. Wydawało mi się że jeden jak i drugi palnik mają to samo a tylko obudowa się zmieniła celem lepszego dostępu.
Czyli możliwe jest że mój palnik grzeje się bo podzespoły elektryczne się grzeją i nie ma gdzie odprowadzić gorącego powietrza. W razie błędnego myślenia proszę SERWIS o poprawienie mnie .

Jeszcze jedno pytanie :
Jak powinien wyglądać kocioł w środku w przypadku słabego ciągu.

Szkoda że nie ma możliwości podłączenia innego palnika aby sprawdzić.
Serwisant powinien mieć palnik przy sobie i w razie problemów szybka zamiana i by się wyjaśniło co i jak.

Pozdrawiam

3 miesiąc 2 tygodni temu #12042 przez Osa
Cześć HOUK oni nie przyznają Ci się ze może faktycznie tak być i dlatego poprawili palnik. Byliby porządna firma za jaka się uważają to dla dobra sprawy by Tobie jak i mi wymienili ten palnik z nowa obudowa. Z jakiegoś powodu to poprawili w tak krótkim czasie. Był to ich pierwszy palnik i mówienie ze wszędzie jest ok a u na nie to ze wina komina bo jak był u mnie serwis to sam mówił ze kominiarz może wszystko powiedzieć najwygodniej zwalić winę na komin i nich się klient martwi. Nie przyjdzie do głowy mądrym Panom ze może trzeba wymienić bo źle coś jest zrobione i w tych wypadkach cioś nie gra.

3 miesiąc 2 tygodni temu - 3 miesiąc 2 tygodni temu #12043 przez Osa
Pytanie czy można zdjąć całkowicie ta obudowę ? Proszę serwis o odpowiedź !

3 miesiąc 2 tygodni temu - 3 miesiąc 2 tygodni temu #12054 przez HOUK
Witam

W wątku :Problem ze skroplinami w kominie kolega Adam.S , ma ewidentny problem z ciągiem komina smoli , kopci, dymi , jednak temperatura palnika 39 stopni.
A u mnie ciąg jest, nie dymi, ładnie i szybko się rozpala, kocioł w środku szary, suchy.
Czekam jeszcze na serwis i zobaczymy co powedzą.

Pozdrawiam

3 miesiąc 1 tydzień temu #12055 przez SERWIS1
Witam

Zmiana palnika niczego nie zmieni, ponieważ zjawisko występuje z powodu problemów z przepływem powietrza przez palnik - problem z ciągiem kominowy.

Panowie przepływ w m/s to nie to samo co ciąg kominowy.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

3 miesiąc 1 tydzień temu #12056 przez Osa
Wszą tezę już znam. Kolega HOUK podaje wam z Pa tak jak chcecie. I ma wystarczająco. Moje pytanie czy do testów można zdjąć tą obudowę (nie zakłóci pracy wentylatora itp.?) Proszę serwis o odpowiedź na pytanie.

3 miesiąc 1 tydzień temu #12058 przez SERWIS1
Witam

Widzę, że bardzo się bronisz przed przekazywaną wiedzą - Twój wybór - chciałem pomóc. Komin jest dobierany do kotła, a nie inaczej (żaden szanujący się projektant nie dobierze komina o średnicy 200 mm do kotła o mocy 15-20 kW) - tyle w temacie.

Zdjęcie osłony może skutkować spaleniem układu elektrycznego w przypadku przepalenia się łącznika elastycznego.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

3 miesiąc 1 tydzień temu - 3 miesiąc 1 tydzień temu #12062 przez HOUK

SERWIS1 napisał: Witam

Jeżeli masz wełnę skalną to zaizoluj przyłącze pomiędzy kotłem i kominem (tak prowizorycznie na początek).

Podczas pracy na mocy nominalnej ciąg powinien wynosić powyżej 10Pa.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

Witam.

Serwisant był zmienił oprogramowanie .
Zmierzył ciąg i wyszło 17 Pa średnio (dzisiaj jest chyba 50 Pa kocioł sie bardzo szybko wychladza)) (kocioł rozpalony i jak wszedł na moc nominalną , tak że po dłuższej pracy ciąg się pewnie zwiększył)
Temp. palnika 70-72.
Dziś przy wichurze temp spadła o kilka stopni do max 65 ale tak wieje że RCK cały czas otwarty na maxa.

Serwisant coś pokręcił przy sterowniku sondy i dopiero teraz "działa".
Pytanie do serwisu:

Sonda ma regulować nadmuchem i jak serwisant ustawił zakres modulacji na 15 % przy ustawieniu nadmuchu na 33% sonda podbija o 15% czyli do 37% i jak tlen jest ustawiony na 9 a urośnie do 12 to nic się nie dzieje z nadmuchem( dziś wieje i tlen jest cały czas 11-12 ).