Heiztechnik - Producent kotłów

HT Daspell LuxGL - pomoc w wyborze

6 miesiąc 6 dni temu #12063 przez Osa
U nas wieje bardzo mocno i palnik nawet bardziej się grzeje nawet 78 i stoi po czym jak się schłodzi to ponownie rozpala. Jaka teraz masz temperaturę palnika i czy zmiana oprogramowania coś dała?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 dni temu #12064 przez SERWIS1
Witam

Sonda koryguje nadmuch (na plus i na minus) w zależności od zmierzonej i ustalonej ilości tlenu w spalinach na poszczególnych progach mocy (na pełnej mocy jest inny tlen, na pośredniej inny i na minimalnej inny).

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

6 miesiąc 2 dni temu #12065 przez HOUK
Dzięki .

U mnie na mocy nominalnej podbija o 15% i tak zostaje niezależnie od stężenia tlenu (nadmuch z 30% na 34%)
Przed zmianą softu sonda nie działała . świeciła światłem ciągłym a teraz mruga i podbija nadmuch.
Jest to wina źle wgranego softu więc znowu czekam na serwisanta.
Napisze jak będzie wszystko działać.

Pozdrawiam

6 miesiąc 1 dzień temu #12066 przez Osa
A czy palnik dalej się grzeje?

6 miesiąc 1 dzień temu - 6 miesiąc 1 dzień temu #12067 przez HOUK
Obecnie temp palnika w granicach 68 stopni.
Tylko nie wiem czym to jest spowodowane bo u mnie cały czas jeszcze trochę wieje.
Nie pisałem o temp bo czekam na pogodę bez wiatru.
Ciąg kominowy mam dobry jak serwisant był i sprawdzał to pogoda akurat była bezwietrzna a ciąg był około 17 Pa
Dzwoniłem też do serwisu w sprawie działania sondy i dopytałem o temp palnika to powiedział że nie ma sztywnej temp.
Jeśli nie dochodzi do przegrzewania to jest ok może to być 68 stopni.
Mam kilka parametrów do sprawdzenia, jak dojdę do jakiegoś spostrzeżenia to dam znać.

Napisz jaką masz temp kotła podczas grzania i jaką temp powrotu.
Ja mam bufor i na obiegu ochrony kotła zawór kryzujący, myślę że trochę pomogło odkręcenie go na maxa bo pompa bufora jest ustawiona na automat jak do grzejników a zawór kryzujący można regulować jak pompa byłaby ustawiona na któryś bieg a na automacie sama reguluje ciśnieniena obiegu.
Przed odkręceniem zaworu temp powrotu była 53,5 a temp kotła 58,5 a teraz powrót 55 chwilami 54 a temp kotła 60 chwilamo 59.
Moje spostrzeżenie to że temp. palnika teraz trochę spadła jak temp kotła i powrotu jest wyższa.
Ale pewny będę jak przestanie wiać.
Jak dla mnie temp palnika może być nawet 70 stopni aby to nie miało wpływu na jego żywotność i sięnie przegrzewał.
SERWIS kiedyś napisał że podczas niższych mocy temp palnika może wzrosnąć , zaobserwowałem że na niższych mocach u mnie temp palnika. nieznacznie spada.

Pytanie do użytkowników innych palników :
Przy jakiej temp u Was wyświetlany jest alarm o przegrzaniu palnika bo u nas przy 80 stopni jednak ma zabezpieczenie i przy 76 przestaje podawać pellet.

Pytanie do SERWIS :

Cze pompa bufora powinna być ustawiona na grzejniki w trybie automatycznym czy lepiej ustawić na jakiś bieg i wyregulować zaworem kryzującym ( jako ochrona powrotu jest zawór termostatyczny 55 stopni)
Drugie pytanie , jąką ustawić temp bufora .
Robię eksperymenty i obecnie mam temp bufora 61 i histeryzę 8 stopni.

Pozdrawiam

6 miesiąc 1 dzień temu #12068 przez Markus

HOUK napisał: Drugie pytanie , jąką ustawić temp bufora .
Robię eksperymenty i obecnie mam temp bufora 61 i histeryzę 8 stopni.

Witam,
Nie mam wprawdzie bufora u siebie, ale się zastanawiam jaka będzie temperatura powrotu, jeśli bufor (no i w konsekwencji kocioł) będzie miał temperaturę np. 54 stopni, czyli w obrębie histerezy. Stąd ja mam u siebie Tk=75 i histereze 15. Żeby temperatura kotła była zawsze powyżej temperatury ochrony powrotu. Jeśli Twój kocioł przy wygaszaniu podbija o ponad 5 stopni, to mozna spróbować ustawić Tk=70 i histereze 10 stopni.
Pozdrawiam
Markus

Q PELLET DUO 25 kW, Xmini, RControl EM892, moduł B, ecoNET 300, SMARTFLOW

6 miesiąc 1 dzień temu #12069 przez HOUK
Witam

Temp. kotła 72 histeryza 13
Temp które podałem w poprzednim poście to temp bufora.

Pozdrawiam

6 miesiąc 1 dzień temu #12070 przez SERWIS1
Witam

Według mojej oceny pompa bufora powinna pracować na stałym biegu, ponieważ praca na automacie zarezerwowana jest dla instalacji w której funkcjonują np.termostaty na grzejnikach i wielkość obiegu grzewczego i opory się zmieniają.
Układ kocioł bufor się nie zmienia.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

5 miesiąc 3 tygodni temu #12137 przez Osa
Do HOUK jak wygląda u Ciebie temperatura palnika czy coś się zmieniło? Masz już nowy soft po poprawce?

5 miesiąc 3 tygodni temu #12148 przez Marek Manowski
Widzę że nie jestem sam co ma problem ze sterownikiem touch900 piecem z buforem i magicznymi zawirowywaczami i błędami na piecu. Program do sterowania bufora jest do d.... :( niestety. Ja od listopada walczę i nic nie idzie ku lepszemu

HT DasPell GL 50kW + bufor + BragerCoonect