Heiztechnik - Producent kotłów

HT Daspell LuxGL - pomoc w wyborze

2 miesiąc 3 tygodni temu #12151 przez HOUK

Osa napisał: Do HOUK jak wygląda u Ciebie temperatura palnika czy coś się zmieniło? Masz już nowy soft po poprawce?

Witam.

U mnie obecnie przy ustawieniu nadmuchu na 33 % sonda zazwyczaj obniża do 29 % ,ale moduluje nadmuchem bo chwilami rośnie.
Muszę zadzwonić jeszcze w pewne miejsce i dopytać czy sonda reguluje tylko siłą nadmuchu czy też dawką paliwa, bo przez pewien czas nadmuch miałem mniejszy i schodził nawet do 24% a wartość tlenu w spalinach była taka jak przy ustawieniu większego nadmuchu. Jedno co mi się wydaje to to ze przy mniejszym nadmuchu dużo mniej palił na dobę ale bufor ciut wolniej się dogrzewał. Przy mniejszym nadmuchu temp palnika też w granicach 68-70 stopni.
Cały czas wieje . Podciśnienie zmierzone przez serwisanta i jest prawidłowe ( kocioł wszedł na moc nominalną i zaraz zmierzone zostało podciśnienie i było średnio 17 -19 Pa przy pogodzie bezwietrznej) temperatura palnika w granicach 68-70 stopni . Jak silniej wiało to temp minimalnie rosła.
Obecnie kocioł wyłączony , może jeszcze temp spadnie to trochę potestuje.
Jak będę coś więcej wiedział to napiszę.

A jak u Ciebie OSA.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 3 tygodni temu #12152 przez Osa
U mnie lipa dzisiaj wyskoczył błąd temperatura po założeniu tej blachy maskującej miejsce pod zbiornikiem na pelet temperatura powyżej 70 generalnie jak dojdzie do 76 to nie podaje paliwa i po chwili się rozpala. Maja niedopracowany sterownik i palnik dlatego poprawiaja palnik i sterownik. Jeśli chodzi o palnik to jesteśmy królikami doświadczalnymi za mało testów przed wprowadzeniem czegoś do sprzedaży. Wiedza ze jest problem i nie chcą się przyznać i pomoc. Według mnie największym błędem jest obudowa palnika i powinien być większy dystans palnika od paleniska. Oczywiście zgarniacz powinien co jakiś czas się włączyć by odpychać żar od palnika dalej czego w tym piecu nie ma. U Houk jest dobre ciśnienie i napowietrzenie bo jest zmierzone i się grzeje wiec jest problem w konstrukcji.

2 miesiąc 3 tygodni temu #12174 przez SERWIS1
Witam

Palnik przegrzewa się zawsze w przypadku nieprawidłowego przepływu powietrza przez układ napowietrzenie kotłowni - kocioł - komin.
Prawdopodobnie coś było nie tak z tym pomiarem ciągu skoro palnik się przegrzewa. W przypadku, gdyby był to problem konstrukcyjny to występowałby w każdym palniku.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 miesiąc 3 tygodni temu #12187 przez HOUK
Pytanie do SERWIS

Sonda steruje tylko nadmuchem czy też dawką pelletu.

Wartość tlenu w spalinach ustawiona jest na 8%
Zauważyłem że jak ustawię nadmuch na 30% i korekcja na 20 % to tlen jest utrzymywany na poziomie 8% przy nadmuchu zmniejszonym przez sondę do 24-25%
oraz ustawiłem nadmuch na 34 % i korekcja nadmuchu 20% to tlen jest utrzymywany na poziomie 8 % przy nadmuchu zmniejszonym przez sondę do 28-29%.

Wartość korekty ustawiona jest na 20% w celu testowym .

Wydaje mi się ze przy tej samej dawce paliwa i większym nadmuchu powinno być więcej tlenu.

Podczas modulacji mocy nadmuch zwiększa się (na niższej mocy był wyższy niż na mocy max) aby osiągnąć zawartość tlenu 14 %

2 miesiąc 3 tygodni temu #12189 przez SERWIS1
Witam

Sonda Lambda koryguje wydajność dmuchawy. Korekta jest realizowana jako % wartości ustawionej (20% przy nastawie nadmuchu na 30% to +-6%). W przypadku, gdy tlen spadnie poniżej 6% sonda odcina dopływ paliwa do palnika do czasu wzrostu ilości tlenu powyżej 6%.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 miesiąc 1 tydzień temu #12204 przez Osa
Houk jak u Ciebie jakaś poprawa?