Heiztechnik - Producent kotłów

Sterownik nie włączył pompy CO

2 miesiąc 1 tydzień temu #10105 przez tbart
Witam,
Już drugi raz zdarzyło mi się, że przy rozpalaniu/rozruchu pieca pomimo osiągnięcia temperatury załączenia pompy co w moim przypadku 60 stopni pompa nie włączyła się. Dziś temperatura kotła doszła do 80 i nic. W informacjach pompa była na off. Zrobiłem restart sterownika i dopiero pompa ruszyła. Czym może być spowodowane takie zachowanie sterownika?
Sterownik to ecomax850p2-h.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 1 tydzień temu #10107 przez tbart
Witam,
Ponawiam zapytanie, bo dziś na moich oczach sterownik wyłączył pompę co pomimo iż brakowało jeszcze ponad 30 stopni do nagrzania bufora. Kocioł osiągnął zadaną i zaczął gotować się. To chyba nie powinno tak działać.

2 miesiąc 1 tydzień temu #10111 przez MateuszZurek

tbart napisał: Witam,
Ponawiam zapytanie, bo dziś na moich oczach sterownik wyłączył pompę co pomimo iż brakowało jeszcze ponad 30 stopni do nagrzania bufora. Kocioł osiągnął zadaną i zaczął gotować się. To chyba nie powinno tak działać.

Cześć,
Sprawdź sobie czy masz wszystko spięte jak powinno i czy w konfiguracji jest wszystko ok.
To co opisujesz sugeruje błąd sterownika ale równie dobrze może to być tak proste jak podpięcie pompy co pod nie te wejścia co powinna być podpięta.

Wiem, że wiele nie pomogłem ale przegladnij jak masz pospinane wszystko w sterowniku i jak to jest skonfigurowane.
Napisz co i jak to będzie łatwiej pomóc.
Pozdrawiam

2 miesiąc 1 tydzień temu #10112 przez MateuszZurek
A i może potestuj z temperatura zalanczania pompy co.
Masz ustawione aby startowała po osiągnięciu 60stopni ale, który czujnik mierzy ta temperaturę.
To jest temperatura pieca, powrotu czy czegoś innego.

Zmniejsz ta wartość powiedzmy do 45 stopni i sprawdź czy zacznie się załączać.

2 miesiąc 1 tydzień temu #10140 przez SERWIS1
Witam

Sprawdź czy nie masz włączonego Automatycznego trybu lato.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 miesiąc 1 tydzień temu #10150 przez MateuszZurek

SERWIS1 napisał: Witam

Sprawdź czy nie masz włączonego Automatycznego trybu lato.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

A czy w takiej sytuacji, przy przejściu w tryb lato, piec nie zakończył by pracy na bieżącej temperaturze + parę stopni zamiast dążyć do temperatury zadanej?
Wydaje mi się, że tak to u mnie działa, tylko nie mam bufora.

2 miesiąc 1 tydzień temu #10151 przez tbart
Tryb lato wyłączony. Poza tym gdyby był włączony to nie grzały by obiegi kaloryferów i podłogówki.

2 miesiąc 1 tydzień temu #10152 przez MateuszZurek

tbart napisał: Tryb lato wyłączony. Poza tym gdyby był włączony to nie grzały by obiegi kaloryferów i podłogówki.

Tak, tylko te piece maja jeszcze tryb automatyczny.
W zależności od temperatury zewnętrznej wchodzą lub wychodzą z trybu zima.
O to pytał serwis 1, czy nie pracujesz z trybem automatycznym.
Nawet jak byś miał tryb automatyczny to pięć przy przejściu na tryb lato powinien się wygasic i wyłączyć pompy CO a nie pracować do temperatury zadanej.

Pozdrawiam

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #10155 przez tbart
Nie mam podłączonej pogodówki, mogę tylko recznie włączać tryb lato. W trybie lato mój kocioł wygrzewa bufor do temperatury takiej, jakbym tryb lato nie był włączony. Myślę, że nie ma co doszukiwać się przyczyn problemów z pompą co w tryie lato.
Dziś znowu miałem tego farta, że wszedłem do kotłowni i pompa się wyłączyła na pracującym kotle. Tylko tym razem nie pozwoliłem się zagotować kotłowi. Restart sterownika i pompa ruszyła jakby nigdy nic.
Kolejny raz sprawdziłem ustawienia ale nic tam podejrzanego nie widzę. Jeszcze spróbuję przywrócić ustawienia fabryczne i od nowa skonfigurować wszystkie ustawienia. To co jest jeszcze istotne to to, że przez kilka tygodni pracy kotła ten problem nie wystąpił, a teraz jeat to nagminne chociaż nie zmienialem żadnych ustawień.

2 miesiąc 4 dni temu #10202 przez Patrol
Cześć
sprawdziłeś poprawność podłączenia pomp i czujników?
dla szybkiej diagnozy wyłącz regulator (nie elektrycznie tylko samą regulację) przejdź do trybu sterowanie ręczne i uruchom pompę c.o. - automatyka powinna ją uruchomić na 2 min. - możesz ponawiać takie próby ręczne.

Masz termostat pokojowy? objawy pasują do uaktywnionego termostatu kotła z włączoną funkcją 'wyłączenie pompy od termostatu' - do sprawdzenia w ustawieniach serwisowych.