Heiztechnik - Producent kotłów

Modulacja pracy kotła Eko GL15kW

6 miesiąc 2 tygodni temu #10916 przez Robimal123
Zwiększę przerwę w podtrzymaniu z 10 na 15min. Przymknę szczelinę na 5mm na wentylatorze. Zwiększać obroty dmuchawy czy zostawić bo zmniejszenie szczeliny zmniejszy przepływ ale zwiększy spręż pracy wentylatora.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 tygodni temu #11000 przez SERWIS1
Witam

Wydajności nadmuchu nie zmieniaj. Ważne, aby zmiany robić pojedynczo aby było wiadomo co spowodowało zmianę.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

6 miesiąc 2 tygodni temu #11007 przez Robimal123
Witam
Po przymknieciu dmuchawy na 0.5 cm odczekałem 24 h. Pojawiło sie w kotle bardzo duzo dymu. Dodatkowo z komina dało sie zobaczyć pierwszy raz ciemny dym podczas rozpalania. Wróciłem z przesłona do 1cm. W kwestii dymu nastąpiła poprawa.

Pozdrawiam

5 miesiąc 2 tygodni temu #11311 przez Robimal123
Witam
Od jakiegoś czasu zacząłem prowadzić kocioł w trybie HT Logic. Dodam tylko, że z bardzo dobrym rezultatem ponieważ kocioł spala mniej paliwa i dodatkowo komora mniej zachodzi sadzą. Zainteresował mnie tylko jeden fakt. Przerwa w podawaniu wynosi 60 sek. dla obciążenia 100%. Mam do wyboru zmianę obciążenia na 120% (rozumiem, że to wtedy 18kW?) wtedy przerwa zmniejsza się do 55sek. A przy przejściu na 5 kW przerwa w podawaniu wynosi aż 150 sek. Jaka jest wobec tego zależność przerwa w podawaniu a moc bo myślałem, że liniowa ale coś się nie zgadza...
Zauważyłem też, że gdy spadnie temp wody zgodnie z ustawioną histerezą kotła o 2 stopnie i kocioł się uruchamia to pracuje na histerezie mocy minimalnej (nie przechodzi od razu na 100% obciążenia by rozpocząć odbudowę temperatury tylko temp ciągle spada a sterownik utrzymuje moc 5kW). Jaka powinna być ustawiona Państwa zdaniem wartość histerezy mocy minimalnej i czy to poprawne działanie sterownika, że przy spadku temperatury startuje na mocy minimalnej (co powoduje drenowanie temp nim nastąpi jej odbicie).
Pozdrawiam

5 miesiąc 2 tygodni temu #11318 przez SERWIS1
Witam

W przypadku spadku temperatury o kilka stopni poniżej nastawy to palnik pracuje z mocą minimalną (w zależności od wielkości histerezy mocy minimalnej). W przypadku, gdy temperatura spadnie poniżej histerezy mocy minimalnej (fabryczna nastawa 3 stopnie C) moc podnosi się do maksymalnej.
Idea takiego działania ma zapewnić pracę bez przechodzenia kotła w tryb podtrzymania.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

5 miesiąc 2 tygodni temu #11321 przez Carlos617
Witam Robimal123 mam taki sam kociolek i bardzo mnie zainteresowaleś trybem htlogic. Czy oprócz tego ze przestawiłes w opcjach na tryb htlogic jeszcze cos ustawiales czy pracuje na ustawieniach fabrycznych?

5 miesiąc 2 tygodni temu #11322 przez Robimal123
Witaj. Na chwile obecna nie zmienialem nic wiecej. Miałem wolna chwile to obserwowałem jak to chodzi i mierzyłem czasy pracy podajnika. A jaki masz komin u siebie jak przymknieta osłonę na wentylatorów.
Pozdrawiam

5 miesiąc 2 tygodni temu #11328 przez Carlos617
U mnie komin 200mm taki jak u Ciebie a przeslona niecale 2cm bo inaczej zbiearalo sie duzo sadzy. Interesuje mnie co znaczy taki parametr jak wydajnosc podajnika i tam jest wartosc w kg/h?

5 miesiąc 2 tygodni temu #11331 przez Robimal123
Wydaje mi sie ze jest to parametr pozwalający na określenie ilości węgla w zasobniki. Sterownik "wie" jak długo pracował ślimak, wie ile kg podal i na tej podstawie wyliczy ile zostało węgla. To tylko moja teoria prosimy Serwis o ewentualne sprostowanie.

5 miesiąc 2 tygodni temu #11338 przez Carlos617
Tez jestem ciekaw co ten parametr oznacza i ewentualnie do czego sluzy bo w innych sterownikach starszych jakos tego nie zauwazylem. A u Ciebie jaka to jest wartosc?