Heiztechnik - Producent kotłów

Modulacja pracy kotła Eko GL15kW

2 tygodni 2 dni temu #11350 przez Robimal123
Witam.
Sprawdziłem dzisiaj i jest to15,5kg/h. Pewnie ten parametr ustawia się automatycznie po wyborze kotła. Kolego Carlos617 też prowadzisz kocioł w tym trybie? Jeśli tak to jakie spostrzeżenia? Dziś robiłem próbę na ustawieniach palnika standard i mimo ustawionej histerezy mocy minimalnej na 3 stopnie podajnik nie wydłużył przerwy w podawaniu jak w trybie HT.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 1 dzień temu #11353 przez Carlos617
Witam. Prowadzilem kociol w trybie standard i tez zauwazylem ze po spadku temperatury kociol startowal od razu z moca nominalną, nie bylo mocy posredniej. W trybie ht logic odbudowa temperatury zaczyna sie od mocy 30% i przerwa w podawaniu wynosi 150 sekund. Po dalszym spadku temperatury przerwa w podawaniu zmniejsza sie do 65sekund. Czasami ta moc 30% wystarcza aby odbudowac temerature i kociol nawet nie przechodzi na 100% mocy. O dalszych spostrzeżeniach efektow palenia w ht logic napisze później bo dom na razie nie jest wykonczony w srodku i zwyczajnie za czesto mnie nie ma kotłowni. Najwazniejsze ze w srodku panuje zadana temperatura, a piec nie wyłącza sie i nie ma alarmów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.