Heiztechnik - Producent kotłów

spadek temp. kotła poniżej 55 °C ?

5 miesiąc 1 tydzień temu #11174 przez mario24
witam.
CWU zadaną mam ustawioną na 45° C, histereza na 5 °C. W czasie POSTÓJ kotła przy jego temp. 55°C, czyli chwile przed rozpaleniem , temperatura CWU wynosi 40°C. Przy temp. kotła 54 °C następuje jego rozpalanie i w tym momencie spada również temp. CWU do 39°C. Włącza sie pompa CWU wysysając ciepło z pieca. Temp kotła spada do 46 °C, zaczyna sie PRACA , a wiec powoli temp. zaczyna rosnąć. Prze te jednak kilka , kilkanaście minut temp. kotła jest poniżej 55 °C. Czy taka temp. przez ten w sumie krótki czas wpływa niekorzystnie na trwałość pieca (korozja) , czy nie ma znaczenia ?. Chciałem zwiekszyc temp. zadaną CWU na 55 °C i ustawić histerezę na 10 °C aby zapobiec załączeniu pomy CWU przy niskiej temp. pieca , ale nie da sie ustawić większej histerezy niż 5 °C.

HT Red DasPell 20 kW HT- tronic 850

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 1 tydzień temu #11175 przez mikolaj
Witam ustaw temp pieca na min 60, cwu 45 z histereza 5 iwszytsk bedzie ladnie pracowac pozdrawiam :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 6 dni temu #11183 przez MateuszZurek
To jest normalna sytuacja.
Takie chwilowe zejście temperatury poniżej 55 stopni nie ma większego wpływu na żywotność pieca.
Pamiętam, że Serwis1 się na ten temat kiedyś wypowiadał ale nie jestem w stanie tego teraz znaleźć.

W lecie piec pracujący w trybie lato startuje od dwudziestu paru stopni i dłużej przebywa w temperaturze poniżej 55 stopni. A jednak piec pracujący w lecie aby grzać CWU jest uznawany za pracujący w lepszych warunkach. Lepiej wygrany itp.

Zmiana minimalnej pieca wiele nie pomoże. Zawsze trafi się zytuacja gdzie zanim piec się rozkręcić cwu i tak zbije jego temperaturę poniżej 55 stopni.

Ustaw cwu według swoich potrzeb.
Piec niech pracuje w zakresie 55 - 70 stopni.

U mnie tak piec pracuje już 3 sezon i korozji praktycznie nie widać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 3 tygodni temu #12027 przez jackjj
U mnie podobna sytuacja ze spadkiem ja zostałem przy wyższej temp zadanej kotła 75 i wyższej histerezie 20. Proponuję również ustawić grzanie CWU priorytetem wtedy podczas ładowania zbiornika CWU - CO jest na ten czas odstawiane i kociło szybko zajmuje się jednym procesem a potem przechodzi do drugiego czyli CO.
Faktycznie Serwis wielokrotnie zapewniał że chwilowe spadki temp kotła poniżej temp 55 przy ładowaniu nie mają większego wpływu na jego życie.

DasPell 15kW, Xmini+RControl EM890 ogrzewanie wyłącznie 100% podłoga, ecoNET 300, Moduł internetowy EcoNET 300, Termostat pokojowy Salus
Projekt Fistaszek GL124 w lustrzanym odbiciu z poszerzonym 2 stanowiskowym garażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.